Fridge magnet wooden gears

Чи люблять діти читати?

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Квітня 2014, 20:48


Книга з раннього дитинства супроводжує людину на її життєвому шляху. Починається все з чарівного світу казок. Згодом, по мірі того, як дитина дорослішає, розширюється й коло книг, якими вона захоплюється. Однак останнім часом нерідко можна почути розмови про те, що сучасні діти не люблять читати, не дуже тягнуться до книги.

Інколи скаржаться на це й деякі батьки, які переконані в тому, що книги дедалі більше витісняються телебаченням та Інтернетом.

– Учні перших-четвертих класів читають охоче, – розповідає бібліотекар відділу з обслуговування читачів-дітей районної бібліотеки Світлана Єгорова. – Їм батьки ще не дозволяють багато сидіти за комп’ютером. Читають в основному твори Всеволода Нестайка, зокрема, «Дивовижні пригоди в лісовій школі», Василя Сухомлинського, Лесі Українки та інших авторів. Дітям до вподоби коротенькі оповідання з малюнками.

Книги, видані 20-30 років тому, їм вже не цікаві. Попитом користуються сучасні, гарно ілюстровані видання. Старші діти читають в основному літературу за навчальною програмою, а також цікавляться фантастикою, пригодами. З власного досвіду можу сказати: якщо дитина любить читати, то на неї комп’ютер практично не впливає.

– До нас діти ходять з різних шкіл, навіть з Бирлівки і Флориного, – долучається до розмови завідуюча цим відділом Тетяна Захарчук. – І не лише за книжками, а й за журналами – бібліотека отримує 43 дитячі періодичні видання. Потяг дітей до книги не зменшується.

У цей час в бібліотеці було кілька маленьких відвідувачів.

Третьокласник Олексій Маршук любить читати книжки різних авторів. Учениця четвертого класу Наталія Бесідовська цікавиться журналами, вивчає енциклопедію – про природу і давні країни.

Веде читацький щоденник – вже стільки прочитала, що трьох зошитів замало.

Комп’ютером теж користується, коли потрібно.

– Важко сказати, чи дуже люблять діти читати, – висловлює свою думку методист районного методичного кабінету відділу освіти райдерж - адміністрації Галина Савчук, – адже стрімко розвиваються комп’ютерні комунікації. Учні початкових класів зацікавлені в читанні, їм подобаються яскраві, ілюстровані видання. А от книги для дітей середнього та старшого шкільного віку несуть більше інформації, і це вже їх менше цікавить. Дехто має бажання прочитати книгу в Інтернеті, знайти коротку інформацію, а не читати повністю весь твір. Саме тому, щоб зацікавити дітей, ми в районі регулярно проводимо конкурс рукописної книжечки. До співпраці запрошуємо батьків, учителів, керівників гуртків, бібліотекарів, які пояснюють, показують, як правильно оформити титульну сторінку, як розміщувати інформацію в книжці. З кожним роком конкурс набирає обертів. Діти бачать свою роботу, кінцевий результат. З свого боку, ми їх також зацікавлюємо, вручаємо книги в подарунок. Це теж певною мірою долучає дітей до читання, до роботи з книгою.

Чимало моїх співрозмовників наголошували: попри все книга ніколи не перестане бути актуальною, адже це кращий друг і співрозмовник, порадник і вчитель. Вона незамінний інструмент, який допомагає опанувати інформацію, накопичену століттями, розвинути фантазію, навчити думати, аналізувати. І любов до читання дітям мають прищепити, насамперед, батьки.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
3 фото   
<b>Побратими по слову і духу</b><br />Цікавий відкритий урок на тему «Співзвучність творчості Василя Думанського і Анатолія Колісника» наприкінці...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Лук'янчук Федір Захарович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 27.01.45. Похов. с. Юнгерн-Зельц, Вроцлавське в-во, Польща.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чи люблять діти читати? - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники