Fridge magnet wooden gears

Це біль і страждання…

  • Подобається0Не подобається
  • 24 Червня 2013, 09:00

Кров найбільшої в історії війни начебто вже давно змилась з української землі. Та пам'ять про буремну першу половину сорокових років не покине наші серця ніколи. Бо душі тисяч померлих воїнів, багато з яких не мають навіть власних могилок, будуть вічно літати над головами живих.

Проймімося болем матерів за синами, які пішли на бій із ворогом босими, у домашньому одязі, болем дітей за батьками, які не повернулися з війни… Скільки б фільмів ми не переглянули, скільки б книг не прочитали, все одно не зможемо уявити всієї трагічності війни з убитими воїнами, спаплюженою природою, голодними й самотніми дітьми, чий тато пішов воювати, а матір забрали вороги на каторгу в Німеччину.

Війна. Коротке слово з п’яти літер. Та скільки асоціацій воно пробуджує! Біль, героїзм, патріотизм, гіркота втрат близьких людей, ненависть та любов… Що таке війна? Щоб розібратися у цьому питанні, я ще раз днями перегорнула сторінки підручників з історії. У сиву давнину війна була для первісних людей запорукою виживання. Вони захищалися від хижих звірів, від нападів інших племен. З часом, звільнившись від потреби воювати заради виживання, люди почали воювати заради слави та збагачення.

Що несе війна мирному населенню?

Скоро мине сімдесят років з часу закінчення Великої Вітчизняної війни. Та відлуння її нерідко ще й досі відчувається вибухами загублених у полях мін та снарядів.

На досвіді воєнного покоління ми знаємо, що війна – це біль та страждання. Зараз уявляється неможливим лежати в окопі у сорокаградусний мороз. Або жити на чотириста грамів хліба на добу.

А з чим порівняти біль жінки, яка отримала похоронку на чоловіка або сина? Чи біль дівчини, яка проводжала на війну хлопця, а дочекалася скаліченого інваліда?

… Зараз я спостерігаю за промінчиком сонця, що сідає за обрій. Він теплий і лагідний. Знаю, що за заходом прийде схід. А яким він буде: теплим і лагідним чи жорстоким і кривавим, залежить від людини, від кожного з нас. Ми кажемо: не треба більше війни. Ніколи і ніде.

Спасибі вам, наші сивочолі ветерани, що захистили нашу землю, нашу славну Україну, подарували нам можливість прокидатися ранком і бачити батьків, радіти ясному сонечку і усміхненим людям!!!

Анастасія ЯЩУК, учениця 11-го класу Серединської ЗОШ І-ІІІ ступенів


Дивіться також в розділі  Відгуки
» 15.06.2018 Станція екстреної медичної допомоги (СЕМД) – це не просто установа. Насамперед, це висококваліфіковані спеціалісти. Вирвати з міцних смертельних лещат людські життя – таке головне завдання ставлять лікарі екстреної.
» 24.03.2018 ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – це підприємство з цілорічним цілодобовим технологічним процесом вирощування птицібройлера, це живий організм, який щохвилини потребує корму, води, тепла, освітлення. В різні години доби до нас в господарство з...
» 03.03.2018 Сьогодні вуличне освітлення–це не розкіш, а звичайне благо цивілізації. Але яскраві ліхтарі не завжди світять на наших вулицях. І причини – різні. Найпоширеніша – недостатньо коштів у сільському бюджеті. Тому і доводиться ходити навпомацки,...
» 12.02.2018 Біда приходить у дім, коли на неї зовсім не чекаєш. Так сталося і зі мною, бо потрібно було тривале лікування.
» 19.01.2018 Збулася мрія учнів
» 13.01.2018 Якщо голова на своєму місці
» 12.01.2018 Спасибі за щедрість душі
» 05.01.2018 Щедрість сердець
» 18.11.2017 Віншують лауреати
» 18.11.2017 Вітають працівники культури
Всі статті розділу Відгуки »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
14 фото   
<b>Народні умільці</b><br />
10 фото   
<b>На городі</b><br />
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Кифорук Порфир Кіндратович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Це біль і страждання… - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники