Fridge magnet wooden gears

Кому вигідний посередник?

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Липня 2012, 23:26

Внаслідок запровадження держрегулювання цін на молоко селяни втрачатимуть щороку 0,5 млрд. грн. Ціни на молоко.
Сьогодні це питання хвилює селян, переробників, депутатів. В нашій газеті №54 надрукований коментар до Закону, за яким ціни на молочні продукти регулюватиме держа - ва. Стосовно цієї проблеми є й інші думки – переробників. Це обговорюється і в централь ній пресі.

Ухвалення Закону «Про внесення змін до статті 3 Закону «Про державну підтримку сільського господарства України» (щодо регулювання закупівельних цін на молоко) може призвести до блокування закупівель молока і зниження цін для його виробників. Про це повідомила «УК» Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), коментуючи прийняття у другому читанні парламентом законопроекту № 10456.

За розрахунками УКАБ, внесення молока до переліку об’єктів, які підлягають державному ціновому регулюванню, призведе до щорічних утрат селянами півмільярда гривень.

Як зазначили експерти УКАБ, у другому читанні до законопроекту були внесені правки щодо обов’язковості укладання договору між покупцем молока та його постачальником.

Ураховуючи наявність понад 1,5 мільйона власників молочної худоби та часті зміни ціни, які необхідно буде оформляти документально, на практиці реалізувати норми закону без збільшення кількості посередників буде неможливо.

«Таке рішення призведе до появи значної кількості посередників, які продаватимуть молоко на молокопереробні підприємства за договором і самостійно врегульовуватимуть взаємовідносини із дрібними виробниками молока.

Враховуючи, що торік у господарств населення було закуплено молока на 5 млрд. грн., щороку селяни втрачатимуть щонайменше 500 млн. грн. за рахунок сплати єдиного податку посередниками (5%) та на оплату їх послуг (додатково щонайменше 5%).

Ця сума фактично буде оплатою послуг посередників із забезпечення договірних стосунків, – інформує гендиректор УКАБ Володимир Лапа. – Нині через посередників купують лише частину молока, у випадку набуття чинності цього закону це стане масовим явищем».

«Розуміємо зусилля народних депутатів щодо потреби врегулювання взаємовідносин між постачальниками і покупцями молока, – коментує фахівець, – однак спосіб, у який це зроблено, може мати більш негативний вплив, аніж позитивний».

У свою чергу президент УКАБ Алекс Ліссітса констатує, що таке псевдосприяння підміняє системну роботу, спрямовану на забезпечення більшої економічної самостійності селянських господарств.

«З початку обговорення Податкового кодексу говоримо, що Україна створила унікальні умови, коли селянам продавати молоко (як і інші види продукції) на неорганізованому ринку набагато вигідніше, ніж за договірними відносинами, навіть у рамках кооперації, адже в останньому випадку ПДВ і податок на доходи фізосіб роблять реалізацію невигідною», – підкреслює президент УКАБ. Він, додає, що законопроекти щодо розвитку кооперації, розроблені Мінагропродом, зареєстровані народними депутатами, але не розглядаються Верховною Радою.

В УКАБ сподіваються, що норми Закону «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо регулювання закупівельних цін на молоко, зокрема обов’язковість договірних стосунків при закупівлі молока, набудуть чинності лише після законодавчих змін щодо підтримки розвитку кооперації та проведеної роботи стосовно фактичного створення достатньої кількості кооперативів. У зв’язку з цим УКАБ звернувся до Президента Віктора Януковича з проханням «ветувати» цей закон і врахувати пропозиції щодо унеможливлення мільйонних втрат постачальників молока.

Галина РАДІОНОВА, для «Урядового кур’єра».


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
19 фото   
<b>Весна</b><br />
11 фото   
<b>Літо</b><br />
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Дмитрик Максим Йосипович (1895) 1895 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Кому вигідний посередник? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники