Fridge magnet wooden gears

Мудрість його літ

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Вересня 2013, 15:10

Цього чоловіка добре знають у районі вже не один десяток літ. І всі сприймають його як корінного бершадця, хоч малою батьківщиною Петра Савича Гордуна, як і його сестри – знаного лікаря Ганни Савівни Ганської – є село Росоша на Тиврівщині.
Та саме наша земля стала для них місцем, де вони утвердилися як висококласні фахівці, авторитетні у своїх галузях, шановані у трудових колективах і в громаді.

Петро по закінченню школи трудився на різних роботах у колгоспі, згодом закінчив курси шоферів. Далі – армія. А потім прагнення дізнатися більше, підвищити свій освітній рівень привело його в Ладижинський технікум механізації сільського господарства. Переддипломну практику проходив у Бершадському районі.

І так йому сподобалося тут, що й спрямування на роботу попросив саме сюди. Промайнуло з того часу майже п’ятдесят років. І вже важко уявити історію колишньої «Сільгосптехніки» (згодом «Агромашу») без нього, Петра Савича Гордуна. Спочатку працював старшим механіком автопарку, завідувачем ремонтної майстерності, головним інженером, а згодом очолив підприємство.

За ці роки чимало змінилося – завдяки сумлінній праці колективу не тільки постійно перевиконувалися доведені завдання, а й розширювалося виробництво, з’явилися нові приміщення, а також адмінкорпус, їдальня, територія набула привабливого естетичного вигляду. Прийнявши керівництво колективом від незабутнього Анатолія Яковича Фаюри, Петро Савич продовжив славні трудові традиції.

Заочно закінчив сільгоспінститут, та головним його університетом став рідний колектив. Багато років «Агромаш» перебував в авангарді трудового суперництва не тільки району, а й області і навіть країни, постійно відзначався перехідними прапорами, а працівники – орденами і медалями. Оцінкою зусиль самого П.Гордуна стали орден Трудового Червоного Прапора, почесні звання заслуженого раціоналізатора, заслуженого інженера сільського господарства.

Петро Савич давно вже на пенсії, та він залишається таким же активним та енергійним, як і колись. Звичайно, його рідне підприємство вже не таке, як раніше, та його час від часу запрошують для того, щоб надав професійну пораду чи консультацію. Радують успіхами син Анатолій, внучки Галя та Оля, надійною опорою є дружина Олена Антонівна. Незабаром у Петра Савича – ювілей. Вік мудрості і досвіду. Тож побажаймо йому всяких щедрот та гараздів. Залишайтеся таким ще довго літ!

Федір ШЕВЧУК, м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Мудрість його літ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники