Fridge magnet wooden gears

Щасливого ужинку, хлібороби

  • Подобається9Не подобається
  • 12 Липня 2010, 19:14

На знімку: М. В. Кінаш вручає хліб-сіль одному з кращих комбайнерів господарства Максиму Петровичу Теплицькому.

Якщо минулої середи чимало хто переймався проблемою, як відсвяткувати Івана Купала, то у Теофилівці вже давно стало традицією саме цього дня влаштовувати і проводи механізаторів на жнива. Нинішньої середи тут теж було вишикувано техніку, щоб наяву можна було пересвідчитися у її готовності. По-батьківськи тепло, як і належить досвідченому керівникові, з напутнім словом виступив директор ПП «Відродження» Михайло Васильович Кінаш.

360 гектарів поля підлягає тут до збирання і, здавалося б, це не настільки вже й забагато на три зернозбиральні комбайни. Але якби ж хоч один з них був новим та надійним. Однак, у даному випадку, до підготовки і тієї техніки, яка є, механізатори поставилися добре.
Йшлося у його виступі і про проблеми, які щороку переслідують сільгоспвиробників, – як от про ріст цін на засоби виробництва та інше, що в кінцевому підсумку обов’язково призводить до зростання затрат. Зосередив увагу Михайло Васильович і на планах робіт, вів мову і про організацію харчування жниварів, дотримання ними вимог охорони праці, про оплату праці на жнивах, і, звичайно ж, про розрахунки за орендовані земельні паї.
Гарно привітали учасників жнивного комплексу робіт і школярі. Наголос на тому, що жнива – це своєрідний підсумок роботи всіх хліборобів, зробив присутній ца цьому святі начальник районного управління АПР РДА В. С. Бондаренко. Він також відзначив, що Теофилівка завжди була в числі лідерів як по проведенню польових робіт, так і по підготовці до жнив. Тож поряд з іншими побажаннями він ще й висловив надію, що і в цьому році тут зуміють вийти переможцями із ситуації.
Адже жнива нині непрості.
Виступали на святі і начальник інспекції Держтехнагляду у нашому районі В. Г. Чорнобай, ветеран праці А.Є. Сторожук. Бути з урожаєм, якнайшвидше зібрати вирощене – ось якими були в основному накази головним учасникам цього свята.
Не можна залишити поза увагою ще й таку деталь. У проводах механізаторів на жнива, як і щороку, взяла участь, нарівні з іншими, і дружина Михайла Васильовича Марія Іванівна – вона ж і беззмінний його помічник у будьяких ситуаціях, і економіст господарства. Кажуть, саме завдяки їй витрату дизельного пального тут доведено до 61 літра на гектар ріллі, що, по суті, є європейською нормою.
Учасники свята знали, що проводжає на жнива Марія Іванівна не лише механізаторів, а й свого чоловіка, бо відтепер дуже рідко його можна буде бачити вдома. І так з 1974 року – з 1985-го у Шляховій, а останні одинадцять – у Теофилівці.
У світі давно вже визнано, що чоловіків, які є відомими, певною мірою створювали і їхні дружини. Не заперечує цього й Михайло Васильович, хоч поряд з цим зізнається, а може і кається, що діставалося їй «на горіхи» часто чи не найбільше за інших на виробництві. 26 липня односельчани, колеги, рідні та друзі вітатимуть Марію Іванівну з її славним ювілеєм. Тож не важко передбачити, що на її адресу буде сказано не менше щирих, теплих слів, вітань і побажань, як на цьогорічних проводах механізаторів на жнива.
Кращим з них за якісну підготовку техніки, а також директору М. В. Кінашу та гостям з району було вручено короваї. Тож щасливого ужинку вам, теофилівські хлібороби.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
7 фото   
<b>Бершадський краєзнавчий музей</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Затолочний Тимофій Іванович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Щасливого ужинку, хлібороби - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники