Fridge magnet wooden gears

Профілактика переохолоджень

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Лютого 2014, 21:17

Обмороження настає внаслідок впливу низьких температур. Температура 3-4оС вище нуля уже може бути причиною охолодження організму, а при мінусових погодних температурах, навіть при -3о чи -4оС, наступає обмороження. Особливо несприятливо діє на організм вологість повітря.

Найчастіше відморожуються периферійні частини тіла: вушні раковини, ніс, кисті рук і пальці стопи. Відмороження можливі від дії сухого холоду, в результаті зіткнення з предметом низької температури, від тривалої дії вологого середовища при температурі вище 0 градусів по Цельсію.

На виникнення обмороження впливає ряд факторів:

  1. Погодні умови (температура, вологість повітря, швидкість вітру); тривале перебування на вологому повітрі підвищує вологість одежі, через що збільшується втрата тепла і відмороження може наступити при температурі плюс 2 градуси; різкі перепади температури повітря при високій вологості і швидкості вітру.
  2. Механічні фактори, які ускладнюють кровообіг: носіння тісного взуття і одежі; тривале перебування у вологому взутті; вимушена поза і зменшення обсягу руху в суглобах кінцівок.
  3. Умови, які знижують місцеву терморегуляцію та опір тканин: повторні відмороження кінцівок, захворювання периферійних судин і нер - вів; хронічні запалювальні процеси на кінцівках; рубці на шкірі; втома; гострі захворювання; травми і кровотечі; індивідуальна адаптаційна непристосованість людини.

Через недооцінку серйозності холодової травми втрачається дорогоцінний час для надання першої медичної допомоги.

Велику роль у підвищенні стійкості організму до холоду відіграє загартування організму, здоровий спосіб життя. Заняття фізичною культурою – це теж профілактика відморожень.

У холодну пору року необхідно дотримуватися правил особистої гігієни (регулярно мити ноги, міняти шкарпетки). Необхідно пам’ятати, що у вологих шкарпетках ноги мерзнуть навіть у невеликі морози. Взуття повинно бути теплим, еластичним, підібраним по нозі, не пропускати воду.

Не варто змащувати відкриті частини тіла кремом або жиром, оскільки вони не тільки не захищають шкіру, а й сприяють переохолодженню.

На морозі не можна сидіти не рухаючись! Необхідно виконувати фізичні вправи, приймати гарячу їжу, якщо є така можливість.

Дорослі повинні не залишати без уваги дітей на відкритому повітрі взимку, в холодну погоду. Небезпечним є зіткнення частини тіла з холодним металевим предметом. Дітям треба нагадувати, щоб вони не пробували лизнути холодний метал язиком.

Не слід у таку погоду вживати алкоголь, оскільки при цьому втрачається самоконтроль, периферійні судини розширюються, що призводить до збільшення тепловіддачі, а це, в свою чергу, веде до переохолодження.

Шановні громадяни! У зв’язку з суттєвим зниженням добової температури, звертаємося до вас з проханням дотримуватися порад медиків, як уникнути шкідливого впливу низьких температур на організм.

Григорій МАНЧЕНКО, завідувач Бершадською амбулаторією ЗПСМ.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
3 фото   
<b>Птахокомбінат «Бершадський»: в основі успіху – людський фактор</b><br />Про шляхи становлення птахокомбінату «Бершадський» у районній газеті розповідалося не раз. На сьогодні без...
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гузинін Михайло Михайлович (1898) 1898 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Вінницьким РВК. Капітан. Загинув 1942 р. Похов. с. Лопатино, Смоленська обл.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Профілактика переохолоджень - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники