За монастирськими переказами, ікона написана в Х столітті. Знаходиться вона на стіні справа від входу у трапезну. У 1664 році ікона проявила себе. Чернець, що слідкував за трапезою, проходячи вночі з запаленою лучиною, почув голос від образу над входом, який закликав його не коптити ікону. Чернець подумав, що це жарт якогось брата, і наступного разу знову пішов з лучиною. Раптом він осліп. Тоді трапезник зрозумів, що попередження дійсно було від ікони Божої Матері. Після того він почав молитися перед іконою, благаючи простити його. І чернець отримав зцілення – до нього повернувся зір. Божа Матір звернулася до нього з проханням називати цю ікону "Скоропослушницею", тому що вона обіцяє надавати допомогу і зцілення всім, хто страждає. Відтоді чудотворна ікона багатьом людям дала зцілення – духовне, тілесне, а також подала надію на зцілення.
Нині ікона Божої Матері "Скоропослушниця" здійснює хресний хід Україною. Вона побувала в різних куточках країни, в тому числі і на шахтах, під землею на глибині близько тисячі метрів, у в'язницях, храмах. До Спасо-Вознесенського храму ікона прибула минулої п'ятниці ввечері з Поташні. Зустрічало її багато людей, які слухали розповідь хранителя ікони, поклонялися їй. Прихожани прикладали до неї хрестики, іконки і просили здоров'я, допомоги. Потім було відправлено службу.
Наступного дня, у суботу, чудотворна ікона відвідала церкву в Війтівці. Далі її шлях пролягав через Чечельницький район.
– У Тульчинській єпархії, – розповів благочинний Бершадського округу протоієрей Олег Мураховський, – вона знаходитиметься до кінця місяця, а потім сорок днів перебуватиме в Богоявленсько-Знаменському монастирі Олександрійської єпархії Кіровоградської області, де ченці прочитають сорок Акафістів і молитимуться за всіх.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.