Fridge magnet wooden gears

Закон гарантує соціальний захист

  • Подобається4Не подобається
  • 24 Березня 2010 р

1 квітня 2001 року вступив в дію Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Система загальнообов’язкового державного страхування від нещасних випадків на виробництві гарантує нашим громадянам соціальний захист, насамперед, право на страхові виплати у разі повної або часткової втрати працездатності, загибелі годувальника чи внаслідок професійного захворювання.
Прийняття даного Закону ознаменувало впровадження в Україні нового механізму захисту працюючих від шкідливих та небезпечних для здоров’я виробничих ризиків.
Зі створенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, в державі було розв’язано гостру проблему страхових виплат потерпілим на виробництві, покращилося їх медико-соціальне обслуговування.
В короткий термін було запроваджено нові принципи страхування соціальних ризиків на випадок ушкодження здоров’я, досягнуто зниження рівня соціальної напруги, зокрема погашено заборгованість із страхових виплат, яка мала місце на початку створення Фонду.
Бершадське відділення виконавчої дирекції Фонду розповсюджує свою діяльність на Бершадський та Чечельницький райони. Основними напрямами статутної діяльності Фонду є профілактика нещасних випадків на виробництві та своєчасне і в повному обсязі відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті, відшкодування страхових виплат особам, які перебували на його утриманні.
Станом на 1.03.2010 року Бершадським ВВД ФССНВ виплати проводяться 282 потерпілим (членам їх сімей), які постраждали на виробництві. За минулий період з 2001 року відділенням виплачено потерпілим та членам їх сімей більше 8,5 млн. грн. З метою створення належних умов для забезпечення медико-соціальної реабілітації, відновлення здоров’я та працездатності потерпілих діє цілий комплекс соціальних послуг із медичної та соціальної реабілітації: лікування потерпілих у стаціонарних медичних закладах, надання санаторно-курортних послуг, забезпечення інвалідів праці необхідними виробами медичного призначення, автомобілями, протезноортопедичними виробами та інше. Чинним законодавством передбачено здійснення щомісячних страхових виплат у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки, яке щорічно проводиться з 1 березня. Завдяки цьому, суттєво збільшився середньомісячний розмір страхових виплат на одного потерпілого та члена його сім’ї. В порівнянні з 2001 роком ця виплата збільшилась більш як у 4 рази.
З часу заснування Фонду перед потерпілими не було жодних боргів, страхові виплати здійснювалися вчасно і в повному обсязі до листопада 2009 року. В зв’язку з економічною кризою з листопада минулого року почались затримки з виплатою соціальних виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей.
Важливим завданням Фонду є ефективне здійснення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам, які загрожують життю і здоров’ю працюючих, попередження виробничого травматизму, аварійності та професійної захворюваності, викликаних умовами праці.
В 2009 році в Бершадському районі сталось 13 нещасних випадків. Всього постраждало 13 осіб. В 2009-му витрати на лікування 1 потерпілого на виробництві склали 15800 грн. проти 1800 грн. в 2008 році. Дані цифри свідчать про важкість отриманих потерпілими травм.
Запобігти нещасним випадкам, які подекуди стають смертельними, неможливо через існуюче недофінансування заходів з охорони праці, хоча згідно з Законом України «Про охорону праці» роботодавці зобов’язані виділяти кошти на її охорону, піклуватись про створення безпечних умов праці для працюючих.
Микола РИМАРЦОВ, начальник Бершадського ВВД ФССНВ.

Дивіться також в розділі  Людина і закон
» 25.05.2018 Конституцією України не лише визначене широке коло прав громадян, але й встановлені дієві гарантії їх реалізації. Однією з таких гарантій є право на захист суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Найбільш повному здійсненню права...
» 11.05.2018 Право на захист та законні інтереси громадян гарантоване Конституцією України. Ця форма захисту проявляється у наданні юридичної допомоги громадянам і юридичним особам, у тому числі у формі представництва. Під представництвом у виконавчому...
» 27.04.2018 1. Заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові...
» 01.04.2018 На жаль, незважаючи на свідоме та чесне виконання обов’язків військової служби більшістю військовослужбовців, у Збройних силах України є випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби. Військове правопорушення – самовільне...
» 01.04.2018 Якщо сплатили надміру або помилково...
» 24.03.2018 Стан злочинності на території району у 2017 році
» 16.03.2018 Наші пріоритети – боротьба з корупцією
» 15.03.2018 Початок примусового виконання рішень
» 07.03.2018 Весняний призов
» 03.03.2018 Боржників аліментів – до «суспільно корисних робіт»
Всі статті розділу Людина і закон »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Юні таланти зі Сходу на Бершадщині</b><br />Інна Маршук – переселенка з міста Ясинуватої Донецької області – стала ученицею Баланівської ЗОШ з другого семестру,...
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
3 фото   
<b>Свіча пам'яті не згасне</b><br />Маловідомою й досі залишається трагічна сторінка історії Голокосту на території Трансністрії – від Дністра до...
11 фото   
<b>Літо</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Кондратишин Герасим Дем'янович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Закон гарантує соціальний захист - Тлумачення в чинному законодавстві - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники