Fridge magnet wooden gears

ТЕПЛО ЗАВОДСЬКОЇ СІМ’Ї

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Жовтня 2005, 18:47

Відтоді, як очолив колектив Бершадського спиртового заводу, у серпні минуло шість років. І нині нам приємно усвідомлювати, що підійшли до професійного свята з вагомими показниками виробництва. За 9 місяців вироблено 500 тисяч декалітрів спирту. Потужності браго-ректифікаційного відділу використовуються стовідсотково.
Спирту „Люкс", зокрема, вироблено 455 тисяч декалітрів, крім того, 240 т вуглекислоти, 220 т – концентрату квасного сусла. Товарна продукція складає майже 15 млн. грн. Програмою на четвертий квартал передбачено виробництво ще 200 тис. декалітрів спирту, чималу кількість інших видів продукції. Ріст виробництва, продуктивності праці простежується щомісяця.
Варто відзначити: виробництво спирту – це непроста технологія. Тільки завдяки високій професійності кожного працюючого забезпечується якість продукції. Якщо декілька років тому на підприємстві вироблявся спирт вищої очистки, то на сьогодні – вищого гатунку „Люкс", для якого знаходиться місце на ринку виробництва горілки найвищої якості. Про це засвідчує хоча б той факт, що співпрацюємо з такою відомою у світі компанією як „Nemiroff".
Аби мати уяву про конкуренцію, яку долаємо, необхідно відзначити, що потужність спиртових заводів, а їх в Україні більше 80, складає 60 млн. декалітрів у рік. Потреба ж для внутрішнього ринку у нашій державі десь майже 23 млн. декалітрів. Це для виробництва горілки, слабоалкогольних напоїв, медикаментів, парфумерії, технічних рідин, виробництва побутової хімії тощо. Тож, мабуть, навіть уявити непросто, як можна в таких умовах утриматися на ринку спирту, забезпечити стабільність виробництва.
60 відсотків підприємств спиртової галузі у нашій державі не використовують свої потужності навіть на 10 відсотків. А це означає: для того, щоб не опинитися серед таких, нам не можна зупинятися на досягнутому, а щоденно працювати над покращанням показників якості, зниженням собівартості продукції. Досягнути цього можна лише при дбайливому підході до виробництва кожного. В колективі спиртзаводу 210 працюючих, із них третина – жінки. Заробітна плата є відповідною і одна з найвищих в області, що, найперше, є результатом ефективного господарювання. Прибутки направляємо як на розширення виробництва, так і на вирішення соціальних питань працівників, пенсіонерів.
Якщо повести мову про модернізацію виробництва, то за останніх шість років на це використано більше 4-х мільйонів гривень. Враховуючи, що спрацьованість основних засобів виробництва на підприємстві перевищує 50 відсотків, тільки в цьому році направлено на його модернізацію 800 тис. грн. І це дає віддачу. Заміна чотирьох агрегатів із забезпеченням такої ж їх продуктивності сприяє економії до 1,5 тис. кіловат-годин електроенергії щодоби.
Рахувати кожну копійку заставляє і те, що таких підприємств, як наше, воно працює на мазуті, в Україні тільки шість. І коли в собівартості продукції на спиртзаводах, де є природний газ, витрати на паливо 2 грн., то у нас більше 5 грн. От і доводиться шукати шляхи, де б зекономити оті 3 грн.
На собівартості продукції, звичайно, відбивається чимало факторів. Перейшли, наприклад, на нову технологію брагоректифікації – низькотемпературну схему розварювання, і це дало можливість економити щодоби 1,5-2 тонни мазуту, одна тонна якого коштує у наш час 1500 грн. Економію дає і впровадження у виробництво кавітації мазуту, концентрованого сусла.
Треба сказати, що досягнення і впровадження нових технологій, збереження обсягів виробництва, покращання якості продукції постійно пов'язуємо з наполегливою роботою всього колективу. А ще – це праця із залученням до вирішення проблем науковців. Своїми успіхами завдячуємо і ветеранам виробництва, якими закладено надійний під нього фундамент. Навіть незважаючи на негаразди у державі, в тому числі економічні, наші люди роблять все, щоб надбане не руйнувати, щоб сьогодення стало перспективою завтрашнього дня.

Всі працюючі, пенсіонери – горді за своє підприємство, і без перебільшення треба відзначити: кожний із нас вважає за щастя вкладати частку своєї праці у його розвиток. Необхідно відзначити кращих працівників колективу. Це – апаратник перегонки та ректифікації спирту А.В. Рудь, слюсар-ремонтник М.М. Гречаник, інженер-теплотехнік М.О. Стрельба, слюсар-електрик М.І. Стеблинський, технік-хімік О.В. Казновська, інженер по транспорту С.Г. Рудь, водій А.Г. Руденко, варник цеху ККС Л.В. Головатюк. І їх перелік можна продовжувати.
Середній вік працюючих 40 років. Шість чоловік набувають відповідну освіту у вищих навчальних закладах без відриву від виробництва. Належний рівень профорієнтації підростаючого покоління, високоорганізована наставницька робота є одним із основних завдань нашого виробничого життя. Головне: у колективі розуміють, що майбутнє залежить від того, як кожний працюючий буде виконувати свої обов'язки. На першому плані у нас не тільки люди, які працюють, а і ті, що на заслуженому відпочинку. Прагнемо діяти так, щоб кожна людина могла відчути тепло заводської сім'ї. Найзаповітніша ж моя мрія, аби усі отримували гідну заробітну плату. Тільки у цьому випадку матимемо моральне право конкретно аналізувати виконану роботу і отримувати певне задоволення від того, що ти сприяєш у вирішенні важливих питань, які забезпечують належне життя людям.
Користуючись нагодою, вітаю всіх працівників харчової та переробної промисловості, колег по роботі, ветеранів та пенсіонерів виробництва з професійним святом. Міцного всім здоров'я, великого щастя, сімейного благополуччя, родинного затишку, нових успіхів у праці в ім'я розквіту підприємства і держави.
Михайло Бурлака,
директор Бершадського спиртового заводу, депутат обласної ради.

Дивіться також в розділі  Політика
» 22.12.2017 Другий рік поспіль Микола Кучер є найвідповідальнішим народним депутатом України
» 16.12.2017 Депутатом я обраний по територіальному виборчому округу №14 від політичної партії «Блок Петра Порошенка». Згідно із Законами України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні» подаю свій звіт про роботу в 2017...
» 18.02.2017 Днями відбулася звітно-виборна конференція Бершадської районної організації політичної партії «Укроп».
» 31.12.2016 Для кожного з нас 2016 рік був сповнений напруженої праці, пошуку правильних рішень і можливостей для нових звершень. Завдяки спільним зусиллям керівництва району, територіальних громад, їхніх мешканців та народного депутата України Миколи Кучера...
» 19.08.2016 Народний депутат провів прийом громадян
» 19.08.2016 Микола Кучер: «Налаштовуймося на позитив, добрі і гарні справи»
» 12.08.2016 Найвідповідальніший народний депутат – Микола Кучер
» 26.03.2016 Діє депутатська група
» 07.01.2016 Звернення
» 20.03.2015 Юлія Тимошенко: Щоб село і селяни стали жити краще
Всі статті розділу Політика »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
4 фото   
<b>Міжнародний турнір</b><br />Завдячуючи триразовому чемпіону світу, заслуженому майстру спорту А.В. Телятникову, який у Ставках створив чудову...
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Войтенко Василь Олександрович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Латвія.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ТЕПЛО ЗАВОДСЬКОЇ СІМ’Ї - Політичне життя України та бершадщини зокрема - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники