Fridge magnet wooden gears

Краще змагатися, ніж рятувати

  • Подобається1Не подобається
  • 21 Липня 2011, 09:00

Хоч певною мірою і напруженою, проте водночас і святковою була атмосфера минулого четверга на міському стадіоні. Під мелодію духового оркестру з багатьох сільгосппідприємств ще зранку прибували пожежні команди разом з технікою, щоб взяти участь в огляді-конкурсі і змаганнях. У визначений час по команді начальника Бершадського відділу МНС Олександра Гончарука всі вишикувалися в шеренгу.

На змагання прибув і начальник обласного управління МНС Руслан Шевчук, який після того, як О. О. Гончарук чітко, по-військовому доповів про готовність розпочати змагання, подякував за їх організацію в районі і відзначив, що це досить велика робота, направлена на те, щоб у повсякденному житті всі були добре підготовленими на випадок якихось негараздів.

З вітальним словом до всіх учасників звернулися голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації Вадим Оркуш і міський голова Михайло Кольченко.

Все відбувалося ще й за участю польської делегації, керівник якої війт Моравіци Мар’ян Бурас теж подякував за можливість взяти участь їх представникам у даних змаганнях. У себе вдома, за його словами, вони проводять такі щороку.

Присутніми на них з польської сторони були керівник проекту «Навчання без кордонів – покращання обізнаності мешканців села про рятувально-пожежну діяльність», який реалізується разом з рятувальниками із Баланівки, його автор і координатор Малгожата Белявська, з нашої – Людмила Усатюк, секретар Баланівської сільської ради, сільський голова з Баланівки Віталій Казміревський, а також голова товариства «Україна-Німеччина – Польща» у Бершадському районі Леонід Когут.

За словами Людмили Усатюк, основними спонсорами реалізації проекту в даному випадку стали Баланівський рибгосп, ПрАТ «Зернопродукт МХП», підприємці села. Сам же проект фінансується в рамках програми польської співпраці розвитку Міністерства закордонних справ республіки Польща у 2011 році.

Польські друзі привезли деяке обладнання, яке допоможе в роботі наших пожежників.

Спочатку було здійснено огляд-конкурс виставленої техніки – до складу журі увійшли і керівники нашого району.

Далі, після жеребкування, розпочалося саме змагання, яке проводилося в чотирьох номінаціях – на швидкість одягання протигазу, перенесення умовного потерпілого, подачі води з одного ствола від пожежного автомобіля до встановленої мішені і пожежна естафета. Друзі-поляки брали в них участь нарівні з іншими пожежниками.

Серед сільськогосподарських формувань перших три місця, відповідно, вибороли вогнеборці Усті, Баланівки і Осіївки. Серед промислових підприємств перше місце посів Джулинський ХПП, друге – Бершадський ХПП і «Укрцукорінвест» с. Красносілки, третє – ТОВ «Джулинський елеватор». Переможцям було вручено грамоти і подарунки.

Пам’ятний подарунок вручили і очільнику польської делегації, за який він щиро подякував і навіть запросив бершадчан до себе на Батьківщину. Відзначено також було й інших учасників змагань з Польщі.

У розмові з кореспондентом «Бершадського краю» начальник управління МНС України у Вінницькій області Руслан Шевчук відзначив, що такі змагання в області проводяться не вперше, нещодавно вони відбулися у Вінницькому районі. Однак у Бершаді вони справді перетворилися на свято.

Польські друзі також продемонстрували свій високий рівень підготовки і привезену ними спецтехніку. Тож кожний мав змогу все побачити, чомусь навчитися.

За словами Р.Шевчука змагання пройшли добре і під час їх проведення всі присутні мали можливість переконатися, наскільки позитивний клімат панував поміж усіма їх учасниками. На його думку, найсправедливіше було б важати, що перемогу на них здобули не поодинокі команди, а всі.

Неабияку подяку потрібно сказати і полякам за активну в них участь.

Щодо рівня підготовки бершадських еменесників, то було відзначено, що це досить потужний колектив справжніх фахівців своєї справи. До того ж чимало хто з них активно займається спортом.

Одним словом, все було на цих змаганнях – перемоги і невдачі, сміх і розпач. Не бракувало і жартів.

Тож легше все-таки змагатися, жартувати, готуючись до дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, ніж когось рятувати, стверджували вогнеборці, а щоб бути впевненими в собі, їм постійно доводиться працювати над собою, удосконалювати свою майстерність і доводити, як от у даному випадку, якщо і виникне потреба у їх допомозі – вони не підведуть.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
19 фото   
<b>Весна</b><br />
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шумилів
Остафійчук Петро Іванович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 02.04.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Краще змагатися, ніж рятувати - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники