Fridge magnet wooden gears

Селянська душа Федора Кисіля

 • Подобається0Не подобається
 • 28 Лютого 2015, 09:00

На знімку: Федір Григорович Кисіль із племінницею Оленою Володимирівною Саваріною.

В одному із коридорів сільської школи увагу привертає стенд «Вони прославили Чернятку». Учні, під керівництвом заступника директора О.В. Саваріної, зібрали і розмістили на ньому матеріали про найбільш відомих односельчан. Серед них і фото учасника Великої Вітчизняної війни, кандидата економічних наук, у минулому доцента кафедри політології Київського торгівельно-економічного інституту Федора Григоровича Кисіля, який завтра відзначатиме свій 90-річний ювілей.

Як тільки йдеться про вчений ступінь, звання, в уяві багатьох це часто чомусь асоціюється з чимось надзвичайним. Напевно, живе така людина у фешенебельній квартирі десь у центрі міста, а умови її проживання не йдуть ні в яке порівняння з сільськими. Хоч насправді буває порізному. Федір Григорович, наприклад, відколи вийшов на заслужений відпочинок, перебрався із столиці у рідну Чернятку, де народився, навчався у школі.

Тепло і затишок його газифікованої оселі вже з самого початку налаштовували на цікаву бесіду з ветераном. І хоч важкувато вже йому підбирати потрібні слова, гортаючи насичені подіями сторінки свого життя, все ж пригадав, як дуже хотів бути лікарем. Але тільки-но закінчив дев’ять класів, як на заваді постала війна.

Яким був його шлях на схід тодішньої держави, йому і по сьогодні згадувати непросто.

У Магнітогорську, куди привезли, працював електрозварювальником. Ситуація змушувала освоювати подібні професії за прискореною програмою.

Одного разу, коли наводив порядок на робочому місці і почалася злива, міг навіть загинути від удару електричним струмом. Тільки завдяки тому, що, падаючи в яму, яка була викопана поряд, відчепився від короткого кабеля, залишився живим.

Повернувшись із Магнітогорська додому, вступив на економічний факультет одного з вищих навчальних закладів Одеси.

Після його закінчення вже мав їхати на роботу, як зовсім випадково запропонували бути викладачем політекономії у педуніверситеті. Невдовзі був уже доцентом кафедри.

Далі, теж за запрошенням, працював на цій же посаді у педуніверситеті, сільськогосподарському інституті у Мелітополі. Постійно підвищував свій кваліфікаційний рівень, невдовзі став аспірантом. І хто б що не казав тепер про колишню колгоспну систему, Федір Григорович і по сьогодні переконаний: колективна форма організації праці не тільки відродиться, а й стане домінуючою. Тема його кандидатської дисертації – «Підвищення ефективності колгоспного виробництва».

Ставши кандидатом економічних наук, перед від’їздом у Мелітополь, вирішив подякувати керівнику дисертації за підтримку. А той, будучи доктором наук, директором інституту економіки, тут же запропонував йому, як одному з найперспективніших своїх вихованців, не тільки роботу в цьому інституті у Києві, а і квартиру.

Та навіть ставши киянином, Федір Григорович, за його словами, так і не зміг прижитися в столиці. «У мене селянська душа. Та і на людей я ніколи не дивився з висоти, а тільки прямо, – не то жартома, не то всерйоз розповідав він. – А тут квартира виявилася на п’ятому поверсі. Тому, як тільки вийшов на заслужений відпочинок, залишив у ній свою єдину дочку, яка живе там і нині (працює у Державній фінансовій інспекції Києва), а сам повернувся в Чернятку, у батьківську хату».

Город, виноград, свіже повітря – це і тримає ветерана, за його словами, на світі. Чи не найважче дошкуляє, скаржився, що немає на схилі літ з ким вволю наговоритися – дружина відійшла в інший світ декілька років тому.

За своє життя він виховав не одне покоління студентів. Виховував їх, перебуваючи навіть на пенсії.

Щодо стенда у школі, то на ньому ще і фото декана одного з ВУЗів В.Є. Надворного, професора О.С. Чернова, викладача кафедри історії П.М. Бондарчука. А дитячу мрію Федора Григоровича стати лікарем успішно втілив у життя його молодший брат Олексій (нині покійний), який, працюючи у Запоріжжі, теж став кандидатом медичних наук.

А одним із найближчих тепер його, як він каже, янголів-охоронців, є племінниця Олена Володимирівна. Дочка теж не забуває про батька, хоче забрати його до себе у столицю.

Але він поки що не погоджується на те, бо міцно тримає його в своїх обіймах селянська душа.

Павло КУШПЕЛА.
 


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
3 фото   
<b>Іполит Зборовський - патріот і подвижник</b><br />Минулого тижня в читальному залі районної бібліотеки відбулася знакова подія – презентація книги «Іполит Зборовський...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Салига Василь Маркович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Селянська душа Федора Кисіля - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення