Fridge magnet wooden gears

Свята вода очищує і виганяє нечисть

  • Подобається15Не подобається
  • 21 Січня 2011 р

Його ще називають Йордан та Богоявлення. З ним пов'язують хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Традиційно в цей день освячують воду і тримають її цілий рік. Вона має цілющі властивості.

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, його охрестив Іван Хреститель. Спаситель вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси назва - Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець - у голосі, Син Божий - у плоті, Дух Святий - у вигляді голуба.

На Водохреще свячена вода набуває чудодійної сили - стає цілющою.

Людина, яка її вип'є, духовно очищується. Вода зцілює хворих, оберігає помешкання від нечисті. Священик, який здійснює обряд освячення, занурює у воду хрест і тричі дихає на неї, аби зійшла Божа благодать.

Саме тому водиця не псується. Господарі кроплять нею дім, обійстя, стайні, додають її у коров'яче пійло, кроплять нею поле, аби був добрий врожай.

Напередодні Водохреща святкують "Голодну кутю", або другий Святий вечір. Увесь цей день вірні постять. Сідають вечеряти, коли засяє перша зоря. На вечерю подають пісні страви - смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю та узвар. Після вечері всі кладуть свої ложки в одну миску, а зверху - хлібину, "щоб хліб родився". Зранку ідуть до церкви святити воду.

За давньою традицією, в Україні церемонія освячення води відбувалася просто неба - на берегах річок, струмків, озер. Ще напередодні Йордану з льоду вирубували великий хрест ("Йордан") і ставили поруч з ополонкою. Його встановлювали вертикально і нерідко обливали буряковим квасом, від чого він ставав червоним. Хрест прикрашали барвінком та гілками сосни. Вважалося, хто на Водохреще скупається в ополонці, весь рік буде щасливим.

Щороку у Бершадському районі кількість бажаючих купатися в ополонках збільшується, адже враження після купання неперевершені. О 19 січня 6 годині ранку священнослужителем церкви Вознесіння Господнього о. Леонідом Лашкуном проведено освячення води в річці Дохні у районі міського парку, де ще звечора був вирізаний хрест. Всі бажаючі мали змогу окунутись в освячену воду. Також купались бажаючі у Кидрасівці, Красносілці, Джулинці та інших селах району. Всього декілька десятків чоловік.

До Водохреща жінки намагалися не полоскати у воді білизну, бо "там чорти сидять і можуть вчепитися". Загалом до цього дня протягом всіх свят вони не ходили по воду, це мали робити лише чоловіки. Два тижні після Йордану також не прали у водоймах, бо вважалося, уся вода там свячена.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина — бізнес в центрі України»</b><br />17 червня 2011 року в обласному центрі відбувся інвестиційний форум «Вінниччина &mdash; бізнес в центрі України»...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Адамович Степан Антонович (1913) 1913 р., українець. З 1941 р. член підпільної організації. Страчений ворогами 03.1943 р.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Свята вода очищує і виганяє нечисть - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники