Випадково знайшовши вибухонебезпечні предмети, деякі громадяни, особливо діти, торкаються до них, а інколи роблять спробу розібрати їх, палять на багаттях, б'ють, кидають, в результаті чого виникають нещасні випадки.
Тому необхідно, щоб все населення, особливо діти, мали чітке уявлення про грізну силу, що зберігається у вибухонебезпечних предметах, і чітко знали правила поведінки при їх знаходженні.
Всі боєприпаси (артилерійські міни, снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби ручні гранати та інше) споряджаються вибуховими речовинами і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу та при іншому механічному або тепловому впливі.
Утворені під час вибуху гази з величезною силою розривають металевий корпус на багато осколків, які розлітаються на всі боки, наносять ураження на значну відстань від місця вибуху.
Навіть після тривалого перебування у воді або землі вибухові речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках, хімічно взаємодіючи з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чутливої вибухової сполуки.
При знаходженні ВНП категорично забороняється: ні в якому разі не намагатися самостійно вилучити знахідку із землі, брати вибухонебезпечні предмети в руки, наносити по них удари, робити спроби розібрати, переносити або переміщати з місця на місце, кидати їх в багаття або розпалювати вогонь ближче 100 м від ВНП.
Обов'язково про місцезнаходження вибухонебезпечних предметів повідомляйте ра - йонний військовий комісаріат, телефонуйте за номером «101», «102».
Олександр ГОНЧАРУК, начальник Бершадського РВ ГУМНС підполковник служби цивільного захисту.