Fridge magnet wooden gears

Як підвищити яєчну продуктивність курей узимку

 • Подобається0Не подобається
 • 2 Грудня 2016, 09:00

З настанням зими вимоги до утримання і годівлі птиці значно підвищилися. Якщо влітку ваші кури-несучки відчували себе досить комфортно, то зараз необхідно про них подбати.

Кури, здебільшого, взимку перестають нестися.

Така ситуація є досить типовою, оскільки з приходом холодів у птиці знижується продуктивність. Якщо розглянути це питання з точки зору біології, то яйце влітку відкладалося для продовження роду. Взимку ж у несучки відсутній цей інстинкт.

Але ми можемо «підкорегувати» природні ритми птиці, викликавши у курочки відчуття «штучної весни» завдяки створенню для неї відповідних умов утримання. Тоді курка нестиметься не гірше, ніж улітку. Також дуже важливого значення в цей період набуває повноцінна та збалансована годівля, оскільки потрібно дати птиці всі необхідні поживні речовини для її нормальної життєдіяльності та продуктивності.

Отже, що потрібно зробити для збільшення продуктивності: 1) Для утримання курей в осінньо-зимовий період необхідно підтримувати оптимальну температуру в курнику на рівні +16 +21°С.

2) Штучне збільшення світлового дня. Суть цього способу полягає в тому, що птиця визначає настання весни саме за довжиною світлового дня. Отже, світловий період у птиці повинен бути не менше 14 годин, максимально – 16 годин. Вибраний період повинен залишатися стабільним і не змінюватися.

При цьому інтенсивність освітлення на рівні годівниці повинна бути 10-15 Люкс, тобто у курник необхідно провести освітлення і тривалість його повинна становити мінімум 14 годин.

3) Годівля птиці – дуже важливий фактор для отримання яєць.

Оскільки дотримання правильної та збалансованої годівлі птиці вимагає від господаря певних спеціалізованих знань, то в цій статті ми хочемо детально розглянути саме цей важливий фактор.

Фахівці рекомендують розділяти кормові раціони за фазами – періодами життя птиці. Адже на кожному етапі розвитку курочці потрібні ті чи інші поживні речовини для правильного формування всіх органів, а в подальшому – гарному продукуванню яєць.

Що таке збалансована годівля і чому вона така важлива?

Повноцінна годівля птиці – це забезпечення її всіма поживними речовинами: білками, жирами, енергією у формі вуглеводів (зерна) та жиру, амінокислотами, мінеральними елементами, такими, як кальцій, фосфор, натрій, хлор, мідь, цинк, селен, залізо, а також вітамінами, з метою отримання запланованої кількості високоякісної продукції.

Але в присадибних господарствах в основному птицю годують, як то кажуть, чим доведеться: зерном пшениці, кукурудзи, ячменю і вівса, в залежності від того, що є в господі, та додають на власний розсуд соняшникову макуху, пісок.

Проте така годівля не може забезпечити курку усім необхідним: потрібною кількістю протеїну, незамінних амінокислот, мінеральних елементів та вітамінів. Або ж, навпаки, господар годує птицю кормами з надлишковою для її статево-вікової групи кількістю жиру та протеїну.

Цей надлишок все одно не засвоїться, і в результаті вийде, що фермер перевитрачає кошти на годівлю.

Так, наприклад, для молодняку курей у стартовий період 0-8 тижнів необхідний рівень сирого протеїну становить 20,5%. У зерні кукурудзи його – 8-9%, пшениці – 10-12%, соняшниковій макусі – 28-35%. Якщо всі ці компоненти правильно не збалансувати, в результаті господар буде вирощувати курчат в два-три рази довше і витратить на це в 3-4 рази більше зерна та сил.

Але наслідки незбалансованої годівлі можуть бути і значно серйознішими. Якщо курчата недоотримають необхідних поживних речовин до чотиритижневого віку, цілком можливий їх падіж.

Який же вихід?

Зрозуміло, що звичайний власник невеличкого господарства, який не має спеціалізованої аграрної освіти та специфічних наукових знань, не може правильно розрахувати необхідну кількість тих чи інших зернових та вітамінно-мінеральних компонентів для годівлі курей. Та й купити ту саму макуху чи вітаміни й мінерали на селі не завжди є можливість.

Саме тому фахівці з розробки кормів створили вже готові повнораціонні комбікорми та білково-мінерально-віта мінні добавки для застосування у домашніх господарствах. Усі вони розділені за віковими групами, тож господарю залишається лише придбати готовий мішечок і годувати птицю за інструкцією, вказаною на етикетці.

Повнораціонні комбікорми – це суміші високоякісних зернових компонентів (пшениця, кукурудза), білкових компонентів (соняшникова макуха і шрот, соєва макуха і шрот, горох, дріжджі кормові), мінералів (вапнякове борошно, монокальційфосфат, сіль), вітамінів (А, D, Е, K, вітамінів групи В) та мікроелементів, рецепти яких розроблені провідними фахівцями і вироблені на високотехнологічних комбікормових заводах. Що важливо, що такі повнораціонні комбікорми можна згодовувати птиці без додавання інших кормів. А це дуже економить час господаря, якому достатньо просто насипати курям готовий комбікорм із мішечка.

БМВД (білково-мінерально-вітамінні добавки) – це суміші високоякісних білкових кормів (соняшникова макуха і шрот, соєва макуха і шрот, горох, дріжджі кормові), мінеральних кормів – (вапнякове борошно, монокальційфосфат, сіль), вітамінів (А, D, Е, K, вітамінів групи В) та мікроелементів, рецепти яких розроблені провідними фахівцями. Але дані добавки не можна згодовувати самостійно, лише після додавання їх до необхідної кількості зернових кормів: пшениці і кукурудзи, або коренебульбоплодів (вареної картоплі, кормового буряка, зелених кормів, гарбузів) та рівномірного їх розмішування. Лише після розмішування із зерновими кормами господар отримує повнораціонний комбікорм, аналогічний тому, що продається у торгівельній мережі.

Компанія ГК «АгроВет Атлантик» пропонує для населення повну лінійку повнораціонних комбікормів ТМ «MegaChick» і БМВД ТМ «ProtPlex» для всіх видів птиці, які вже продаються по території всієї України, і використовуються більш, ніж у 100 птахівничих господарствах.

Які корми вигідніше використовувати: БМВД чи пов - нораціонні комбікорми?

Обидва продукти працюють однаково добре та мають свої переваги. Повноцінним комбікормом годувати простіше, оскільки, як ми вже зазначали, не має необхідності купувати інші зернові компоненти, десь їх зберігати, витрачати час на змішування. Тобто, повноцінний комбікорм значно економить час і сили господаря. З іншого боку, якщо в господаря є власне зерно чи кукурудза, наприклад, отримана за паї, то з економічної точки зору йому вигідніше застосовувати БМВД, домішуючи їх у зернову суміш. Таким чином, такий готовий корм обійдеться господарю дешевше, ніж купувати повнораціонний комбікорм, адже вартість власного зерна менша, ніж на ринку. Як результат господар отримує високоякісний комбікорм із меншою ціною, цим самим знижує витрати на одиницю приростів, а, отже, економить свої власні кошти.

Так, наприклад: Вартість готових комбікормів для курей-несучок у роздрібній мережі становить 8,5 грн.-9 грн./кг, тоді як при виробництві власного комбікорму на основі білково-вітамінної добавки ProtPlex HF 30% вартість комбікорму становитиме 6-7 грн./кг, тобто, економія від використання комбікорму власного виробництва за місяць на основі білково-вітамінної добавки становитиме: 30 днів х 130 грам корму/голову=3,9 кг/голову/місяць при вільно-вигульному утриманні.

3,9 кг х 9 грн.=35,1 грн. – витрати на комбікорм, якщо купляти готовий корм.

3,9кг х 7 грн.=27,3 грн. – витрати на корм, якщо виготовляти на основі БВМД.

Економія на одній голові на корми становить 35,1-27,3 грн=7,8 грн./голові.

Якщо власник тримає 50 курей, то сума становить 50х7,8=390 грн.

Отож, який продукт використовувати – вирішувати господарю. А фахівці ГК «АгроВет Атлантик» подбали про те, аби всі вимоги кожного власника птиці були враховані, і створили продукти для всіх типів годівлі.

Розподіл продуктів за фазами розвитку птиці Життя птиці розділяють на періоди: – з добового віку до 8 тижнів (ключовий період розвитку): у цей час розвивається скелет, життєво важливі органи, імунна система. Досягнення птицею нормативної ваги та високої однорідності свідчить про правильність організованого вирощування. Для даного періоду спеціалістами ГК «АгроВет Атлантик» розроблена лінійка продуктів TM «FEEDLANCE » – Feedex та Мega Chick (це 100% повнораціонні збалансовані комбікорми) та лінійка білково-вітамінномінеральних добавок Prot - Plex, які забезпечують максимальні показники продуктивності; – з 9 до 19 тижнів (власне ріст) нам потрібно досягти набору нормативної живої маси птиці, виробленню кормової поведінки, розвитку травного тракту (воло, шлунок). Лінійка продуктів, які, забезпечать усі наші вимоги – це БВМД ProtPlex від ГК «АгроВет Атлантик»; – з 20 до 80 тижнів (продуктивна курка несучка). У цей період курка дає дуже багато яєць.

Для даної фази доцільно використовувати як готові повнораціонні комбікорми Мega Chick, так і білково-вітамінно-мінеральні добавки ProtPlex за збалансованими рецептами фахівців компанії «АгроВет Атлантик».


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Вони стануть солдатами</b><br />«Призовники ідуть» &ndash; можна було почути днями то з одного, то з іншого боку центральної вулиці райцентру. І...
6 фото   
<b>Як святкувала Бершадь</b><br />Неабиякий патріотизм проявляють бершадці тим, що відзначають День незалежності України чи не найбільш масштабно...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Онуфрієць Іван Сидорович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1945 р.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Як підвищити яєчну продуктивність курей узимку - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення