Fridge magnet wooden gears

Ще раз про полімери

  • Подобається1Не подобається
  • 15 Липня 2009 р

Стан нашого довкілля тривожить людство на планетарному рівні. Але якщо розподілити різні середовища за рівнем шкідливості, то ризик постраждати від перебування в шкідливих природних умовах стоїть аж на третьому місці, на другому – специфічні виробництва, де люди безпосередньо контактують із токсичними речовинами чи іншими шкідливими чинниками.
На першому ж місці – (мабуть, у це важко повірити) – помешкання людини, яке вона перетворила на звалище екологічно шкідливих матеріалів. Тим більше, що саме там, а не на природі, ми перебуваємо більшу частину свого життя. Це меблі, різні штучні оздоблювальні матеріали, які використовують для так званого євроремонту квартир (хоча назва якраз є спірною з огляду на те, що у Європі, приміром, відмовляються від полімерних виробів, а у нас вони інтенсивно входять у моду).

За порушення правил реалізації олії та молока спеціалістами санепідслужби щорічно на винних осіб та контролерів ринку складається 10-15 протоколів про порушення санітарних норм

Так само небезпечно перенасичувати невеликий житловий простір (яким він є у більшості з нас) побутовими приладами, які є джерелами електромагнітного та статичного поля. Газові плити на кухнях є додатковим джерелом забруднення повітря приміщень продуктами згоряння. Електроплити в цьому плані набагато безпечніші.
Навіть захаращення кімнати килимами й речами сприяє затриманню канцерогенів у квартирі.
Іноді полімерні матеріали часто називають пластмасами. Їх біологічна активність визначається не тільки їх токсичністю, а й домішками, які є більш шкідливими, ніж самі полімери.
Хочеться ще раз загострити увагу на використанні ПЕТ-пляшок (пластикові пляшки), в яких на ринку та торговельних майданчиках району все частіше проводиться реалізація олії та молока.
Дані пляшки є одноразовими для використання за призначенням.
Ні усні, ні письмові зауваження спеціалістів санепідслужби щодо категоричної заборони реалізації молока та олії в ПЕТ-пляшках поки що не дають бажаних результатів.
За порушення правил реалізації олії та молока спеціалістами санепідслужби щорічно на винних осіб та контролерів ринку складається 10-15 протоколів про порушення санітарних норм.
Реєструються непоодинокі випадки використання ПЕТ- пляшок після їх придбання в осіб, що проводять їх збір на сміттєзвалищах, лісосмугах, біля торговельних точок (сміттєзбірники магазинів, кафе і т.д.).
Тож купуючи олію, молоко в ПЕТ-пляшках, слід задуматись, який продукт та якої якості вам реалізують.
З метою збереження здоров’я, раджу після використання ПЕТ-пляшок робити надрізи (розріз) їх, таким чином подбаєте не тільки про своє здоров’я, а й про здоров’я близьких та рідних.
Анатолій ВЕЛЬГАН, лікар з гігієни праці Бершадської райСЕС.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Неживляк Василь Іванович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 20.03.43.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Ще раз про полімери - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники