Fridge magnet wooden gears

Спресовані будні Осіївської громади

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Червня 2012, 01:29

Головувати в територіальній громаді, до складу якої входять три населені пункти, – справа нелегка, адже проблем значно більше, ніж в інших, і всюди потрібно встигнути, з усіма знайти спільну мову. Віктор Миколайович Соколюк сільським головою працює вже третє скликання, проблемами жителів Осіївки, Малої Киріївки і селища Партизанського опікується понад десять років. Він і розповідає про те, чим живе нині, які нагальні завдання вирішує одна з найбільших в районі Осіївська територіальна громада.

– Нині в трьох населених пунктах громади мешкають майже 2100 громадян. Характерна її особливість – велика протяжність, та й загалом значна площа. На території сільської ради функціонують необхідні для забезпечення життєдіяльності заклади соціально-культурної сфери – дві загальноосвітні школи, три заклади культури, амбулаторія загальної практики – сімейної медицини і ФАП, дитячий садок та відділення поштового зв’язку. Але найголовніше – тут живуть прекрасні, трудолюбиві люди.

– Вікторе Миколайовичу, можливості органу місцевого самоврядування, звісно, не безмежні, але щоб ви виділили із того, що вдалося зробити для розвитку громади?

– За цих десять років, незважаючи на фінансові труднощі, все-таки, на мій погляд, дещо вдалося зробити, в основному на ентузіазмі, з мінімальними затратами коштів.

Так, у свій час сільськогосподарське товариство передало сільській раді дитсадок в Осіївці. Приміщення гарне, добротне, але опалювальна система повністю вийшла з ладу. Ми відновили, підтримуємо в доброму стані, в установі працює прекрасний колектив. Дошкільна освіта стала доступною для усіх дітей, а не лише батьків-працівників товариства. Дошкільнят з Малої Киріївки підвозили в осіївський дитсадок.

А торік, навіть в кризовий період, спромоглися відкрити на базі Малокиріївської ЗОШ І-ІІ ступенів філіал осіївського дошкільно-навчального закладу «Лелека». Нині там виховуються два десятки малят.

Батьки та діти дуже задоволені.

Доброю справою вважаю і відновлення вуличного освітлення в населених пунктах громади – нині в кожному куточку є ліхтарі, залишилося завершити ці роботи в селищі Партизанському (ліхтарі придбано, потрібен лічильник).

Деякі люди думали, що такого вже ніколи не буде, але завдяки ентузіазму, сприянню самих жителів вдалося це зробити. Добре було б ще й мати електрика, який слідкував би за цим.

Мешканці нашої громади роками мріяли про дорожнє сполучення Осіївки з селом Солгутово Гайворонського району Кіровоградської області, адже близько 600 метрів дорога не мала твердого покриття. В негоду вона перетворювалася в місиво, і проїхати машиною було практично неможливо. Ми толокою зуміли висипати щебеневою сумішшю, впорядкувати цю дорогу за сприяння депутата районної ради В.А. Головатюка, і тепер є непоганий шлях до Гайворона, до якого шість кілометрів. Окрім цього, провели ремонт деяких сільських доріг, де не можна було проїхати навіть кіньми.

На території громади п’ять кладовищ. Ще з 2002 року почали їх розчищати, впорядковувати, і тепер підтримуємо на них належний порядок. Особливо хочу відзначити жителів вулиці Бугової в Осіївці, які надзвичайно згуртовані, вболівають за спільну справу і дружно вирішують наявні проблеми. Торік також зробили поточний ремонт меморіалу загиблим воїнам в Осіївці. А ще відновили в лісі партизанські землянки, пофарбували обеліск, окультурили це місце.

– Не секрет, що в територіальній громаді давно назріла потреба у придбанні шкільного автобуса. Необхідно налагодити надійне автобусне сполучення і з райцентром. Є, мабуть, чимало й інших проблем. Чи не так?

– Шкільний автобус треба, адже в громаді потребують підвозу щонайменше два десятки дітей, заодно і дошкільнят підвозили б. Потрібно возити учнів і на змагання тощо. Однак придбання шкільного автобуса від нас не залежить.

Стосовно автобусного сполучення з райцентром. Це болюче питання піднімалося не раз, розглядалося навіть на засіданні постійної комісії районної ради. На сьогодні є домовленість з одним із підприємців, автобус ходить в базарні дні, а в перспективі, коли всі питання владнаються, сподіваємося, що ходитиме щодня.

Щодо газифікації чи електрифікації територіальної громади. Вивчаємо можливість електрифікації наших сіл, як це зроблено у сусідній Усті, прагнемо увійти в державну програму. Звісно, тут потрібна спонсорська допомога, адже навіть виготовлення проектно-кошторисної документації потребує значних коштів. Певні надії покладаємо і на газифікацію, адже це питання зрушилося.

– Щоб вирішувати ці та інші питання потрібні команда, скоординовані зусилля, співпраця.

– У нас в сільській раді 16 депутатів, які активні, допомагають у всьому. Співпрацюємо і з керівництвом сільгосптовариства, яке недавно змінилося. Інвестор вкладає кошти у розвиток громади, зокрема, за його допомогою замінено частину вікон у школі на сучасні. Сподіваємося на посильну допомогу і місцевих фермерських господарств. Але найголовніше – створення нових робочих місць, державна підтримка підприємництва на селі, що сприятиме розвитку територіальної громади.

– Не можна оминути і таке питання. Нещодавно на сторінках газети мати випускниці З.К. Тодоренко висловила свою думку з приводу прикрої ситуації на випускному вечорі. Тепер от до редакції надійшов лист вдови інваліда першої групи Великої Вітчизняної війни К.К. Гончар, в якому вона пише про те, що з боку місцевої влади недостатньо приділяється уваги ветеранам. Як ви це прокоментуєте?

– Не можу сказати, що я роблю все те, що хотів би зробити. Можливо, є якісь упущення. В обласній пресі прозвучало, що на проблеми матерів загиблих воїнів в Афганістані на місці ніхто не звертає уваги, хоча я, як сільський голова, часто зустрічався з ними, організував їм отримання в районі коштів на придбання дров. Більше того, за сприяння агролісу сільська рада додатково організувала доставку їм по шість складометрів дров, з транспортом допоміг депутат районної ради В.А. Головатюк. Тобто на місці була проведена відповідна робота, і мені було прикро читати той матеріал в газеті.

Зараз подібна ситуація з листом Катерини Ксенівни – вчительки, яка і мене навчала в молодших класах. Хіба в нас погано пройшло святкування Дня Перемоги? 8 травня проведено святковий концерт за участю вокально-інструментального ансамблю «Контингент», зал був переповнений.

Традиційні мітинги відбулися в Малій Киріївці і Осіївці з вітаннями учасників художньої самодіяльності. Напередодні я відвідав усіх учасників бойових дій і вдів, сім’ї загиблих воїнів-інтернаціоналістів. К.К. Гончар – учасник війни, вдова інваліда. Звісно, всім людям потрібна увага. Хата в хату зайти і привітати усіх я не міг.

Фактично, школярі, які завітали до неї, це і є своєрідне вітання від влади, адже їх організовувала дирекція школи, тобто державна установа.

Я вибачився перед Катериною Ксенівною, привітав її зі святом. Разом з тим мені було прикро, що така поважна людина опинилася в незручній ситуації, адже про написане вона зовсім нічого не знала. Мені здається, що її лист, записаний, так би мовити, з її слів дочкою – матір’ю директора школи, пов’язаний з попередньою публікацією в газеті про те, як в Осіївці було організовано проведення випускного вечора. Я не був ініціатором тієї статті, мене там було згадано, що я, як сільський голова, не стояв осторонь.

Дійсно, я зустрічався з педколективом, і ми обговорили цю ситуацію. Дирекції ЗОШ не варто шукати причини проблем школи у сільському голові, і пам’ятати, що головне завдання – виховання і навчання підростаючого покоління.

Погоджуюсь, в мене, моїй роботі є певні недоліки, але всім догодити неможливо.

Проблемні питання, на мою думку, потрібно вирішувати на місцях.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Дмитрик Максим Йосипович (1895) 1895 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Спресовані будні Осіївської громади - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники