Fridge magnet wooden gears

У Польщі вивчаємо досвід реформування

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Червня 2012, 01:29

В кінці травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшикського воєводства Республіки Польща. Делегацію очолював перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш, який передав вітання громаді Єнджейовського повіту від Бершадської громади з найкращими побажаннями в подальшій майбутній співпраці в різних сферах та галузях нашого життя.

Метою поїздки було вивчення досвіду реформування галузей медицини і освіти, яке покращило життя громадян, та участь у святі Клоза (дожинки – свято перших сходів на полях), що є традиційним у Польщі.

Під час візиту відбулася зустріч з представниками ділових кіл та органів місцевого самоврядування, в ході якої з керівництвом повіту обговорювалися питання вивчення досвіду реформування освіти, визначено основний пріоритет оптимізації шкіл – вивільнення значних бюджетних коштів за рахунок зменшення їх ступенів та збільшення в базових школах кількості дітей у навчальних класах. Адже тут якість навчання підвищилась, так як базові школи прекрасно оснащені комп’ютерною технікою, мають доступ до мережі Інтернет тощо. Вдало проведено також відповідні заходи з енергозбереження (заміна вікон, котлів, утеплення і т.д.), побудовані нові спортзали, де займатися спортом мають можливість діти і дорослі жителі. Такі спортивні зали мають роздягальні, душові кабіни, а при деяких школах працюють басейни для дітей – у навчальний час, для населення – у вечірній. Введено уроки плавання з інструктором. Перебування у спортивних залах та басейнах – це вирішення і проблеми бездоглядності та зайнятості дітей у позаурочний час, їх оздоровлення та виховання здорового способу життя. Дані проблеми є досить суттєвими і в Україні в цілому, як для влади, так і для батьків.

Добре організовано в повіті підвіз дітей автобусами до базових шкіл, які знаходяться на відстані від 5 до 10 км до їхніх домівок.

– Щодо медичної галузі, яка пережила реформування, – говорить В.М. Оркуш, – то нарікань на обслуговування від населення ми теж не почули.

В повітовому (районному) центрі знаходиться госпіталь (прототип нашої центральної районної лікарні), а в населених пунктах залишилися (як і у нас) амбулаторії та ФАПи.
При госпіталі працює пункт швидкої допомоги, яка виїжджає на виклик до будь-якого населеного пункту.

– Велика заздрість була у нас, – каже Вадим Миколайович, – коли ми побачили у госпіталі сучасний томограф, систему для гемодіалізу та необхідне сучасне обладнання для діагностики населення. Значна увага приділяється профілактичній медицині. У госпіталях майже відсутні черги на обстеження, яке є щорічним плановим і обов’язковим, що дає можливість профілактики та вчасного виявлення захворювання. Вразила і свідомість населення, їхнє ставлення до територій (особистих господарств), бережливе ставлення до навколишнього середовища (лісів, луків, водойм), запобігання їх забрудненню та постійного очищення. Поляки свято цінують місце, де вони народилися і проживають, де ростуть їхні діти, усвідомлюючи, що їм потрібно залишити у спадок.

Проведена у Республіці Польщі адміністративно-територіальна реформа призвела до укрупнення сільських громад, чітко визначила перспективи розвитку територій (дороги, економічна та соціальна сфера), що дало можливість збільшити надходження бюджетних коштів на місцевий рівень, збільшення місцевих програм розвитку за рахунок державного фінансування та єврофондів. Досягти такого рівня життя вдалося також завдяки децентралізації влади та бюджету, коли відбулося надання більших повноважень владі на місцях та формування бюджету.

На даний час в Україні Президент започаткував реформи освіти, медицини, а в подальшому – і адміністративно-територіальну реформу. Адже в ім’я покращення життя в країні ми маємо пройти той тернистий шлях, який пройшли наші сусіди, забезпечуючи майбутній розвиток наших місцевих громад та територій, повноцінну освіту та доступну медицину для кожного мешканця району.

Члени делегації (на знімку) висловлюють щиру подяку спонсорам, завдяки яким відбулась ця поїздка – депутату обласної Ради М.І. Кучеру, депутату районної ради Б.М. Охріменку, директору ПП «Тандем» В.П. Шевченку.

Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики РДА


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
2 фото   
<b>Горпинині діти</b><br />Батько її був звичайним селянином, але встиг взяти участь у російськояпонській та першій світовій війнах. У 1917-му...
4 фото   
<b>Науково-практична конференція «День поля»</b><br />21 червня 2011 року на базі Бершадського району в залі засідань управління агропромрозвитку відбулась...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Хараїм Василь Панкратійович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44. Похов. с. Флорешти, Молдова.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

У Польщі вивчаємо досвід реформування - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники