Найкраща тактика – спільні зусилля і профілактика

 • Подобається0Не подобається
 • 30 Травня 2012, 09:00

Саме ця теза домінувала при розгляді основних питань (про стан законності і правопорядку в районі) порядку денного 14 сесії районної ради 6 скликання, пленарне засідання якої відбулося минулої п’ятниці. В роботі взяли участь народний депутат України А.С. Матвієнко, депутат обласної Ради С.П. Савченко, голова районної ради М.Г. Бурлака, який вів засідання, голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, їхні заступники, начальники управлінь, відділів, служб РДА, міський, сільські голови, директори загальноосвітніх шкіл, керівники районних підрозділів міністерств і відомств України, промислових і сільськогосподарських підприємств, районних установ, організацій, представники політичних партій і громадських організацій.

За традицією, голова районної ради М.Г. Бурлака проінформував присутніх про діяльність у міжсесійний період, а також про кадрові зміни і представив начальника Бершадської міжрайонної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції у Вінницькій області В.І. Січкаря. Також було зачитано депутатське звернення П.М. Гоцуляка до райдержадміністрації з питання достовірності будівництва комплексів по вирощуванню бройлерів Миронівським КХП на території Бершадського району, зокрема, на полях сіл Баланівки та Бирлівки. Після цього депутати безпосередньо перейшли до розгляду питань порядку денного сесії.

З інформацією «Про стан законності в районі та заходи щодо її зміцнення» виступив прокурор Бершадського району Ф.Г. Куцяк (на знімку).

Як відомо, майже півтора року тому було прийнято «Комплексну програму профілактики злочинності в Бершадському районі на 2011-2015 роки». Правоохоронними органами району у взаємодії з органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування постійно проводиться робота та розробляються відповідні заходи щодо попередження злочинності та правопорушень, завдяки чому, констатував Федір Гаврилович, протягом останніх років не допущено в районі загального росту злочинності.

Разом з тим, не дивлячись на вжиті заходи, кримінальна обстановка в районі залишається не простою. Так, збільшилась кількість особливо тяжких злочинів з 6 до 9 і, особливо, навмисних вбивств від 2 до 5 злочинів за минулий рік; умисних тяжких тілесних ушкоджень – з 1 до 3; незаконного обігу зброї – з 8 до 12; незаконного обігу наркотичних засобів – з 46 до 51; хуліганств – з 2 до 6. Значно виросла рецидивна злочинність зі 101 до 130 злочинів; злочинність серед неповнолітніх (з 20 до 23 злочинів); кількість злочинів, скоєних у громадських місцях.

Найбільше злочинів скоюється на території міста, Війтівки, Флорино, Джулинки, Шляхової, Тернівки та деяких інших сіл.

Одним із головних напрямків діяльності правоохоронних органів і комплексної програми профілактики злочинності є попередження скоєння злочинів проти життя та здоров’я громадян і, особливо, навмисних вбивств.

Аналіз кримінальних справ свідчить: головна причина скоєння злочинів – недостатня профілактична робота серед осіб, які раніше були судимі та схильні до правопорушень, зловживають спиртними напоями, ведуть нездоровий спосіб життя. Активізувати профілактичну роботу з попередження злочинності та правопорушень необхідно, відзначив прокурор, як працівникам правоохоронних органів і, в першу чергу, райвідділу міліції, так і органам місцевого самоврядування.

Стурбованість викликає й те, що торік майже кожен дев’ятий злочин та кожен п’ятий у нинішньому році скоєно особами в стані алкогольного сп’яніння. Наведені статистичні дані свідчать про те, підкреслив Ф.Г. Куцяк, що заходи по боротьбі із пияцтвом та самогоноварінням є ще недостатньо ефективними.

Продовжує залишатись значною кількість крадіжок державного, колективного та приватного майна. Найбільша кількість злочинів цієї категорії скоюється в системі агропромислового сектору. Чимало також крадіжок приватного майна незахищених верств населення. Райвідділом УМВС спільно з виконкомами сільських рад мають бути розроблені та напрацьовані дієві заходи щодо забезпечення попередження вчинення будь-яких протиправних дій по незаконному заволодінню майном громадян.

Потребує поліпшення й роз’я - снювальна робота серед населення з попередження скоєння таких злочинів. Крім того, з боку значної більшості керівників суб’єктів господарювання не вживаються належні заходи щодо забезпечення схоронності державного та колективного майна.

Непокоїть і ріст злочинності серед неповнолітніх, вже в нинішньому році ними скоєно 10 злочинів. Основні причини їх скоєння – бездоглядність, незайнятість навчанням та працею, неналежне виховання в сім’ї, пияцтво. Упущення та порушення в питаннях профілактики злочинності серед неповнолітніх мають місце в роботі виконкомів місцевих рад, педколективів шкіл району, зазначив Ф.Г. Куцяк, але найбільше сьогодні прокуратуру турбують факти злісного невиконання батьками встановлених законом обо - в’я зків по догляду за дітьми.

Координація роботи всіх правоохоронних органів та відповідних служб і органів місцевого самоврядування із цих питань має докорінно покращитись.

Насамкінець, прокурор наголосив: тільки спільними зусиллями можна надійно протистояти злочинності.

На сесії попросив слова ветеран військової служби, інвалід другої групи В.О. Коваленко, який мову вів про затягування кримінальної справи, порушеної по факту його побиття групою осіб у 2010 році.

Про хід виконання рішення 3 сесії районної ради 6 скликання від 17 грудня 2010 року «Про комплексну програму профілактики злочинності в Бершадському районі на 2011-2015 роки» звітував перший заступник начальника РВ УМВС України у Вінниць кій області О.А. Беспалько. Характеризуючи стан оперативної та криміногенної обстановки, він відзначив: в цілому завдяки проведеним оперативно-профілактичним заходам на території району не допущено неконтрольованого перебігу подій та вжито відповідних адекватних заходів реагування в місцях її ускладнення.

Якщо аналізувати стан злочинності по видах, то на даний час спостерігається збільшення кількості злочинів, вчинених в громадських місцях, в стані алкогольного сп’яніння, а також вчинених раніше судимими і неповнолітніми.

Доповідач говорив про роботу по протидії наркоманії, незаконного обігу зброї, нелегальній міграції, про попередження та викриття злочинів економічної спрямованості, детально зупинився на проблемі дорожньо-транспортного травматизму.

Так, з початку 2012 року на території району скоєно 23 дорожньо-транспортних пригоди, в тому числі 3 ДТП з потерпілими, внаслідок яких дві особи отримали тілесні ушкодження. За цей же період виявлено та припинено 418 порушень Правил дорожнього руху України, в тому числі 139 випадків керувань транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.
Чимало уваги О.А. Беспалько приділив проблемі дитячої злочинності. Він констатував: дитяча злочинність в межах міста та району має тенденцію до зростання.

Для попередження правопорушень серед неповнолітніх необхідно поліпшити правоосвітницьку роботу, своєчасно виявляти сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах, де батьки безвідповідально ставляться до виконання своїх батьківських обов’язків, схильні до вживання спиртних напоїв, негативно впливають на своїх дітей.

Говорив доповідач і про участь громадян в охороні громадського порядку. На даний час в районі зареєстровано громадські формування по охороні громадського порядку в Джулинці, Усті, Великій Киріївці, Баланівці, Війтівці та Флорино. На жаль, досі не вирішено механізм залучення, а також заохочення членів цих формувань щодо реального впливу на профілактику правопорушень та злочинів.

В обговоренні цього питання взяли участь голова постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, гласності, зміцнення законності й правопорядку та взаємодії з органами місцевого самоврядування Л.М. Бучек, депутат районної ради С.О. Сторожук, Флоринський сільський голова С.П. Рожкевич та голова координаційної ради голів профспілкових комітетів району Я.О. Черватюк.

Після цього депутати затвердили комплексну програму мобілізації зусиль ра - йонної ради, управлінь та відділів райдержадміністрації, Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції щодо забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів, створення комфортних умов платникам податків та належне їх обслуговування на 2012-2014 роки, програму соціальної підтримки у 2012-2016 роках ветеранів війни в Афганістані та сімей загиблих учасників бойових дій на території Республіки Афганістан, районну програму правової освіти населення на 2012-2016 роки.

На сесії також було прийнято рішення про передачу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області об’єктів, що знаходяться на балансі Бершадської центральної районної лікарні, а саме: будівель відділення переливання крові та протитуберкульозного відділення. Затверджено й розпорядження голови районної ради «Про укладення договорів на зберігання майна», прийняте в міжсесійний період, статути окремих комунальних закладів у новій редакції, а також порядок відрахування частини чистого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності у 2012 році, звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2012 року. Депутати також внесли зміни до рішення 11 сесії районної ради 6 скликання від 30.12.2011 року «Про районний бюджет на 2012 рік».

На завершення народний депутат України А.С. Матвієнко відповідно до чинного законодавства інформував присутніх в сесійній залі про свою діяльність. На його переконання, нині необхідно перезавантажити всю політичну систему. Як фахівець в галузі місцевого самоврядування, Анатолій Сергійович підготував проект закону про регіональну політику держави, про об’єднання громадян. Він вважає, що в державі має бути реальне місцеве самоврядування і відповідальна влада. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин А.С. Матвієнко переконаний: селу потрібна підтримка, особливо фермерів і дрібного товаровиробника.

Він виступив з рядом законодавчих ініціатив, зокрема, про відведення земель для соціальних потреб, про виробництво молока.

Стосовно роботи з виборцями Анатолій Сергійович зазначив, що вважає своїм головним завданням не роздавати гроші, як це роблять олігархи, а допомогти людині вирішити її проблему. Народний депутат запевнив, що підтримував і буде підтримувати таланти, освітні програми, сприятиме збереженню системи охорони здоров’я, опікуватиметься дорогами на Чечельник і Теплик тощо.

Одна з найголовніших проблем – безробіття. На його думку, якби була відповідна зайнятість населення і адекватна оплата праці, то 90% проблем не було б.

Висловив свою думку А.С. Матвієнко і стосовно газифікації Бершаді. Він закликав не політизувати цей процес, працювати в цьому напрямку спільно.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Я люблю молоко</b><br />Зовсім недавно у районній газеті розповідалося про семінар на базі устянського господарства, учасниками якого стали...
3 фото   
<b>Звітний концерт</b><br />29 квітня о 16 годині у актовій залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбувся звітний концерт...
2 фото   
<b>В Білорусі є чому повчитися</b><br />Нещодавно делегація Вінниччини, очолювана першим заступником голови облдержадміністрації І.М. Мовчаном, відвідала...
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Хмарівка
Паламарчук Теофіл Андрійович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Найкраща тактика – спільні зусилля і профілактика - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення