Fridge magnet wooden gears

Гарна посмішка – з дитинства

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Квітня 2016, 09:00

Перші 10 років – золотий час для того, щоб укріпити зуби на все життя.

Зачатки молочних зубів формуються у дитини в перші тижні внутрішньоутробного життя, а на 9-му місяці вагітності починається період їх мінералізації. Тому дуже важливо, щоб вагітна жінка правильно харчувалась і вела здоровий спосіб життя.

На її столі обов’язково мають бути молочні та м’ясні продукти – постачальники білків; овочі, фрукти – постачальники мінеральних речовин і вітамінів.

До 6 місяців при грудному вигодовуванні мамі в харчуванні необхідно зменшити кількість вуглеводів. При харчуванні через пляшечку її потрібно притримувати рукою, а не підпирати подушкою – так формується неправильний прикус. Дитина не повинна засипати з соскою в роті, це також приводить до аномалій прикусу. Пустушку для дітей віком старше трьох місяців краще вибрати ортодонтичну.

А починаючи з 1 року, потрібно переводити дітей на харчування ложкою і чашкою.

Перші зуби, як правило, з’являються в 6-8 місяців. Їх необхідно мити після кожного прийому їжі ватним тампоном, змоченим кип’яченою водою. Також потрібно давати малюкові тверду, жорстку їжу.

Щоб її розжувати, потрібні зусилля, а вони сприяють розвитку жувальних м’язів, покращують кровопостачання щелеп і зубів. Крім того, жорстка їжа підсилює слиновиділення, а слина – основне джерело мінеральних речовин, які підтримують сталість складу емалі зуба. У слини є й інша функція – омиваючи поверх - ню зубів, видаляти залишки їжі, вона знищує те живильне середовище, на якому розвиваються мікроби.

Дуже корисно дітям різного віку після їжі давати хоч трохи сирих фруктів, або овочів: половинку яблука, 2-3 кружечки моркви, скибочку ріпи, капустяний качан. Сучасні діти звикли (вірніше привчені) до іншого десерту – цукерки, варення, солодкого компоту. І даремно! Залишки вуглеводів під впливом бактерій порожнини рота перетворюються на кислоту, що розчиняє тверді тканини зуба.

Близько до півтора року дитину необхідно привчати до зубної щітки без пасти. А вже з двох років – вчити самостійно полоскати рот і починати чистити зуби дитячими зубними пастами без фтору (в дуже малій кількості).

У кожного п’ятого дошкільняти є зуби, які потребують лікування. А до 11-12 років карієс мають майже 80% школярів.

Дітям із змінним прикусом (6-11 років) більше підходять пасти, в склад яких входить фтор із спеціальною позначкою «для змінного прикусу», «Junior».

Пасти з фтором для дорослих можна використовувати з 14 років.

Важливо гарненько вичистити зуби перед сном, видаляючи всі харчові залишки.

Однак за ніч у роті значно збільшується кількість бактерій, а на зубах з’являється м’який наліт, який містить слиз, відмираючі клітини та інші компоненти. Тому потрібно чистити зуби і вранці.

Профілактично дитину потрібно показувати стоматологу хоч 1 раз у 6 місяців, а якщо багато хворих зубів, то і кожних 3 місяці.

Віра ПОДОЛЯНЧУК, завідуюча стоматологічним відділенням Бершадської ОЛІЛ.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Гарна посмішка – з дитинства - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники