Fridge magnet wooden gears

Вшановано пам'ять нашого земляка

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Травня 2011, 09:00

Минулого тижня в Житомирі відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки відомому державному діячеві, депутатові Верховної Ради СРСР, УРСР та незалежної України, колишньому першому секретареві Житомирського обкому КПУ та голові Вінницького облвиконкому, керівникові орденоносного колгоспу села Шляхової, Героєві Соціалістичної Праці Василеві Михайловичу Кавуну.

Меморіальну дошку встановлено на будинкові, де він жив, по вулиці В’ячеслава Чорновола. А біля приміщення школи № 22 обласного центру відкрито погруддя почесному громадянину міста.

Віднині цей навчальний заклад носитиме ім’я Василя Кавуна.

Виступаючи на урочистостях з цієї нагоди, голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук відзначив, що Василь Михайлович був легендарним керівником, і житомиряни з вдячністю його згадують. Так, за часів його керівництва активно велося будівництво житла, споруджувалися великі і потужні підприємства, об’єкти соціально-культурного призначення, прокладалися дороги. Міський голова Житомира Володимир Дебой сказав, що сьогодні кожна вулиця міста, підвісний пішохідний міст, кожен будинок пов’язаний із долею Кавуна. А ще ж за його керівництва було облаштовано міський парк культури і відпочинку імені Ю. Гагаріна.

На урочистостях були присутні рідні Василя Михайловича – вдова Ніна Юхимівна, онуки Михайло та Валентин, племінник Олександр Кавун, який зараз очолює ТОВ «Прогрес» села Серединки. Саме Олександр Федорович і розповів кореспонденту газети про відкриття меморіальної дошки, погруддя і презентацію книги спогадів про свого дядька «Живий у пам’яті людській», яка вийшла у серії «Славетні імена Житомирщини».

У 1993 році Василь Кавун повернувся в Шляхову, де вдруге очолив місцеве господарство. Саме від нашого краю він знову був обраний депутатом Верховної Ради, на цей раз уже незалежної держави. В останні роки перед остаточним виходом на пенсію працював в апараті Верховної Ради. Помер у 2009 році.


Дивіться також в розділі  Відгуки
» 15.06.2018 Станція екстреної медичної допомоги (СЕМД) – це не просто установа. Насамперед, це висококваліфіковані спеціалісти. Вирвати з міцних смертельних лещат людські життя – таке головне завдання ставлять лікарі екстреної.
» 24.03.2018 ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – це підприємство з цілорічним цілодобовим технологічним процесом вирощування птицібройлера, це живий організм, який щохвилини потребує корму, води, тепла, освітлення. В різні години доби до нас в господарство з...
» 03.03.2018 Сьогодні вуличне освітлення–це не розкіш, а звичайне благо цивілізації. Але яскраві ліхтарі не завжди світять на наших вулицях. І причини – різні. Найпоширеніша – недостатньо коштів у сільському бюджеті. Тому і доводиться ходити навпомацки,...
» 12.02.2018 Біда приходить у дім, коли на неї зовсім не чекаєш. Так сталося і зі мною, бо потрібно було тривале лікування.
» 19.01.2018 Збулася мрія учнів
» 13.01.2018 Якщо голова на своєму місці
» 12.01.2018 Спасибі за щедрість душі
» 05.01.2018 Щедрість сердець
» 18.11.2017 Віншують лауреати
» 18.11.2017 Вітають працівники культури
Всі статті розділу Відгуки »
Цікаві фото
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Білоус Павло Власович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. м. Вроцлав, Польща.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вшановано пам'ять нашого земляка - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники