Fridge magnet wooden gears

Якщо знайшли вибухонебезпечний предмет

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Червня 2010 р

Під час Великої Вітчизняної війни на території області, як і по всій Україні, проходили важкі бої.
По мірі звільнення тимчасово окупованих міст і сіл широко проводилися роботи по розмінуванню. Але окремі вибухонебезпечні предмети ще можна знайти на берегах водоймищ, в ярах, лісах та інших місцях, в період весняних паводків, дощів, при виконанні польових та будівельних робіт.
Випадково знайшовши вибухонебезпечні предмети, деякі громадяни, особливо діти, торкаються до них, а інколи роблять спробу розібрати їх, палять на багаттях, б'ють, кидають, в результаті чого виникають нещасні випадки.
Тому необхідно, щоб все населення, особливо діти, мали чітке уявлення про грізну силу, що зберігається у вибухонебезпечних предметах, і чітко знали правила поведінки при їх знаходженні.
Всі боєприпаси (артилерійські міни, снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби ручні гранати та інше) споряджаються вибуховими речовинами і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу та при іншому механічному або тепловому впливі.
Утворені під час вибуху гази з величезною силою розривають металевий корпус на багато осколків, які розлітаються на всі боки, наносять ураження на значну відстань від місця вибуху.
Навіть після тривалого перебування у воді або землі вибухові речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках, хімічно взаємодіючи з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чутливої вибухової сполуки.
При знаходженні ВНП категорично забороняється: ні в якому разі не намагатися самостійно вилучити знахідку із землі, брати вибухонебезпечні предмети в руки, наносити по них удари, робити спроби розібрати, переносити або переміщати з місця на місце, кидати їх в багаття або розпалювати вогонь ближче 100 м від ВНП.
Обов'язково про місцезнаходження вибухонебезпечних предметів повідомляйте ра - йонний військовий комісаріат, телефонуйте за номером «101», «102».
Олександр ГОНЧАРУК, начальник Бершадського РВ ГУМНС підполковник служби цивільного захисту.

Дивіться також в розділі  Гаряча лінія
» 02.04.2018 Шановні жителі району! Неодноразово працівники Бершадського відділу поліції повідомляли про шахраїв. Та, незважаючи на це, тільки протягом березня 2018-го четверо осіб стали жертвами зловмисників. Тому вкотре наголошуємо: будьте уважні та обережні!
» 25.03.2018 Бершадським відділом поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області розшукується гр. Ірина Віталіївна Доможирська, 27.04.1996 р.н., жителька с. Поташні, вул. Осіння, 89, Бершадського району Вінницької області, яка...
» 12.02.2018 Якщо ви помітили біля під’їзду будинку чи у припаркованих автомобілях підозрілих громадян, викликайте співробітників поліції за номерами: цілодобовий контактний номер телефону для звернень громадян – 102; чергова частина Бершадського відділу...
» 29.01.2018 В інтернет-мережі з’явилася нова суїцидальна гра «Червона сова», яка несе смертельну загрозу для українських дітей, – повідомляє на своїй сторінці у «Фейсбук» уповноважений Президента України з прав дитини Микола КУЛЕБА.
» 29.01.2018 Увага: розшук!
» 20.01.2018 Увага: розшук!
» 23.12.2017 Злодія затримали школярі
» 10.12.2017 До уваги платників податків та всіх громадян щодо попередження шахрайства
» 08.09.2017 Потрапила під колеса
» 10.02.2017 За 40 набоїв «світить» 7 років...
Всі статті розділу Гаряча лінія »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Чемус Никифор Лукич (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Якщо знайшли вибухонебезпечний предмет - Повідомлення гарячої лінії УМВС Бершадського району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники