Fridge magnet wooden gears

Профілактика сказу - завдання спільне

  • Подобається3Не подобається
  • 15 Грудня 2010 р


Минулого четверга на розширеному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації обговорено питання введення карантинних обмежень щодо сказу диких м’ясоїдних тварин в урочищах «Кидрасівська дубина» Бершадського та «Калітич» Сумівського лісництв.

В її роботі взяли участь заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, працівники обласної ветеринарної міліції, державної служби ветеринарної медицини, представники центральної районної лікарні, райсанепідстанції, комунального підприємства «Бершадське житлово-комунальне господарство» та товариства мисливців і рибалок. Вів засідання голова комісії, заступник голови РДА В.Я. Кушпела.

– Епізоотична ситуація в районі щодо сказу тварин продовжує бути небезпечною, – проінформувала секретар комісії, заступник начальника районного управління ветеринарної медицини Т.Ф. Охріменко, – адже захворювання на сказ зареєстровано не тільки серед диких, а й серед домашніх тварин.

Приводом серйозної розмови стали ще й два останніх випадки захворювання лисиць на сказ, виявлених після ліцензованого відстрілу в лісових урочищах «Кидрасівська дубина» та «Калітич».

За інформацією Тетяни Федорівни, нинішнього року вже зареєстровано сім випадків захворювання тварин на сказ, тоді як торік жодного такого випадку не було. З початку року в обласній лабораторії ветеринарної медицини досліджено на сказ 34-х лисиць та чотирьох собак, із яких у трьох собак та чотирьох лисиць підтверджений діагноз.

З метою попередження сказу ветеринарною службою проведена профілактична вакцинація серед собак та котів в приватних садибах району. На даний час, за словами Т.Ф. Охріменко, щеплено 7463 собаки та 3426 котів. Вакцина є, тож найближчим часом буде щеплено ще близько півтори тисячі домашніх тварин.

– Разом з тим, – наголосила Тетяна Федорівна, – великий вплив на епізоотичну ситуацію щодо сказу має збільшення кількості безпритульних домашніх тварин у місті та сільській місцевості. В багатьох населених пунктах заходи по їх відлову не здійснюються або ж здійснюються не в повній мірі.

Серед населення, продовжувала Т.Ф. Охріменко, проводиться роз’яснювальна робота щодо правил утримання домашніх тварин. Біологічний матеріал відстріляних лисиць доставляється в установи державної служби ветеринарної медицини для подальшого дослідження, але мисливці та єгері не завжди вчасно їх доставляють в лабораторію. Працівники ж лабораторії мають оперативно, без зволікань відправляти біоматеріал в обласну лабораторію.

Завідуюча епідеміологічним відділом райсанепідстанції Н. А. Плахотнюк зазначила: медиками налагоджено чіткий контроль за епізоотичною ситуацією, в разі необхідності надається адекватна допомога. З початку року вже зареєстровано 118 осіб, укушених тваринами (за весь минулий рік – 114). Головне джерело збудника сказу – лисиця, тож необхідно вживати заходів, щоб довести щільність її популяції до науково-обгрунтованих норм.

Голова ради товариства мисливців і рибалок П.В. Попук проінформував про те, що наразі завершується оформлення необхідних документів, тож буде сформовано дві бригади по відстрілу хижих тварин.

Заступник голови райдержадміністрації В. Я. Кушпела акцентував увагу присутніх саме на профілактичних заходах, на необхідності суворого дотримання правил техніки безпеки при контакті з дикими тваринами, санітарної очистки угідь від бродячих собак та котів, а також необхідності активізації санітарно-освітньої роботи серед населення тощо.

За результатами роботи комісії прийнято рішення накласти карантинні обмеження щодо сказу тварин на урочища «Кидрасівська дубина» та «Калітич», затверджено план заходів по ліквідації цього захворювання.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
3 фото   
<b>Тиждень права у Баланівській школі</b><br />Відкриття тижня права у школі розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із поставленими...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Мартинюк Гордій Іванович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Профілактика сказу - завдання спільне - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники