Настав час Соборності

 • Подобається0Не подобається
 • 25 Січня 2016, 22:40

Сьогодні відзначється День Соборності України – 97-ма річниця Акта Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки – знакової події в історії національного державотворення.

Для України, яка після завершення Першої світової війни перебувала в епіцентрі геополітичного світу, 22 січня 1919 року стало фактично початком нової ери у процесі формування нації.

Слід зауважити, що День Соборності України є першим у низці свят загальнонаціонального масштабу, які відзначатиме Україна у 2016 році (20-та річниця Конституції України, 25-та річниця проголошення незалежності України). Відзначення цих подій має на меті утвердити розуміння тривалого шляху боротьби за незалежність України, цінність для українців ідеї власної державності.

Соборність – це духовне гасло до єднання. Українська Соборна Самостійна Держава – це гасло відоме багатьом, але мало хто замислювався над його внутрішньою сутністю.

Поняття Соборності включає декілька значень: це морально-філософський і соціальний принцип, фундаментальними положеннями якого є відповідальність усіх за всіх, єдність індивідуального і загального, взаємне духовне збагачення і розвиток. Крім того, Соборність –це усі етнічні землі, зібрані докупи тією чи іншою державою, але НЕ є ознакою форми державного устрою. Також Соборність – це єдність усіх членів християнської церкви для спільного відшукання шляху до порятунку.

Сьогодні Україна перебуває у тому становищі, яке вимагає поєднання всіх вищесказаних понять. Проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР було подією, що значною мірою стала визначальною в історії країни та дала початок новому етапу формування української державності, а на її основі сприяння усвідомленню громадянами своєї відповідальності за долю країни.

22 січня ми згадуємо дві фактично рівнозначні за важливістю події української історії, які були цього дня: проголошення у 1918 році незалежності Української Народної Республіки (Четвертий Універсал Української Центральної Ради) та об’єднання українських історичних земель рівно через рік – 1919 року у результаті проголошеного акта злуки УНР та ЗУНР.

Акт злуки був не випадковою подією, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху,що тривав на територіях, заселених українцями, принаймні від середини ХІХ століття. У надзвичайно складних умовах геополітичного розподілу світу, після століть розділення і перебування у складі різних імперій, українці спромоглися створити єдину національну державу. Саме згадані події 1918 та 1919 років є фундаментальними в історії новітнього українського державо - творення.

Відновлення української державності, знищеної внаслідок агресії радянської Росії проти УНР у 1917-1921 роках, відбулося 24 серпня 1991 року.

Сьогодні, як і тоді, процес національного державотворення відбувається в умовах російської військової агресії.

Нині українські воїни у районі проведення АТО, так само, як і їхні попередники майже 100 років тому, відстоюють незалежність та соборність України. Принципова схожість дій Росії і тоді, і сьогодні повторюється через століття: «гібридна війна», невизнання країною-агресором присутності своїх військ на українській землі, створення та активна підтримка Росією маріонеткових «республік» та проросійських рухів в Україні та інше.

Четвертий Універсал Української Центральної Ради, Акт Злуки, Революція гідності, нинішня боротьба проти російської агресії – основні віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Сьогодні, коли порушено цілісність кордонів України та недоторканість її території, спричинені анексією Криму та фактичною окупацією частини Донецької та Луганської областей, роль соборності України, її народу у боротьбі за незалежність та цілісність держави виростає у сотні разів.

Наша держава не зупиниться, аж допоки не поверне захоплені країною-агресором території. Обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії, перемоги у «гібридній війні», яку розв’я - зала проти України Російська Федерація, є саме соборність Українського народу.

Щоб відстояти УНР, українцям забракло єдності і значною мірою саме через це боротьба за власну державу на початку ХХ століття зазнала поразки. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації, силове нав’язування «російського шляху розвитку» середній та довготерміновій перспективі призвели до мільйонів втрат від голодоморів, депортацій та воєн, нищення духовності, тривалої та цілеспрямованої русифікації. Кожен свідомий українець сьогодні має усвідомити помилки минулого та не допустити нині розколу у суспільстві, про яке так добивається кремлівський режим.

У відлунні подій столітньої давнини бачимо повтори подій навіть у спільності дат. Так, 22 січня є Днем пам’яті перших жертв під час Революції гідності: Сергія Нігояна, Юрія Вербицького та Михайла Жизневського.

Саме в єдності та соборності Український народ відшукає шлях до порятунку, виходу із сучасної ситуації в ім’я процвітання Соборної, Вільної та Неподільної України!

Матеріал підготувала головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату РДА Галина ІВАНЧЕНКО.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
3 фото   
<b>Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина — бізнес в центрі України»</b><br />17 червня 2011 року в обласному центрі відбувся інвестиційний форум «Вінниччина &mdash; бізнес в центрі України»...
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Трохименко Максим Мефодійович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 17.12.42.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Настав час Соборності - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення