Слід пам’ятати, що лід завжди тонший там, де є стік води, ростуть кущі, очерет, де швидка течія, де є джерела або впадає струмок.
Рибалкам слід пам’ятати: не можна пробивати поряд багато лунок, збиратись великими групами, ловити рибу біля промоїн, потрібно завжди мати при собі мотузку довжиною 12-15 м.
У випадку, якщо ви все ж провалились, то не піддавайтесь паніці, утримайтесь на плаву, уникаючи занурення з головою, намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись, якомога ефективніше використайте своє тіло, збільшуючи ним опорну площу, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли, де міць льоду вже відома.
Якщо у вас на очах під лід провалилась людина, то крикніть, що ви йдете на допомогу, наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки, підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру, не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, шест, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід. Витягши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайтесь назад.
Не відправляйтеся на водойми поодинці! Не залишайте без нагляду дітей! Цінуйте своє життя!
Ірина СНІЦАР, інспектор СНПД Бершадського РВ, лейтенант служби цивільного захисту.