Fridge magnet wooden gears

Головна святиня

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Квітня 2016, 09:00

Влітку цього року Бершадський Спасо-Преображенський монастир відзначатиме 400-річчя з часу заснування. Головною святинею монастиря у минулі часи був чудотворний образ Богоматері «Віднайдення загиблих». Ікона ця давнього походження, невеликого розміру. За історичними даними, принесена в монастир у 1821 році ієсхименом Киріаком, який отримав її від свого батька. А той у свій час купив ікону в с. Кітушки (Бессарабія).

За історичними даними, таких ікон написано було лише дві. Одна із них знаходилася в Бершадському монастирі, а інша – в церкві Різдва Христового у Москві.

Розповідають, що у 1918 році, під час більшовицької окупації, чудотворний образ безслідно пропав, як і безліч інших ікон, які були в монастирі. Документального підтвердження, куди і при яких обставинах була вивезена ікона, немає, відтак і будьякі напрями пошуку оригіналу втрачені.

У Спасо-Преображенському монастирі є копія безповоротно втраченого оригіналу ікони «Віднайдення загиблих». Куплена вона у м. Львові кілька років тому парафіянами та отцем Назарієм. Після освячення ікона зайняла чільне місце у храмі. Настоятель монастиря о. Назарій веде роботу з відновлення духовних, церковних традицій пов’язаних із головною святинею. Планується видання акафісту – збірки молитов, які безпосередньо звернені до цієї ікони і моляться стоячи, та пісне - співів, де прославляється Богородиця.

Чудотворний образ «Віднайдення загиблих» розміщувався під царськими воротами Спасо-Преображенського храму. Щосуботи після служби монахи спускали цю ікону, служили молебень із Благовіщенським акафістом, і у вірян була можливість приклонитися до образу.

Відмінністю цієї ікони Божої матері від усіх інших її зображень є те, що Пресвята Діва на ній із непокритою головою і розпущеним волоссям. Поруч із Богородицею зображена св. Пелагія. Монастирська ікона визнана чудотворною, оскільки біля неї за заступництвом Пресвятої Діви відбувалося багато зцілень і вирішувалися різні людські проблеми.

Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
7 фото   
<b>Друзі назавжди</b><br />Стартувала цьогорічна оздоровча кампанія, підготовча робота до якої ведеться давно. Як відомо, діти нашого району вже...
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Горбенко Леонід Маркович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Головна святиня - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники