У північній частині області завершились оптимальні строки сівби пшениці озимої, у південній – до їх завершення залишились лічені дні. Разом із тим, незважаючи на достатні запаси ґрунтової вологи, спостерігається поступове, але стійке зниження середньодобової температури повітря. Враховуючи ситуацію, що складається, вважаємо за необхідне максимально прискорити темпи збирання сої та інших ярих культур, а також сівби озимих колосових, особливо – пшениці.
За наявної вологості ґрунту навіть незначні опади здатні відтермінувати сівбу та інші роботи на значний строк, що призведе до пізньої появи сходів. Разом із тим, прискорення темпів сівби має відбуватись з дотриманням її технології. Починаючи з 1012 жовтня – норму висіву насіння (в залежності від попередника та стану поля) доцільно збільшити на 5-10% від розрахункової. Враховуючи промивання дощами частини нітратного азоту, варто збільшити стартову дозу азоту при сівбі (або під передпосівну культивацію) до 40-45 кг/га діючої речовини.
Необхідно максимально використати для сівби світловий день, організувати за потреби двозмінну роботу, застосовувати широкозахватні агрегати. Глибина загортання насіння не повинна перевищувати 3 см. Підвищена вологість ґрунту може стимулювати розвиток кореневих гнилей, особливо за сівби після стерньових попередників, відтак насіння має бути обов’язково оброблене фунгіцидами.
Зберігається актуальність контролю за шкідниками в посівах ріпаку озимого. Наступили оптимальні строки збирання цукрових буряків.
За повідомленням управління агропромислового розвитку РДА.