За словами В.Борисюка, порушник рибоохоронного законодавства, спохопившись, спочатку викинув знаряддя браконьєрського промислу в річку, але інспектори його знайшли, і невдовзі рибалці це може недешево обійтися. За сітку, яка є забороненим знаряддям лову, йому загрожує штраф у сумі від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заплатити доведеться і за кожного упійманого карася, яких інспектори порахували.
Причому, це вже не перший «улов» рибінспекцією браконьєрів на річках Дохні і Берладинці. Такого ж невдаху-рибалку ними було затримано й у Флорино.
В обох випадках складено відповідні документи.
Щодо самого А.Музиченка, то він і не приховував, що за таким промислом попався перший раз, але й надалі буде у такий же спосіб ловити рибу. Тільки сітки вже кидатиме не посеред білого дня, а увечері, щоб ніхто не бачив. Бо з чого, каже, жити, а тепер ще й платити чималий штраф, коли через безробіття спробуй знайти роботу.
Зрозуміло, таке виправдання для рибоохорони не аргумент. Нею і надалі проводитимуться рейди по виявленню браконьєрів. Тому нічому буде дивуватися, якщо за якогось там карася декому з них доведеться віддати з дому ціле порося. Цілком ймовірно, що з активізацією роботи рибоохорони і до редакції газети вже не надходитимуть скарги про те, що у деяких місцях на наших річках, нібито, вже немає навіть де веслом кинути, пропливаючи, стільки вже розставлено сіток. Тож пошук їх власників – лише справа часу.
Павло КУШПЕЛА, м. Бершадь