Fridge magnet wooden gears

Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля

 • Подобається0Не подобається
 • 24 Червня 2009 р


Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма – і владою, і людьми, в надії отримати пораду та допомогу. Він проходив у обстановці відкритості і діловитості, адже напередодні про це повідомила наша газета.
В четвер опівдні, одразу по приїзді, наш земляк побував у районній лікарні, де взяв участь у зібранні, приуроченому Дню медика. В своєму виступі, як і керівники району, він високо оцінив внесок бершадських медиків у збереження здоров’я людей, подякував їм за працю, вручив окремим грамоти та грошові премії від обласної влади.

Все, що можу для рідної землі зробити, зроблю із великим задоволенням

Він цікавився умовами лікування хворих, про що йому доповідав і головний лікар ЦРЛ В. А. Залецький. Досить уважно знайомився голова обласної ради із новозбудованим приміщенням пологового будинку, побував у його палатах і обіцяв посприяти у виділенні коштів для остаточної його комплектації.
Відразу після цього, разом з головою райдержадміністрації С. Л. Шульц та головою районної ради М. Г. Бурлакою, Григорій Михайлович здійснив поїздку по району – побував у селах, на полях, зустрічався з керівниками, розмовляв з людьми.
Маршрут обрав сам – він проліг через Війтівку, Маньківку, Красносілку, М’якохід, потім шосейними і польовими дорогами через Чернятку, Завітне, Шляхову, Березівку, Дяківку, Тирлівку, Джулинку, Устю і Велику Киріївку, і пізно ввечері повернувся до Бершаді.
Детально обговорив Г. М. Заболотний стан справ у маньківському господарстві, перспективу розвитку сіл із С. П. Савченком – керівником ТОВ «Лан», О.І. Ковбасюком – керівником шляхівського товариства. Григорій Михайлович виявив бажання і побував на сільському кладовищі у Шляховій, поклавши квіти до могил Г. Й. Кузика та В. С. Сторожука.
Наш земляк побував на полях агрофірми «Джулинка», по багатьох темах розмовляв з її керівником М. Ф. Хливнюком.
Тут він відвідав і демонстраційні ділянки від харківського інституту рослин ім. Юр’єва, на яких зростає біля ста гібридів соняшнику, кукурудзи, гороху, сої, гречки, проса, ячменю та інших культур, розмовляв з науковцями, цікавився перспективами висівання цих гібридів на Вінниччині.
Свої зауваження та пропозиції він одразу обговорював з керівниками району.
Другий робочий день на Бершадщині Г. М. Заболотний розпочав з прийому громадян. Йому довелося знайомитися з багатьма людськими проблемами. При допомозі працівників своєї патронажної служби, які до цього також відвідали декілька трудових колективів, він уважно вислуховував заявників і тут же давав доручення, визначав виконавців і встановлював строки. Бажаючих попасти на прийом виявилося чимало, що заставило Григорія Михайловича більше відвести часу для цього, внісши корективи у свій графік.
Після цього він побував у Флорино, відвідав дитсадок, де відбулося імпровізоване зібрання за участю всіх сільських голів району з нагоди вручення громаді, як переможцю конкурсу, ініційованого і фінансованого ООН, автобуса для перевезення дітей до школи і дитсадка.
Керівник області, як і керівництво району, в своїх виступах говорили тут про роль соціальної сфери в житті громади, відзначили діяльність сільського голови В.І. Нікітчука, очільників всіх бюджетних установ села, із задоволенням побували в кімнатах дитячого садочка і подивилися невеличку концертну програму малюків та вихователів.
Медикаменти та деяке медустаткування від обласної влади отримала того дня і місцева сільська амбулаторія сімейної медицини.
А вже опівдні Григорій Михайлович взяв участь у розширеному засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради (детальний звіт про роботу засідання, виклад доповіді на ньому заступника голови районної ради П. А. Сугака – в одному з наступних номерів газети).
Після того, як голова райради М. Г. Бурлака закрив засідання координаційної ради, слово було надане Г. М. Заболотному. І Григорій Михайлович поділився враженнями від перебування на Бершадщині, зосередив увагу на актуальних питаннях сьогодення нашого регіону, завданнях, які ставить перед нами час.
Загалом враження від побаченого в районі і оцінка зробленого бершадцями добра. Григорію Михайловичу сподобалася більшість полів, де застосовані висококласні технології. Хоч, звісно, є й села, де потрібно більше дбати про благоустрій, адже в деяких можна побачити під парканами дрова і будматеріали, подекуди вже забули про такі інструменти, як коса і сапа, щоб знищувати бур’яни. Це прикро, бо Бершадський район повинен бути найкращим. «Це наша з вами рідна земля, і вона має бути взірцем у всіх відношеннях», – наголосив Г. М. Заболотний.
Звертаючись до присутніх в залі керівників сільгосптовариств, Григорій Михайлович радив їм, враховуючи відсутність у найближчі 2,5 року в Україні кредитних ресурсів, розраховувати на власні сили, не поспішати реалізовувати вирощену продукцію за низькими цінами. Потрібно думати над тим, як знижувати на ринку пропозицію і підвищувати попит. Сівозміни ж повинні грунтуватися не тільки на науковому, а й на кон’юнктурному підходах. Взагалі вести виробництво потрібно в комплексі. І при цьому сер - йозно моніторити зовнішній і внутрішній ринки. Чому, скажімо, у цьому році в Бершадському районі не посіяно жодного гектара цукрових буряків? Тому що нашого виробника поступово витісняють з ринку олігархи. А ціна цукру зросте вже до кінця нинішнього року. Тож обов’язково потрібно відродити цукрову галузь, зберегти Красносільський цукрозавод.
Г. М. Заболотний особливо наголосив на недопущенні продажу землі. Надавати в оренду – будь ласка, але продавати комусь у власність не можна ні при яких умовах.
На зібранні голова обласної ради проінформував, що в району є хороша перспектива – у два з половиною рази будуть нарощені потужності молочноконсервного комбінату.
А це 300-400 додаткових робочих місць. А якщо врахувати тих, хто пов'язаний з цим виробництвом, то кількість зайнятих зросте до тисячі. Планується будівництво і нового хлібоприймального підприємства по сушці культур пізньої групи. З’являться й інші проекти. Тільки прикро, що в країні нема стабільності – не стільки економічної, як політичної. Попри це в області діє єдина управлінська команда, яка намагається успішно розв’язувати проблеми. І такі команди повинні бути на всіх рівнях, починаючи з села.
Скажімо, сільський голова нині має постійно турбуватися і про ефективне виробництво, всебічно підтримуючи керівника сільгосптовариства.
Прозвучало на зібранні і застереження: якщо хтось із сільських голів продасть хоч один заклад, що належить громаді, той не знайде в голови облради ніякого захисту, навпаки, такими керівниками займуться правоохоронні органи.
Велася мова і про газифікацію. Григорій Михайлович сказав, що він зробить усе, щоб вона продовжувалася.
«Все, що можу для рідної землі зробити, зроблю із великим задоволенням». Ці слова, як і слова найкращих побажань землякам, присутні зустріли оплесками.
 

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
27 фото   
<b>П'ЯТКІВКА</b><br />Вважалося, що село відоме ще з Х/ІІІ століття, а походження назви докінця не вияснене. Однак вважають, що походить...
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Ногодь Петро Антилович (1920) 1920 р., росіянин. З 11.1943 р. боєць партизанського загону. Загинув у бою 03.1944 р.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення