Не купайтеся одразу після вживання їжі; не запливайте на велику глибину; постійно спостерігайте за дітьми – особливо коли на пляжі багато людей; одягайте їх так, щоб і на березі, і у воді ви швидко могли відрізнити їх від чужих. Для цього купуйте дітям яскраві й помітні плавки, купальники, панами.
Якщо сталося нещастя на воді, головне – не розгубитися, не панікувати, а розсудливо і швидко діяти до прибуття рятувальників. Той, хто добре плаває, повинен допомогти потерпілому триматися на плаву. Потрапивши у вир, наберіть якнайбільше повітря, зануртесь у воду і зробіть сильний ривок за течією, чи відштовхніться від дна в бік і випливіть на поверхню. Якщо ж ви потрапили на бистрину – пливіть за течією, періодично відпочиваючи на спині й повільно наближаючись до берега.
Часто причиною біди на воді стає судома. В цьому випадку потрібно змінити стиль плавання, лягти на спину і пливти до берега. Не забудьте голосно кликати на допомогу!
Олександр ГОНЧАРУК, начальник Бершадського РВ ГУ МНС України у Вінницькій області, підполковник служби цивільного захисту.