Fridge magnet wooden gears

Охорона праці, життя, здоров'я, довкілля

 • Подобається0Не подобається
 • 1 Січня 2014, 21:52

У вівторок відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якому розглянуто два важливі питання. В роботі взяли участь голова райдержадміністрації Михайло Бурлака, голова районної ради Микола Грабчак та їхні заступники, керівники структурних підрозділів РДА та її апарату, територіальних органів центральних міністерств та відомств, організацій, підприємств та установ району, міський та сільські голови, керівники сільськогосподарських товариств і директори шкіл.

Про забезпечення додержання законодавства про охорону праці в районі доповідали заступник голови райдержадміністрації Валентин Кушпела та завідувач сектором охорони праці та інженерно-технічного забезпечення управління агропромислового розвитку РДА Григорій Череушенко.

У районі проводиться робота, спрямована на реалізацію державної політики в галузі охорони праці, профілактики нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, відзначили доповідачі. Так, на 2012-2016 роки затверджена Програма поліпшення стану безпеки та гігієни праці та виробничого середовища. Розроблено й заходи по запобіганню травматизму на виробництві і в невиробничій сфері на цей період.

Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах постійно заслуховується на засіданнях районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення та на семінар-нарадах з керівниками виробництв.

З метою виконання заходів щодо покращення стану охорони праці на підприємствах району протягом поточного року було підготовлено 8 розпоряджень голови РДА. Створено районну комісію по проведенню інвентаризації дитячих та спортивних майданчиків, що знаходяться на території району. Нею було встановлено, що усі проінвентаризовані 177 об’єктів перебувають у задовільному стані.

Завдяки вжитим заходам протягом останніх 5 років спостерігається тенденція до зменшення нещасних випадків на виробництві.

Основними недоліками, які виявлені під час перевірок, є відсутність дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки, що працюють на підприємствах.

Більшість порушень усунуто.

Важливе питання сьогодення – реалізація права працівників на соціальний захист за роботу в несприятливих умовах праці, який передбачає проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Станом на 1 грудня нинішнього року в районі на перевірених 182 підприємствах нараховується 2232 робочих місця з несприятливими умовами праці, де 2951 працівник. Атестацію робочих місць за умовами праці проведено на 182 підприємствах на 2217 робочих місцях.

Питання соціального захисту працівників, зайнятих на роботах у несприятливих умовах праці, перебуває на постійному контролі в райдержадміністрації.

Охорона життя і здоров’я працівників від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має важливе соціальне значення, наголошували виступаючі, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.

В обговоренні цього питання взяли участь директор комунального підприємства «Бершадське житлово-комунальне господарство» Борис Трейгер, голова правління ПАТ «Бершадський електротехнічний завод» Валентин Попук та інженер з охорони праці ПСП «Обрій» с. Тирлівки Валентина Гуцул.

Начальник Бершадського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області, головний державний санітарний лікар Бершадського та Теплицького районів Наталія Губко інформувала про роботу свого управління.

Пріоритетний напрямок діяльності санепідслужби – контроль за створенням належних умов перебування, виховання та навчання дітей. Незважаючи на доволі низьке державне фінансування, силами керівників закладів, за підтримки батьківських комітетів та спонсорських інвестицій щороку покращується матеріально-технічний стан закладів.

Повністю облаштовано внутрішні вбиральні в 38 школах, у двох завершуються роботи по їх облаштуванню. Школи забезпечені каналізаційною мережею. Потребують оновлення меблі, які часто не відповідають ростовим та віковим особливостям дітей. Діти перебувають під постійним медичним наглядом: медичними працівниками (з середньою освітою) забезпечені 100% закладів, медичні кабінети облаштовані в 31 ЗОШ. У 30 школах облаштовані спортивні зали, в 3 – спортивні кімнати, в решти вони відсутні. У школах організоване обов’язкове гаряче харчування, для дітей 1-4 класів воно безоплатне. Нинішнього року розроблено та погоджено одне типове меню на всі школи району.

Усі ДНЗ забезпечені водопостачанням та каналізацією.

Один із важливих розділів роботи санепідслужби – контроль благоустрою та водопостачання. Із 45 населених пунктів централізоване водопостачання функціонує в Бершаді, Шляховій та Баланівці, де ним охоплено приблизно 20% населення, решта користується децентралізованим водопостачанням з індивідуальних колодязів, яких на території району понад 10 тисяч, та 50 громадських криниць. За результатами лабораторного контролю якість води з джерел централізованого водопостачання відповідає вимогам державних санітарних норм і правил. Мережа водогонів побудована 40-50 років тому, вони потребують реконструкції.

За поточний рік 2,4% питної води з водогонів централізованого водопостачання не відповідало вимогам ДСанПіНу по санітарно-хімічних, 3,5% – по бактеріологічних показниках. Гірше становище з індивідуальними криницями – 20-30% з них не відповідають гігієнічним вимогам.

Протягом останніх трьох років кошти на загальнодержавну програму «Питна вода України» з державного та місцевого бюджетів не виділялись.

Велика увага приділялась боротьбі із забрудненням довкілля. Спільними зусиллями влади, місцевого самоврядування, організацій та підприємств приведене у відповідність до вимог сміттєзвалище, що обслуговується КП «Бершадьринок». Здійснено ряд заходів по приведенню сільських сміттєзвалищ у відповідність з нормативними вимогами.

Доповідач мову вела і про поліпшення умов праці, покращення своєчасності, повноти та якості проведення періодичних медичних оглядів, а також про контроль за лікувально-профілактичними закладами району, стан імунопрофілактичної роботи.

З розглянутих питань прийнято відповідні рішення.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Роман Андрущак: «Я відкритий для всіх»</b><br />– Романе Леонідовичу, декому із читачів цікаво більше дізнатися про Вас, чому пішли на службу в систему МВС?
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Білоус Степан Федорович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 19.10.44. Похов. с. Тиса, Угорщина.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Охорона праці, життя, здоров'я, довкілля - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення