Fridge magnet wooden gears

Моя перша вчителька

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Вересня 2013, 15:09

У житті кожного з нас є місце, де ми виросли і провели значну частину свого життя. Це – школа. Незважаючи на те, добре там було чи погано, цей проміжок не можна викреслити з біографії.
Скільки спогадів у нас пов’язано саме зі школою: однокласники, вчителі, коридор, де завжди бігають маленькі першокласники. І, звичайно, перша вчителька, яка допомогла полюбити школу, полюбити життя.

Нелегка й невдячна, але почесна доля вчителя. Бо немає кращої дороги, ніж дорога до людської душі… Вчителі віддають учням свій час й залишають частинку себе у серці кожного.

За час навчання у школі, університеті, аспірантурі та під час роботи доля зводила мене із прекрасними наставниками, талановитими і творчими педагогами, яким притаманні риси високої духовності, інтелігентності та інноваційності. Але завжди в душі теплиться образ першого Учителя.

Лідія Тодосіївна Петрук – людина з великим серцем, безмежно закоханим у чистоту та щирість дитячих душ, справжня майстриня освітньої ниви. Її життєвий шлях повний тривог і випробувань, радощів і смутку, дерзань і пошуків.

Народилася Лідія Тодосіївна в мальовничому селі Осіївці в родині, де високо цінувалися мистецтво слова і сила науки, оскільки мати була вчителькою перших-четвертих класів, що, безумовно, вплинуло на вибір майбутньої професії. На мій погляд, саме мати передала свій педагогічний хист та розвила в ній любов до світу та дітей. Навчивши, щоб кожен учень, який піде від шкільного порога у велике життя, залишав їй часточку радощів і тривоги, а з собою в дорогу брав її мрії та сподівання.

Вчительська доля пов’язала Лідію Тодосіївну з Осіївкою – її отчим краєм. Учителька через усе життя натхненно несе маленьким землякам рідне слово, вчить рахувати, сприймати оточуючий світ, пробуджуючи в серцях вдячних учнів іскри правди й любові. Одним із тих маленьких у 1981 році був і я. І тепер, коли Лідія Тодосіївна на заслуженому відпочинку, вона із задоволенням передає свій педагогічний досвід і ділиться із молодими педагогами «рецептами» із власної «педагогічної кухні». А ділитися є чим і є з ким, адже і Лідія Тодосіївна, і її чоловік, який теж все своє життя присвятив педагогічній діяльності та більше трьох десятиліть пропрацював директором Осіївської школи, мають неабиякі здобутки. Тепер справу батька продовжує старший син, невістки теж – учителі.

У народі кажуть, що письменник живе в своїх книгах, скульптор – у створених ним скульптурах, художник – в картинах, а вчитель – у душах і справах учнів. Чимало її вихованців, шануючи вчительку, що прищепила любов до всього прекрасного, стали гідними продовжувачами її невтомної праці. З багатьма своїми випускниками Лідія Тодосіївна спілкується й понині. Вони не забувають найкращої вчительки, а вона, як і колись, – займається самоосвітою, читає новини, іде в ногу з часом. Даючи путівку в життя, проповідує силу й красу слова та числа, відкриваючи широке вікно у світ знань і перемог.

Низький Вам уклін, щира подяка, моя перша Вчителько.

Віталій БОЙЧУК, кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри інноваційних та інформаційних
технологій в освіті Вінницького державного
педагогічного університету ім. М.Коцюбинського.


Дивіться також в розділі  Відгуки
» 15.06.2018 Станція екстреної медичної допомоги (СЕМД) – це не просто установа. Насамперед, це висококваліфіковані спеціалісти. Вирвати з міцних смертельних лещат людські життя – таке головне завдання ставлять лікарі екстреної.
» 24.03.2018 ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – це підприємство з цілорічним цілодобовим технологічним процесом вирощування птицібройлера, це живий організм, який щохвилини потребує корму, води, тепла, освітлення. В різні години доби до нас в господарство з...
» 03.03.2018 Сьогодні вуличне освітлення–це не розкіш, а звичайне благо цивілізації. Але яскраві ліхтарі не завжди світять на наших вулицях. І причини – різні. Найпоширеніша – недостатньо коштів у сільському бюджеті. Тому і доводиться ходити навпомацки,...
» 12.02.2018 Біда приходить у дім, коли на неї зовсім не чекаєш. Так сталося і зі мною, бо потрібно було тривале лікування.
» 19.01.2018 Збулася мрія учнів
» 13.01.2018 Якщо голова на своєму місці
» 12.01.2018 Спасибі за щедрість душі
» 05.01.2018 Щедрість сердець
» 18.11.2017 Віншують лауреати
» 18.11.2017 Вітають працівники культури
Всі статті розділу Відгуки »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Герой України народився у Серебрії, навчався у Серединці</b><br />За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини,...
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Мураховський Петро Олександрович (1920) 1920 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 04.08.44.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Моя перша вчителька - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники