Підсумки у форматі перспективи

 • Подобається0Не подобається
 • 26 Вересня 2012, 23:52

Минулої п’ятниці відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації, в якому взяли участь голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, голова районної ради М.Г. Бурлака, керівники структурних підрозділів РДА та її апарату, а також територіальних органів центральних міністерств та відомств, організацій та установ району, заступник міського та сільські голови, керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств.

Предметом обговорення були питання про підсумки соціально-економічного розвитку району та виконання бюджету за вісім місяців нинішнього року, а також про підготовку до зими.

Насамперед, голова РДА О.Ф. Снігур, який вів засідання, проінформував присутніх про кадрові зміни в районі. Так, на посаду директора структурної одиниці «Бершадські електромережі» призначено Василя Трохимовича Власюка, а на посаду директора місцевого спиртзаводу – Володимира Володимировича Берегулька. Після цього учасники зібрання приступили до розгляду питань порядку денного.

Про підсумки соціальноекономічного розвитку району за 8 місяців 2012 року та завдання по успішному його завершенню доповідала заступник голови РДА Н.М. Грицик.

Орієнтиром у розвитку району протягом останніх двох років є чітко визначені завдання, що сформульовані Програмою економічних перетворень Президента України «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», які втілюються в життя через пріоритети щорічних районних програм соціально-економічного та культурного розвитку, відзначила доповідач. Проведена робота в підсумку дала можливість отримати у звітному періоді позитивні результати по більшості базових показників розвитку території району.

Так, реальний сектор економіки характеризується приростом доходів місцевих бюджетів на 9,6%, зростанням номінальної середньомісячної заробітної плати на 17,2%, розвитком підприємництва (з початку року зареєстровано 143 суб’єкти підприємництва), введенням в експлуатацію ряду об’єктів капітального будівництва, збільшенням показників товарообороту на 18,7%, реалізації послуг в 1,6 раза, залученням в економіку понад 1 млн. дол. США іноземних інвестицій.

Ніна Миколаївна детально проаналізувала стан справ за вказаний період у всіх сферах життєдіяльності району, про здобутки та проблеми в різних галузях господарювання неодноразово писала і газета, тому коротко зупинимося на основних тезах доповіді.

Вагоме місце серед підприємств району займають ПАТ «Бершадьмолоко», ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський», ПАТ «Бершадський комбінат».

Нинішнього року всіма категоріями сільгоспвиробників намолочено 84 тис. тонн зерна ранньої групи зернових при середній врожайності по району 30,3 ц/га. Озимих зернових зібрано 68,6 тис. тонн при середній врожайності 32,9 ц/га.

За січень-серпень поточного року в порівнянні з відповідним періодом 2011-го виробництво продукції тваринництва збільшено: м’яса – на 74 тонни (101%), молока – на 1238 тонн (128%). Продуктивність молочного стада зросла на 750 кг молока. Середньодобові прирости на вирощуванні ВРХ становлять 462 грами, свиней – 333 грами, що відповідно до минулого року дещо більше. Чисельність поголів’я на 100 га сільгоспугідь становить по 35,5 умовного поголів’я, що більше на 4,5 голови до минулого року.

Основним виробником м’яса в районі (90%) є птахокомбінат «Бершадський», який за 8 місяців поточного року виробив 8,2 тис. тонн м’яса.

Виконуючи постанову Кабміну від 23 квітня 2012 року за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва», за червень-серпень оформлено дотації на 1393 голови молодняка ВРХ, що становить 717,5 тис. грн. Згідно з оформленими документами за червень-липень поточного року кошти в сумі 264 тис. грн. населенню виплачені повністю. За серпень подано документів на 863 голови молодняка, загальна сума запланованих виплат становить 458 тис. грн.

Продовжуються роботи по будівництву підвідного газопроводу від АГРС Тростянця до АГРС Бирлівки. По території нашого району газопровід уже прокладено, зараз швидкими темпами ведуться роботи по прокладці газопроводу по території Тростянецького району. На цей час уже зварено і укладено в траншеї 8,5 км труб, підготовлено 9,5 км траншей.
Всього в районі користуються природним газом 4,6 тисяч дворів, з них 101 абонента підключено в 2012 році.

З метою збільшення надходжень до бюджету проводиться робота по збільшенню орендної плати за земельні ділянки.

Переглянуто орендну плату та внесено зміни додатковими угодами до діючих договорів оренди земель запасу та резервного фонду, в результаті чого її середній розмір збільшився на 37 грн. – до 355 грн./га за землі запасу та на 45 грн. – до 405 грн./га за землі резервного фонду.

Рівень життя населення залежить від розмірів доходів громадян, зокрема оплати праці, пенсійного забезпечення, інших соціальних виплат.

На сьогодні середній рівень зарплати працівників, зайнятих у господарському комплексі району, становить 2020 грн. У порівнянні з минулим роком ріст склав 17,2%.

Станом на 1 вересня в районі пенсії отримують 21099 чоловік, середній її розмір складає 1129,1 грн., що на 189 грн. більше, ніж за відповідний період минулого року, при мінімальній пенсії 844 грн.

На виконання соціальних ініціатив Президента України жителям району – 8370 вкладникам Ощадбанку – виплачено компенсаційні кошти в сумі більше 7 млн. грн., всього актуалізовано дані – занесено до реєстру вкладників заощаджень – 15800 жителів району.

У сфері підприємництва станом на 1 вересня здійснюють свою діяльність 158 малих підприємств та 3378 підприємців-фізичних осіб. До бюджетів усіх рівнів від діяльності малого бізнесу за звітний період надійшло 9,8 млн. грн., що становить 14% від загальних обсягів надходжень по району.

У звітному періоді особлива увага була приділена гуманітарній сфері.

Продовжувалася робота по зміцненню ресурсного забезпечення лікувальних закладів. Чимало зроблено і для покращення умов навчання учнів та праці освітян, розвитку фізкультури і спорту, про що детально також писалось у газеті.

Усього на зміцнення матеріально-технічної бази навчаль них закладів залучено 1 млн. 24 тис. грн. спонсорських та батьківських коштів.

На належному рівні проведено оздоровчу кампанію.

Станом на 20 вересня охоплено оздоровленням та відпочинком 4290 дітей.

З метою зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури розпочато ремонт Баланівського будинку культури, на який виділено 42 тис. грн. Проведено поточний ремонт П’ятківської сільської бібліотеки на суму 17,3 тис. грн. Завдяки спонсорській підтримці ПрАТ «Зернопродукт» придбано сценічні костюми для зразкових колективів «Мрія», «Жайвір», голосову апаратуру для Красносільського сільського клубу, всього на суму 37 тис. грн.

– За звітний період поточного року досягнуто певних позитивних результатів по виконанню Програми соціальноекономічного та культурного розвитку району, – підбила підсумок Н.М. Грицик. – Разом із тим існує ряд проблем, які потребують посиленої уваги всіх рівнів управління, роботодавців.

З метою успішного завершення нинішнього року необхідно продовжити цілеспрямовану роботу щодо стабілізації діяльності промислових підприємств, в агропромисловому комплексі – здійснити комплекс заходів для подальшого збільшення поголів’я худоби, підвищення її продуктивності. Органи місцевого самоврядування мають забезпечити безумовне виконання доходної частини бюджету, вжити дієвих заходів по залученню додаткових резервів для збільшення надходжень місцевих бюджетів. Підприємства, установи, організації повинні забезпечити належну підготовку до стабільної роботи в осінньозимовий період. Необхідно також продовжувати роботу по легалізації тіньової зайнятості, підвищенню рівня життя населення, підтримці найуразливіших верств населення.

Про підсумки виконання бюджету району за 8 місяців 2012 року та заходи, які необхідно провести для успішного завершення бюджетного року, інформувала начальник фінансового управління РДА Л.Й. Мазур.

За цей період, відзначила Людмила Йосипівна, до загального фонду бюджету району надійшло власних і закріплених доходів у сумі 22402,8 тис. грн., що становить 109,6% до показників, затверджених місцевими радами на звітний період з урахуванням внесених змін. Понад план залучено 1958,5 тис. грн., в тому числі районним бюджетом – 503,8 тис. грн., сільськими бюджетами – 1454,7 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, за 8 місяців 2012-го отримано власних і закріплених доходів більше на 1161,6 тис. грн., в тому числі податку на доходи фізичних осіб – на 257,3 тис. грн., плати за землю – на 1065,2 тис. грн.

Місцевими радами забезпечено виконання по 9 джерелах надходжень з 12 запланованих на звітний період.

З 29 бюджетів базового рівня уточнений план по власних і закріплених доходах на 8 місяців 2012 року не виконано по міському бюджету. Сільські ради забезпечили виконання на рівні 100 і більше відсотків.

До загального фонду районного бюджету надійшло 11305,3 тис. грн., що складає 104,7% до уточненого плану на 8 місяців.

Бюджет району по видатках виконано в сумі 122511,2 тис. грн., або на 67% до уточненого плану на рік та на 93,6% до уточненого плану на 8 місяців.

Обсяг соціальних видатків місцевих бюджетів за 8 місяців 2012 року складає 112819,1 тис. грн., або 92,1% до виконання загальних видатків.

Станом на 1 вересня 2012 року, констатувала Л.Й. Мазур, по бюджетних установах району кредиторська заборгованість утворилася в загальній сумі 917 тис. грн., з якої 18 тис. грн. – заборгованість із заробітної плати з нарахуваннями. Решта заборгованості – це виплати соціальних допомог, пільг, субсидій, що проводяться за рахунок субвенції з державного бюджету (764 тис. грн.) та 135 тис. грн. – видатки, які не проведені казначейством через відсутність лімітів на проведення платежів.

Про підготовку підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2012-2013 років доповів начальник управління економіки райдержадміністрації В.Е. Ольшевський.

Для стабільного проходження сезону опалення планом-графіком передбачені підготовка 60 комунальних житлових будинків, 35 котелень, ремонт та заміна 9 котлів, до 1 км водопровідно-каналізаційних мереж, проведення діагностики 6,4 км тепломереж, підготовка 69 об’єктів соціально-культурного призначення, заготівля понад 8 тис. тонн вугілля.
Наразі рівень готовності об’єктів ЖКГ, соціальної сфери, паливно-енергетичного комплексу, констатував Володимир Едуардович, становить близько 95%. До 1 жовтня район має забезпечити 100-відсоткову готовність до опалювального сезону. Про підготовку до опалювального сезону та засідання оперативного штабу, який здійснює контроль за ходом виконання цих робіт, в газеті вже повідомлялося.

Напередодні опалювального сезону особливу увагу було акцентовано на необхідність своєчасних розрахунків за енергоносії та житлово-комунальні послуги.

Актуальне питання й модернізації та переоснащення житлово-комунальної галузі за рахунок державних субвенцій, а для цього потрібно пропонувати відповідні проекти.

Постійної уваги, в тому числі й під час підготовки до осінньо-зимового періоду, потребують комунальні дороги. На будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності сільським радам у 2012 році передбачено державним бюджетом субвенцію (1,68 млн. грн.).

Паливний сезон, запевнив доповідач, розпочнеться в жовтні без затримок.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь заступник міського голови В.А. Паламарчук, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Н.І. Чорнобай, начальник комунального підприємства «Бершадське ЖКГ» Б.Н. Трейгер та директор СО «Бершадські електромережі» В.Т. Власюк.

На засіданні колегії РДА були прийняті відповідні рішення.

На основі її матеріалів та з врахуванням обговорення будуть підготовлені розпорядження голови райдержадміністрації з розглянутих питань.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
15 фото   
<b>КРАСНОСІЛКА</b><br />Село виникло в Х/ІІ столітті на мальовничому місці. Відтак його назвали &quot;Красне село&quot;,...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Кокошко Михайло Лаврович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.06.44. Похов. с. Кирпіци, Румунія.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Підсумки у форматі перспективи - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення