Fridge magnet wooden gears

Готуймося до повені

  • Подобається3Не подобається
  • 3 Березня 2010, 08:22

Нинішня зима щедро обдарувала Україну снігом на радість землеробів, що сподіваються на гарний урожай, завдяки значним запасам вологи. Але працівники водного господарства занепокоєні ситуацією, що склалася на водоймах півдня Вінницької області.
При різкому потеплінні та інтенсивному таненні снігового покрову можливе виникнення загрози підтоплення земельних ділянок, садиб, розташованих в понижених місцях, а також підняття рівня води в водоймах вище нормального.
Проходження весняних вод – один із найвідповідальних моментів в експлуатації водних об’єктів навіть у тому випадку, якщо всі його споруди і обладнання знаходяться в справному стані. При відсутності належного контролю за проходженням весняної повені ймовірні виникнення аварійних ситуацій, внаслідок яких можуть бути зруйновані гідроспоруди чи їх окремі елементи та завдані збитки народному господарству, довкіллю.
З метою уникнення вказаної ситуації, на водних об’єктах потрібно встановити чергування відповідальних осіб з моменту підйому води та створити аварійні запаси будівельних матеріалів та інструментів для швидкої організації аварійно-рятувальних робіт.
Для забезпечення певного запасу часу для прийняття мір безпеки при можливому катастрофічному підняттю рівня води потрібно спрацювати частину об’єму води ще до моменту настання повені, в залежності від площі ставка та притоку (понизити рівень від 0,2 до 0,6 метра). Про такі заходи потрібно сповістити водокористувачів та населення селищ, розташованих нижче по течії, а також органи місцевого самоврядування.
Завчасно потрібно провести розчистку водопропускних споруд від льоду, сміття, пнів та інше, перевірити цілісність та рухомість дерев’яних щитів чи інших конструкцій, що утримують та регулюють рівень води у водоймі. Великі крижини потрібно подрібнювати або витягати на берег баграми чи гачками на мотузках.
Для попередження переливу води через гребінь греблі, потрібно підготувати мішки, наповнені піском чи суглинистим грунтом і, при необхідності, укладати їх в місцях переливу чи промиву.
У вузьких місцях потрібно забити грубі кілки в тіло греблі і між ними закласти дошки та присипати грунтом.
Після пропуску повені необхідно провести огляд гідроспоруд та вжити заходи по ремонту чи відновленню завданих пошкоджень.
Повінь – стихійне явище, яке досить небезпечне, але озброївшись набутим досвідом та знаннями, можливо мінімізувати його негативні наслідки.
Валентин САЛГАНІК, начальник відділу КВВР Тульчинського МУВГ.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Осінь</b><br />
5 фото   
<b>День Святого Валентина</b><br />
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Супрун Василь Микитович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 06.01.45. Похов. с. Кам-Дармоть, Угорщина.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Готуймося до повені - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники