Fridge magnet wooden gears

Висока зарплата – не гроші на вітер

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Липня 2012, 23:09

Нещодавно на кущовій нараді наш район було піддано критиці з боку облдержадміністрації за низький рівень заробітної плати. Дійшло вже до того, що у сільськогосподарському виробництві навіть у Чечельницькому районі, для якого Бершадщина завжди була в усьому за приклад, платять працюючим більше, ніж у нас. Тому днями, за дорученням голови РДА Олександра Снігура, його заступник Валентин Кушпела провів співбесіди з керівниками сільгоспформувань, головними бухгалтерами, рівень оплати праці в яких нижчий від середньорайонного.

У цьому заході взяли також участь керівники або представники служб, у яких є певні важелі впливу на цей процес, щоб змінити ситуацію, – МДПІ, управління Пенсійного фонду у Бершадському районі, управління праці і соціального захисту населення РДА.

Як виявилося, у районі є навіть господарства, у яких намітилася тенденція до зниження рівня зарплат. Наводилося чимало як аргументів, так і пропозицій. Наприклад, вирішення проблеми зайнятості у селі, чим дехто намагався згладити ситуацію, є благородною справою, і цього ніхто не заперечував.

Але, якщо область оперує такими показниками, як рівень заробітної плати чи її відсоток у структурі загальних витрат, то робитися це повинно і на місцях.

Наш район, у порівнянні з середнім рівнем зарплат в Україні за перший квартал цього року, наприклад, вже був далеко не на першому плані. Хоч землі у нас набагато кращі, а умови для отримання високих урожаїв на них (а це означає, що і прибутків) значно сприятливіші, ніж у багатьох регіонах і навіть районах нашої області.

Та і взагалі, чи багато платять людям за їхню роботу?

Виявляється, що і тут є неабияка строкатість у межах району. Якщо в окремих наших господарствах на заробітну плату припадало до 18 відсотків в структурі загальних витрат, то у багатьох вони зовсім незначні.

Чому? Неодноразово звучало таке запитання. Адже не було наведено жодного з аргументів, які послужили б доказом тому, що заробітна плата взагалі вже «душить» виробництво у загальних статтях витрат. Натомість прозвучало он скільки аргументів, за рахунок чого її можна було б підвищити.

Адже дотримуватися законодавчо встановленого її мінімуму – це ще не все. Бо чим вищою буде заробітна плата, тим суттєвішими надходження, наприклад, у пенсійний фонд та по інших видах платежів.

Дехто навіть висловлював припущення, що якби заробітну плату справно платили всі, відрахування з неї могли б бути навіть суттєвішими від спонсорської допомоги, яка надається сільським радам, громадам деякими із господарств. У нас же є сільгосп - формування, де вона займає лічені відсотки у загальних витратах. Отже, керівники і спеціалісти на місцях давно вже повинні зрозуміти, що підняти рівень заробітної плати – аж ніяк не означає викинути гроші на вітер.

Навіть в середньому по області на зарплату в структурі витрат припадає 20 відсотків, а в нас у багатьох, здавалося б, у благополучних господарствах не досягнуто і цього.

Тому В.Я. Кушпела і фахівці районних служб вимагали на нараді навіть не пояснень, а реального виконання відповідних показників, досягнутих на основі конкретного аналізу у кожному з сільгоспформувань. У нас же іноді трапляється, що не всі ще розуміють навіть значення обов'язкових виплат мінімального розміру зарплат, визначених законодавством, і яких ще ніхто не відміняв. Як не розуміють і того, що мінімальна заробітна плата може виплачуватися тільки за не кваліфіковану працю.

Поряд з цим наводилися приклади, що у господарствах, де працюють з прицілом на перспективу, виплачується і відповідна заробітна плата.

Серед основних шляхів підвищення заробітних плат, про які йшлося на нараді, можна виділити: шляхом збільшення видатків на це у загальних витратах і шляхом оформлення відповідних трудових відносин. І досить вже орієнтуватися на законодавчо встановлений її мінімум. На місцях пора вже зрозуміти, що турбота за її підвищення – це не тільки обов'язок відділів райдержадміністрації, а насамперед тих, хто організовує виробництво. Тим більше, що у районі є всі можливості вирішити цю проблему і не плентатися позаду районівсусідів.
А щоб швидше вона вирішувалася, потрібно, щоб ще й сільські голови були зацікавлені в тому, щоб була більшою база оподаткування. Про це також йшлося на нараді.

Цікаво, що на ній пропонувалося впливати на керівників господарств, незалежно від форм власності і розмірів не тільки тоді, як вже критикують за невисокий рівень зарплат або за те, що опинилися нижче районного чи обласного рівнів, а впродовж року на всіх рівнях звітності.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Я люблю молоко</b><br />Зовсім недавно у районній газеті розповідалося про семінар на базі устянського господарства, учасниками якого стали...
4 фото   
<b>Журналісти «Бершадського краю» за роботою</b><br />Перед тим, як читач районки ознайомиться з матеріалами, підготовленими її журналістами, кожен з нас повинен побувати...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Овксентій Юхимович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Висока зарплата – не гроші на вітер - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники