Fridge magnet wooden gears

У ПОЛІТИЧНОЇ КРИЗИ – ГЛИБОКЕ КОРІННЯ

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Травня 2007, 07:25

Події, що відбуваються в нашій країні, нікого не залишають байдужим. Тож минулого тижня в приміщенні управління агропромислового розвитку райдержадміністрації зібралося чимало жителів міста і району, щоб поспілкуватися з земляком – народним депутатом України, першим заступником голови комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування
А.С. Матвієнком. Вели зустріч голова райдержадміністрації С.Л. Шульц і голова районної ради
М.Г. Бурлака.
В Україні нині політична криза. І полягає вона, на думку Анатолія Сергійовича, в тому, що в клінчі безвиході зійшлися три політичні сили: пропрезидентські, БЮТ і коаліції. Чим небезпечна ця криза? Затягування її має динаміку, воно захоплює інші сфери і може призвести до системної кризи. На перше місце слід ставити єдність України.
Все, що відбувається зараз, – це, на думку народного депутата, параліч влади, нездатність її ефективно діяти. Криза виникла не вчора і не позавчора – вона має глибоке коріння. Характеризуючи три названі політичні сили, А.С. Матвієнко дуже побіжно перерахував причини, які привели до такого стану нашої держави. Почав з помаранчевих, пропрезидентських сил, до табору яких себе відносить.
Першою проблемою, на його думку, було те, що президентська команда після виборів не мала чіткої програми дій. Не знайшовши відповіді не лише на питання: “Що робити?”, а й “Хто буде робити?”, влада виявилася нездатною адекватно відповісти на проблеми, що з’явилися. Очікування не справдилися. Вони й не могли справдитися на 100%, але не було енергійної дії. Це породило у суспільстві розчарування, кинуло його у відчай.
Після революції найголовніше, продовжував народний депутат, – це усунути революціонерів від переважаючого впливу на подальшу політику, адже боротися проти і будувати – це різні речі. Революціонери, переконаний А.С. Матвієнко, не могли бути головними фігурантами в організації нової помаранчевої влади. Допущено було чимало помилок і в кадровій політиці, що теж посіяло невдоволення.
Помилкою, мабуть, було й те, вважає Анатолій Сергійович, що політики не врахували, що є дві України, які мають різні ментальності. А ментальність, традиції, культура не можуть викорінюватися, це має бути еволюційний процес. Суспільству потрібно було запропонувати політику українства.
На жаль, не була врахована й велика енергозалежність нашої країни від економіки Росії. Зрештою, не можна було ігнорувати думку 32% виборців, підкреслив А.С. Матвієнко. Потрібно було запропонувати Партії регіонів формувати коаліцію, уряд. Навряд чи вони були б сформовані, але це дало б сигнал, що Україна – демократична держава. Чому не було створено помаранчеву коаліцію? Це, вважає Анатолій Сергійович, абсолютно різні сили, їх не можна було об’єднати.
– Після цього був вихід – Універсал, – сказав А.С. Матвієнко. – Але теж була допущена помилка – не прописані всі деталі, зобов’язання В.Ф. Януковича, який мав їх підписати.
Те, що відбувалося далі – зміни до регламенту Верховної Ради, Закон про Кабмін, а також недолугість конституційної реформи, зазначив народний депутат, призвело до загострення політичної ситуації, яке переросло в кризу. Розв’язати її, і до цього схиляється Парламентська асамблея Ради Європи, можна лише двома шляхами: через домовленість або дострокові вибори. Домовленості, свідчить Анатолій Сергійович, досягти важко, бо дуже різні інтереси. Президент і Прем’єр-міністр говорять на різних мовах, вони по-різному мислять, сприймають світ.
22 березня, продовжував А.С. Матвієнко, антикризова коаліція всупереч чинному законодавству прийняла рішення про формування коаліції національної єдності, до якої, як суб’єкти, увійшли не тільки фракції, а й особисто депутати. Такий спосіб формування коаліції незаконний, тому Президент видав указ від 2 квітня про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України. Він, за словами нардепа, хоча й сумнівний по своїй суті, але зупинив ескалацію протистояння, як холодний душ трохи остудив гарячі голови. Другий указ Президента від 26 квітня юридично більш досконалий. Якщо й це не допоможе, наголосив А.С. Матвієнко, тоді буде відставка депутатів.
Анатолій Сергійович неодноразово підкреслював: альтернатива виборам є, потрібно сісти за стіл переговорів і домовитися. Слід прийняти відповідні зміни до законів, можливо, пожертвувати ключовими посадами в парламенті і уряді тощо. Біда ще й в тому, що незалежні інститути (Конституційний Суд, ЦВК) політизовані.
Чи змінять щось суттєво вибори? Це великий ризик, чесно сказав А.С. Матвієнко, але ми маємо бути відвертими. Процеси, які відбуваються в країні, – це наслідок хвороби суспільства, і думати – єдине спасіння для України.
Присутніх цікавило, що має бути після виборів? Після них гірше не буде, переконаний Анатолій Сергійович, наскільки легше – залежить від мудрості народу, від того, як будуть сформовані виборчі списки, які будуть програми партій і блоків, що переможуть на виборах. Найголовніше, зазначив народний депутат, щоб до парламенту прийшли проукраїнські сили. Вибори – це не тільки права, а й відповідальність. А.С. Матвієнко висловив свою точку зору на те, чому патріотичні сили поки що не об’єдналися, чи має перспективу початок процедури імпічменту Президенту, чи повинен народний депутат бути недоторканим, чому УРП “Собор” увійшла до української правиці, об’єднавшись з Народним Рухом України і Українською народною партією, відповів на інші питання.
Завершилася робоча поїздка народного депутата України А.С. Матвієнка на Бершадщину його особистим прийомом громадян.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Дивіться також в розділі  Політика
» 22.12.2017 Другий рік поспіль Микола Кучер є найвідповідальнішим народним депутатом України
» 16.12.2017 Депутатом я обраний по територіальному виборчому округу №14 від політичної партії «Блок Петра Порошенка». Згідно із Законами України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні» подаю свій звіт про роботу в 2017...
» 18.02.2017 Днями відбулася звітно-виборна конференція Бершадської районної організації політичної партії «Укроп».
» 31.12.2016 Для кожного з нас 2016 рік був сповнений напруженої праці, пошуку правильних рішень і можливостей для нових звершень. Завдяки спільним зусиллям керівництва району, територіальних громад, їхніх мешканців та народного депутата України Миколи Кучера...
» 19.08.2016 Народний депутат провів прийом громадян
» 19.08.2016 Микола Кучер: «Налаштовуймося на позитив, добрі і гарні справи»
» 12.08.2016 Найвідповідальніший народний депутат – Микола Кучер
» 26.03.2016 Діє депутатська група
» 07.01.2016 Звернення
» 20.03.2015 Юлія Тимошенко: Щоб село і селяни стали жити краще
Всі статті розділу Політика »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
3 фото   
<b>Як святкувала Бершадщина</b><br />Урочистості з нагоди 24-ої річниці Незалежності України відбулися 24 серпня біля районного будинку культури.
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Войтенко Василь Олександрович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Латвія.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

У ПОЛІТИЧНОЇ КРИЗИ – ГЛИБОКЕ КОРІННЯ - Політичне життя України та бершадщини зокрема - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники