Як працювали, так і звітували

 • Подобається0Не подобається
 • 20 Червня 2013, 20:28

На знімку: голові районної ради Миколі Петровичу Грабчаку (ліворуч) легко було спілкуватися із П’ятківським сільським головою Леонідом Андрійовичем Свистуном на різні теми.

П’ятківський сільський голова Леонід Андрійович Свистун – наймолодший серед своїх колег-голів. І спадщина йому дісталася, коли обрали на цю посаду, нелегка. Із 1754 жителів у селищі Глинському і П’ятківці більше третини пенсійного віку. Хоч обидва населені пункти недалеко від райцентру, чи не найголовніша із проблем – безробіття.

Та і демографічна ситуація залишається напруженою – торік народилося дванадцятеро дітей, а померло з тутешнього населення аж півсотні. Тож невдоволення багатьох ще донедавна можна було зрозуміти. Однак, взявши за основу у своїй діяльності, насамперед, турботу про людей, він почав діяти. Та ще й як! Треба було тільки бачити, як готувалися у цьому році громадою до пасхальних свят, проводів.

Саме з ініціативи голови у кожний двір було надіслано спеціальне послання, в якому пропонувалося не залишатися байдужими і всією громадою взятися за вирішення питань благоустрою – навести порядок навколо себе, на кладовищах. І населення відгукнулося. На цих роботах були задіяні працівники дитячого садка і пошти, сільської ради та амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, будинку культури. Після відповідної роз’яснювальної роботи побутові відходи, з власної ініціативи, почали відвозити на санкціоноване сміттєзвалище фермери. У пору безгрошів’я це також стало допомогою сільській раді.

Відсотків на 95 виконано робіт по освітленню вулиць.

Крім працівників електромереж, представники громади вдячні за це ще й односельчанину М.І. Бурковському. Не на одну опору довелося йому забиратися, хоч, зважаючи на вік, міг би спокійно відпочивати вдома.

Вдячні п’ятківчани і директору Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» С.А. Рудченку. Хоч і недавно очолив це господарство, а вже неабияк вникає у проблеми громади. Тож чимало хто із односельчан вже запевняє, що П’ятківка є одним із кращих у районі сіл. Навели порядок на кладовищах. За погодженням із сільським головою Л.В. Доскоч виявив ініціативу і не тільки виготовив і встановив на в’їзді ковану браму, а і пофарбував її. Останнім часом більшість населення цієї громади взагалі заявила про себе, як про однодумців, і це підтверджується справами. До Дня захисту дітей сільський голова ініціював збір коштів, купили на них велосипед і подарували його дев’ятирічному інваліду дитинства Миколі Макарчуку.

Чимало було зроблено у минулому році. Зважаючи на все, загальні збори громадян, які відбулися у П’ятківці 30 травня за участю голови район ної ради М.П. Грабчака, заступника голови райдержадміністрації Н.М. Грицик, начальника управління праці і соціального захисту населення РДА Н.І. Чорнобай, заступника начальника Держком - агенства земельних ресурсів у Бершадському районі Г.В. Онуфрійчук проходили без якихось ускладнень. Л.А. Свистун, звітуючи, мав що сказати. Бюджет виконано на 126 відсотків. Було проведено 15 засідань виконкому, на яких розглянули 90 питань, ще сотню розглянули на декількох сесіях сільської ради.

Із 44-х звернень, які надійшли від громадян, виконано всі.

У минулому році у сільській раді введено в дію посаду фахівця із соціальної роботи, обов’язком якого є надання допомоги незахищеним верствам населення. Нинішній рік у П’ятківці оголошено роком благоустрою і порядку.

Після звітів сільського голови і дільничного інспектора міліції І.О. Божка було прийняте відповідне рішення зборів.

Голова райради М.П. Грабчак, виступивши, теж відзначив, що зроблено у минулому році у П’ятківці чимало, хоч і не все, бо є певні проблеми, як от безгрошів’я. А щодо діяльності сільського голови, то, на його думку, він працював відмінно. І тільки тому, що є творчою, думаючою, ініціативною людиною.

Хоч оцінку діяльності сільсь ких голів дає громада на вибо рах, у цьому випадку районна рада цілком і повністю підтримує його прагнення щодо покращення добробуту людей.
Не часто на зборах громадян буває, що в учасників немає претензій до сільських голів.

Але інертною їхню позицію у цьому випадку не можна назвати. Порушувалася, наприклад, проблема підтоплення городів, щодо дозволів на ловлю риби вудками у ставу. Але більше йшлося про проблеми, у вирішенні яких учасники зборів просили допомогти їхньому сільському голові – як от із ремонтом дороги до райцентру тощо. Багатьох цікавило, коли п’ятківські медики дочекаються обіцяного нового автомобіля медичної допомоги. Були питання на адресу депутата обласної ради О.П. Порошенка стосовно виконання передвиборних обіцянок.

Щодо підтримки свого сільського голови громадою, то про це засвідчує хоча б той факт, що без проблем погодилися на 30 гривень самооподаткування – кошти підуть на благоустрій. Підтримали також його пропозицію скинутися по 30 гривень, щоб можна було найняти працівників на кладовища.

У цілому ж ніхто і ні до кого не ставився упереджено. Як працювалося, так і звітувалося.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
2 фото   
<b>Привітали ветеранів</b><br />Війтівка Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у Олексія Красиленка, ветерана та...
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Майорський Олександр Олександрович (1915) 1915 р., українець. Мобілізований Біробіджанським РВК. Гв. сержант. Загинув 30.07.43. Похов. с. Заводське, Ізюмський р-н, Харківська обл.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Як працювали, так і звітували - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення