Fridge magnet wooden gears

100 днів – як один день

 • Подобається0Не подобається
 • 20 Червня 2013, 20:28

В останній декаді травня минуло сто днів від призначення на посаду голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Григоровича БУРЛАКИ. Це перший загальноприйнятий рубіж у діяльності влади, за яким судять про її спроможність і дієздатність. Журналісти «Бершадського краю» використали цей привід, аби поспілкуватись з керівником району про те, що за цей час вдалося зробити, а що ні.

– Михайле Григоровичу, які першочергові завдання Ви окреслили після призначення на посаду?

– Звичайно, за 100 днів не можна щось докорінно змінити, але можна обрати курс, визначити певні пріоритети, напрацювати шляхи їх реалізації. На сьогодні основними завданнями розвитку району є реалізація всіх соціальних проектів та ініціатив Президента України, державних і місцевих програм. Підвищувати рівень життя людей через поліпшення надання якості послуг у галузі охорони здоров’я, освіти, культури, покращення показників діяльності агропромислового комплексу, малого бізнесу, підвищення рівня заробітної плати, легалізації робочих місць, зменшення безробіття, благоустрій територій населених пунктів.

За кожним пріоритетним напрямком розроблені практичні заходи, що сформовані в загальний робочий план з реалізації завдань соціально-економічного розвитку із зазначеними виконавцями, термінами реалізації та джерелами фінансування. Це дасть можливість чітко відслідковувати рівень виконання запланованого та вносити вчасно корективи в разі прорахунків.

Керівники районного рівня вже відчули серйозність нового формату роботи з районними державними адміністраціями, запровадженого облдержадміністрацією. Мова йде про щоквартальні звіти з питань соціально-економічного розвитку із демонстрацією ілюстративних матеріалів.

Для забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку територіальних громад та сприяння органам місцевого самоврядування у здійсненні ними власних повноважень, аналогічні звіти посадових осіб місцевого самоврядування відбуваються і в районі. Тобто робота спрямована на те, щоб все, що передбачається програмами розвитку та виписано в планах, було доведено до логічного завершення.

Що хвилює жителів району, які питання потребують першочергового вирішення? Насамперед, це водопостачання, ремонт доріг, освітлення вулиць населених пунктів, діяльність аптек, створення заготівельних пунктів вторинної сировини, прості буденні питання, вирішення яких покращить, зробить комфортнішим життя.

Другий блок питань, без вирішення яких неможливе нормальне життя, – це забезпечення стабільної роботи мережі шкіл, дитячих садків, медичних закладів, будинків культури, спортивних об’єктів.

– Але ж для виконання задекларованого необхідно залучити значні обсяги фінансових ресурсів?

– Дійсно, питання фінансування щодо розв’язання проблем у пріоритетних сферах найголовніше.

Сьогодні ми активно працюємо над наповненістю бюджету району. За чотири місяці показник виконання становить 115,3%, що досить важливо, адже район є дотаційним, і від рівня виконання наших зобов’язань залежить надходження дотацій. Намагаємось вирішити проблеми, що накопичувались роками – це і тіньова зайнятість, і недостатній рівень заробітної плати, і низка питань, пов’язаних із земельними податками, а це знову ж додаткові надходження.

Працюємо над залученням коштів у громади через інвесторів та різноманітні грантові програми. Зокрема, сім сільських рад подали проекти до участі в обласному конкурсі розвитку територіальних громад. Успішно реалізується в Устянській, Війтівській та Красносільській сільських радах друга фаза проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Є й інші напрацювання.

Також слід говорити і про допомогу, що надають громадам району підприємницькі структури та сільгоспформування.

У березні нинішнього року розпочато роботу з укладання соціальних угод між сільськими радами та суб’єктами підприємництва. Вже укладено таких на 1,7 млн. грн. Робота продовжується.

Всі ми розуміємо, що в цей складний і відповідальний період для сільськогосподарських виробників кошти задіяні на майбутній урожай, та все ж по можливості товаровиробники фінансово допомагають громадам вирішувати проблемні питання.

Не хотілося б думати про те, що в районі можуть бути керівники господарств, які не беруть участь у соціальних проектах, не переймаються життям громади села, району.

Хіба можна бути байдужим до людей, дітей? Звичайно, що ні.

– В останні роки вище керівництво часто дорікає району про втрачені позиції, про повільну динаміку розвитку. За рахунок чого можна покращити ситуацію?

– Основою реального сектора економіки є сільське господарство, підприємства переробної та харчової промисловості і малий та середній бізнес. Саме через покращення показників у зазначених сферах господарювання нарощуватимемо економічну потужність району.

Від результатів господарювання в агропромисловому комплексі в значній мірі залежить соціально-економічний розвиток як територіальних громад, так і району в цілому.

Тому першочергову і найголовнішу увагу приділяємо питанням організаційного плану вдосконалення структури виробництва і системи сівозмін, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення.

Господарства району вдало, в оптимальні строки провели комплекс весняно-польових робіт.

Маємо обгрунтовані сподівання на отримання непоганого врожаю.

Підправляємо ситуацію в тваринництві. З початку року вироблено 4966 тонн м’яса, 3098 тонн молока, приріст становить відповідно 11 та 19%. Збільшено стадо ВРХ на 368 голів.
Спрямовуємо керівників господарств на забезпечення розвитку молочного скотарства на промисловій основі.

Поступово наводимо порядок на ринку молока: укладено угоди між молокоздавачами та підприємствами, запроваджуються розрахункові книжки. У звітному періоді відкрито ще 5 молокоприймальних пунктів. Всього їх вже діє 33. Маємо за мету забезпечити роботу такого пункту в кожному населеному пункті району.

На особливому контролі є питання оплати праці. Незважаючи на те, що середньомісячна заробітна плата штатного працівника сільського господарства в березні зросла до березня минулого року на 11% і становить 1807 грн., рівень її не задовольняє. Тому будуть відповідні дії влади і в цьому напрямку.

Проводиться ціленаправлена системна робота щодо реалізації інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі району. Найважливішими є проекти з реконструкції приміщень для утримання свиней ПАТ «ЯвірАгросервіс» та ПП «Бершадський відгодівельний», будівництво елеватора ТОВ «Джулинський елеватор». Загальні обсяги капіталовкладень становлять 25 млн. грн.

Впроваджується в с. Красносілці проект енергозберігаючого напрямку – підприємство з виробництва біопалива (гранули). Орієнтовна вартість – 8 млн. грн.

Після більше як річного простою в квітні запрацював спиртовий завод, нарощує виробничі потужності після модернізації ПрАТ «Бершадський комбінат», відновлено виробництво будівельних матеріалів на ТОВ «ВКФ Спайк», стабільно працюють ПАТ «Бершадьмолоко», ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», ДП «Бершадське лісове господарство», ДП «Бершадський райагроліс».

Для всіх нас це дуже важливо, адже це – зайнятість, заробітна плата, сплата податків.

Будуємо відносини з малим та середнім бізнесом за принципом відкритості, прозорості. Навесні відбулось декілька зустрічей з представниками підприємницьких структур.

Зараз створюємо сучасний центр адміністративних послуг, яким передбачено гарантоване надання найбільш запитуваних громадянами та бізнесом послуг.

Місцеві органи виконавчої влади максимально сприяють та сприятимуть надалі розвитку підприємництва, але і бізнес повинен повернутись лицем до таких питань, як належна оплата праці, легалізація зайнятості, ефективність діяльності, насичення місцевого ринку продуктами споживання, захист прав споживачів.

Ми чітко розуміємо, що проблем більш ніж достатньо, і в одну мить їх просто неможливо вирішити. Вони потребують виваженого, послідовного підходу та системного, конструктивного вирішення. Саме так працюємо і будемо так діяти надалі.

– Значна увага в районі спрямована на медичну та освітянську галузі та і в цілому до соціальних питань. Прокоментуйте, будь ласка, дані сфери діяльності.

– Сьогодні досить багато ведеться розмов у громадах щодо практичного впровадження заходів із покращення надання освітянських та медичних послуг.

Хочу заспокоїти людей і сказати, що оптимізація мережі медичних та освітянських закладів здійснюватиметься лише в інтересах місцевих громад. Маємо за мету створити цивілізовані зручності в амбулаторіях та ФАПах, забезпечити доступ до якісної освіти.

У деяких випадках перетворення в медичній галузі мають цілком справедливу критику, що є, мабуть, наслідком недостатнього обговорення запропонованих змін, відсутність відпрацьованого алгоритму дій.

Наданий час практично по всіх медичних закладах, яких нараховується 41, проводяться поточні та капітальні ремонти.

Навесні в селах Михайлівці та Маньківці відкрито пункти тимчасового базування швидкої медичної допомоги. За рахунок коштів державного бюджету первинна ланка отримала два легкових автомобілі.

Діють програми «Протидії захворюванню на туберкульоз» та «Місцевих стимулів», аптечні заклади району залучені до проекту часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Все це є свідченням того, що ми, в межах своїх можливостей, намагаємось покращувати ситуацію в медичній галузі.

З приводу підвищення якості освіти, то переконаний, що і внутрішня кімната особистої гігієни, і безпечне та ефективне теплопостачання, і повноцінне харчування – все це досить серйозні складові навчального процесу.

Інше питання. Чи може малокомплектна школа забезпечити достатній рівень знань дітей та надати їм основу для адаптації в суспільстві? Відповідь зрозуміла, що ні. Ми мусимо про це говорити, та спільно з громадами і фахівцями поступово вирішувати це питання.

Витрата коштів на навчання одного учня в малокомплектних школах перевищує нормативи в 2-3 рази і становить більше 20 тис. грн. При цьому якість отриманих знань, умови навчання, як ви розумієте, не досить високого рівня.

Продовжувалось зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти. Замінено 105 вікон та 2 дверей на енерго - ощадні, розпочато роботи по облаштуванню внутрішніх вбиралень ще у 7 навчальних закладах.

У П’ятківській ЗОШ відремонтовано фасад школи, в шкільній їдальні та коридорі Баланівської школи замінено 450 м2 плитки.

За благодійні кошти в школу села Серединки придбано інтерактивне обладнання, а в Поташнянську – мультимедійний комплекс.

Проведено поточні ремонти та гідрохімічну очистку систем опалення у Війтівській, Флоринській та Бершадській школі №1.

Якщо говорити про дитячі садочки та позашкільні заклади, то вони також не залишаються поза увагою. Наприклад, у садочках сіл Війтівки та Усті впроваджуються заходи з енергозбереження, найближчим часом вирішиться питання фінансування коштами державного бюджету робіт із капітального ремонту в ДНЗ «Сонечко» та «Малятко» м. Бершаді, плануємо відремонтувати дах приміщення будинку дитячої творчості та опалення в станції юних натуралістів.

Слід відзначити, що діюча мережа дошкільних установ дає можливість стовідсотково охопити вихованням дітей 56-річного віку.

У галузі культури проведено повну інвентаризацію сільських будинків культури та клубних приміщень.

Більшість закладів соціаль - но-культурного призначення потребують здійснення реконструкцій, капітальних та поточних ремонтів, впровадження заходів з енергозбереження, відновлення опалення.

Відсутність коштів не дає нам змоги розпочати роботи по всіх об’єктах, тому визначено ті заклади культури, на яких у 2013 році будуть у першу чергу здійснюватись ремонтні роботи. Це – міський будинок культури, дитяча музична школа, будинки культури в селах Усті, Флорино, Яланці, Війтівці.

У районі здійснюється реалізація програм у сфері соціального захисту громадян. Всі вони спрямовані на реалізацію соціальних ініціатив Президента України.

Виплачуються соціальні допомоги малозабезпеченим сім’ям, щомісячні грошові допомоги особам, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, перераховано пенсії військовослужбовцям.

Виходячи з розміру прожиткового мінімуму, регулярно проводяться перерахунки різних доплат та підвищень до пенсій.

Середня пенсія по району до запровадження соціальних ініціатив Президента становила 934 грн., в даний час – 1212 грн. Ріст склав 30%.

У порівнянні з попереднім роком розмір одноразової допомоги інвалідам війни до свята Перемоги збільшено на 10%. Виплату проведено 3305 особам на суму 1,2 млн. грн.
З початку 2013 року безкоштовно забезпечено колісними кріслами 8 осіб.

На допомогу інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС та інвалідам, потерпілим від чорнобильської катастрофи, в 2013 році виділено 46,2 тис. грн., що на 7,5% більше в порівнянні з минулим роком.

Уперше в цьому році, за рахунок коштів районного бюджету, буде надано матеріальну допомогу матерям загиблих воїнів-афганців.

Державні допомоги виплачуються регулярно без затримок. Немає боргів по виплатах для малозабезпечених сімей.

У рамках нових соціальних ініціатив, проголошених Главою держави на 2013 рік, реалізуються заходи, спрямовані на підвищення рівня життя малозабезпечених сімей та сімей, у яких виховуються діти з особливими потребами, а також забезпечення всебічного розвитку кожної дитини.

У літній період плануємо оздоровити 4300 дітей, на що буде витрачено понад 1 млн. грн., в тому числі 278 тис. бюджетних коштів.

У 2013 році фінансувались програми «Обдарована дитина» та «Вчитель», відповідно 10 і 20 тис. грн.

З метою забезпеченням доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, розпочинається будівництво восьми - квартирного житлового будинку у м. Бершаді по вул. Картвелішвілі. Будівництво здійснюватиметься в рамках державних програм пільгового кредитування будівництва або придбання доступного житла.

Виділено кошти, в розмірі 65 тис. грн., на придбання житла дітям-сиротам, які досягли повноліття.

Продовжуємо газифікацію населених пунктів району. Роботу по підвідному газопроводу до с. Серединки завершено, на черзі вуличні мережі по населеному пункту. Наявним проектом передбачається будівництво газопроводу до сіл Березівки, Серебрії, Тернівки.

Працюємо також над добудовою магістрального газо - проводу, що дасть можливість газифікувати м. Бершадь.

– Навесні дещо краще став виглядати центр міста Бершадь...

– І не лише центр міста. Переконаний, що перш ніж вимагати належного порядку від інших, слід його навести у себе. Тому віднайшли можливість оновити будівлю райдержадміністрації, провести внутрішній ремонт, займаємось благоустроєм прилеглої території. Словом, створюємо службовцям належні умови для праці.

Маємо також чіткий план по покращенню вигляду м. Бершаді.

Значні роботи з питань благоустрою виконані у всіх населених пунктах району. Важливо, що це були не акційні заходи, а постійна, копітка робота.

Особлива увага приділялась впорядкуванню сміттєзвалищ, територій, прилеглих до шкіл, садочків, медичних установ, закладів торгівлі. Наводився порядок на кладовищах, біля пам’ятників та обелісків, у парках та скверах.

Всього в громадах району висаджено більше 40 тис. дерев та 4,3 тис. кущів, ліквідовано майже сотню стихійних сміттєзвалищ.

Саме таким напрямком будемо рухатись, щоб поступово вирішувати екологічні проблеми.

Найпроблемнішим питанням на сьогодні залишається стан доріг. Комунальні дороги поступово розпочали ремонтувати.

А от територіальні дороги, які проходять через район, потребують значних фінансових витрат. За розрахунками, це 2,5 млн. грн. Сподіваюсь, що найближчим часом розпочнуть фінансуватись місцеві райавтодори.

– І все ж таки, яку оцінку поставили б за стоднівку?

– Було б неправильно оцінювати власну діяльність та роботу виконавчих структур місцевого рівня. Найоб’єктивнішу оцінку згодом дадуть жителі району. А якою вона буде, це залежить від нашої спільної, консолідованої праці.

Ми намагаємося поступово вирішувати накопичені з роками проблеми, оперативно реагувати на ті, що виникають сьогодні. Не поділяємо їх на «свої» і «чужі». Будь то погані дороги, відсутність води чи світла, запущене сільське кладовище чи облізлий від негоди паркан. Це все наше. І все це ми будемо підправляти, не відкладаючи на завтра. Бо влада і мета в нас одна, вона не ділиться. Ми можемо розділити тільки відповідальність


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Марківський Олександр Тарасович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 02.06.44. Похов. с. Таксобени, Молдова.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

100 днів – як один день - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення