Fridge magnet wooden gears

Освятили храм

  • Подобається0Не подобається
  • 21 Листопада 2015, 09:00

Таку кількість людей територія колишнього ринку у райцентрі (р-н медичного коледжу) бачила хіба що у пору, коли ринок був ще діючим. Цього разу тут зібралися віруючі з нагоди освячення новозбудованого храму Покрови Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського Патріархату, який з’явився тут за лічені місяці практично на голому місці. Будували приміщення 110 днів.

У церемонії освячення взяв участь єпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, священнослужителі, представники влади – перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, голова районної ради Микола Грабчак, міський голова Михайло Кольченко.

Шкода, звичайно, що церква не вміщала всіх прихожан, і багатьом довелося тіснитися на її подвір’ї. Проте, незважаючи навіть на мряку, люди не поспішали розходитися. А це можна розцінювати, що відкриття храму бершадцями сприймається тільки позитивно.

Але єпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл у своїй проповіді загострив увагу на тому, що побудувати храм це ще не все, треба спорудити його кожному із нас ще й у своїй душі.

На церемонії освячення виступили також і представники влади, подарувавши ікону.

На запитання кореспондента газети, що спонукало взяти безпосередньо участь у його будівництві, один із основних меценатів цієї справи, директор ПП «Валентина» Василь Гондарук відповів, що він – учасник Майданів гідності, понад усе любить свою Вітчизну, цінує все українське. Тому і намагається, щоб люди більше зверталися до церкви, в якій священники розмовлятимуть, здійснюватимуть службу зрозумілою нам українською мовою. До церкви, в якій моляться за героїв Майданів, АТО, де відстоюють незалежність України, благословляють усіх на добрі справи.

– Моя частка на будівництво храму, – сказав Василь Якович, – близько трьохсот тисяч гривень.

За його словами, Іван Руденко – теж один із основних меценатів. Саме він організував практично усі роботи та особисто пожертвував на таку справу серйозну суму коштів. А головне – зібрав однодумців-друзів, меценатів, які також допомагали. Загалом же будівництво церкви обійшлося у близько вісімсот тисяч гривень. А швидко побудувати її вдалося тому, що будівельники із Закарпаття вже мали навики такого будівництва. Тим більше з дерева, взруб воно ведеться швидше, ніж із традиційних у нашій місцевості матеріалів. Кошти теж надходили своєчасно.

Меценати, священнослужителі, віруючі дякують за допомогу всім людям, райдерж - адміністрації, райраді, міському голові. А ще просили передати через газету особисто подяку директору Бершадських електромереж Василю Власюку, який дуже допоміг з електропостачанням.

У планах – будівництво поряд із цим храмом великої церкви Київського патріархату. І, орієнтуючись на чисельність, настрої прихожан, які взяли участь у освяченні новозбудованого дерев’яного храму, не виникає жодних сумнівів у тому, що не забариться пора, коли потрібно буде освячувати і його.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
19 фото   
<b>11 жовтня - Бершаді 550: відкриття дитячого майданчика</b><br />
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Роговий Сильвестр Арсенович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Освятили храм - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники