На зазначений перелік медпрепаратів будуть встановлені граничні ціни (найвища межа цін) на рівні не вищому, ніж у країнах-сусідах: Польщі, Латвії, Словаччині, Угорщині, Чехії.
Також Кабінет Міністрів ухвалив рішення про запровадження з 1 квітня 2017 року відшкодування вартості ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу, бронхіальної астми. Пацієнти зможуть отримувати необхідні препарати в аптеці безкоштовно (або з суттєвою знижкою) за рецептом лікаря.
Медикаменти, вартість яких буде відшкодовуватись, призначатимуть лікарі первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти, педіатри) за міжнародними непатентованими назвами (МНН), тобто за діючою речовиною, а не за комерційною назвою. Препарат конкретної торгівельної марки пацієнт вибиратиме в аптеці самостійно.
Безкоштовні ліки – це частина гарантованого пакету послуг первинної ланки. Їх вартість буде відшкодовуватись за рахунок держави. На це в проекті Державного бюджету на 2017 рік передбачено 500 млн. грн., ще 632 млн. грн.
закладено на відшкодування вартості інсуліну.
Окрім того, з наступного року вводиться регресивна роздрібна надбавка на ліки (націнка аптеки). Чим дорожча вартість ліків, тим меншою буде роздрібна надбавка. Це стимулюватиме аптеки продавати більше препаратів за доступними цінами.