Fridge magnet wooden gears

Сила колективу

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Вересня 2013, 15:11

Хоч минуло тільки вісім місяців, як Василь Іванович Барчук очолив ТОВ «Осіїське», проглядаються вже результати, досягнуті під безпосередньо його керівництвом. Про це, а заодно і про те, над чим взагалі працює група компаній «Кернел», увійшовши у це господарство, і піде мова.

На цьогорічних жнивах в Осіївці намолотили по 54,2 центнера з гектара озимої пшениці, хоч планували тільки по п’ятдесят. А оскільки є ще й тваринництво, неабияк попрацювали і на заготівлі кормів – є вже більше двох тисяч тонн сінажу, три тисячі тонн силосу, сотні тонн сіна і соломи. В цілому план заготівлі кормів виконали на 110 відсотків.

Якщо у деяких господарствах не займаються тваринництвом, бо це нібито невигідно, в Осіївці навпаки, мають намір його ще і розвивати. От і вір після цього скептикам, які іноді переконують, що інвестор, увійшовши у те чи інше село, прагне домагатися прибутків найлегшими зусиллями. Директор господарства розповідав, що компанією навіть розроблено спеціальну програму, згідно з якою поголів’я худоби ще й нарощуватиметься. Найближчим часом мають намір реконструювати тваринницькі приміщення у Малій Киріївці. Тут з’являться нові робочі місця.

Майно, звичайно, розпайоване, і, здавалося б, його збереженість, найперше, справа самих пайовиків. Але проблема в тому, вважає Василь Іванович, що не всі ще розуміють, наскільки важливо його зберегти. Ускладнює ситуацію ще і те, що розбазарювати його часто «допомагають» і ті, у кого немає паїв.

Нині у цьому господарстві близько 700 голів великої рогатої худоби, в тому числі до трьохсот корів. На фермі функціонує сучасна доїльна зала, завдяки чому з доїнням вправляються тільки двоє операторів машинного доїння – Тетяна Кирилюк і Олена Манзій. Коли готувався цей матеріал, надої від корови сягали 18,1 кілограма.

На цій фермі мають намір надоїти за рік не менше, як по 5,5 тисячі кілограмів молока від кожної з корів, а вже у наступному році осилити ще і шеститисячний рубіж. Запорукою тому, що це цілком реально, є нині хоча б те, що середньоденна продуктивність корів більшої половини стада перевищує 30 кілограмів. З впровадженням нових технологій виробництва молока набагато легше стало б працювати на фермі, а рентабельність його виробництва сягнула б 48 відсотків.

В Осіївці давно вже переконалися, що здобутки на фермі залежать не тільки від операторів машинного доїння чи, скажімо, зоотехніка, а від кожного, хто зайнятий у цій галузі. Тому, коли мова зайшла про передовиків виробництва, потрібно було б відзначити багатьох – як от доярку Світлану Жеребко, телятницю Катерину Гончарук, обліковця ферми Марину Мусіхіну. Розповідали, що прекрасно трудяться і обліковець Ольга Вусик, механізатори Станіслав Борисюк, Олександр Настенко, Сергій Сисак.

Озиму пшеницю тут вирощують тільки для власних потреб, жнивували лише двома комбайновими екіпажами у складі Віктора Кубка, Леоніда Коритчука, Михайла Білодіда і Миколи Паляниги.

Враховуючи, що під час других жнив потрібно буде зібрати урожай з площі 2,5 тисячі гектарів, до двох наявних комбайнів «Клас» і «Ньюхоленд» придбали ще один, сучасний.

У стосунках з громадою теж прораховують, здається, все.

Згідно з укладеною соціальною угодою, за кожний орендований гектар землі господарство зобов’язалося допомагати сільській раді коштами в сумі по 50 гривень. Вся сума використовуватиметься на соціальний розвиток.

Надається допомога і працюючим. Захворіла, наприклад, дитина в одного з них, виділили 5 тисяч гривень на операцію. Допомагають коштами і ФАПові, сільській футбольній команді. Нині відправлено на погодження у центральний офіс рахунки на заміну вікон у Малокиріївській і Осіївській школах.

Коли В.І. Барчук тільки прийшов у це господарство, дехто був насторожений. Нова мітла, мовляв, по-новому мете. Але вже із самого початку, зібравши спеціалістів, він сказав, що не можна ламати те, що напрацьовувалося роками. І на сьогодні він тільки задоволений від того, що працює з такими спеціалістами, як Володимир Петрук, Ніна Беззубенко, Віталій Білодід та інші. Бо всі вони, за його словами, на своєму місці. Завдяки цьому вдається не тільки працювати за новими технологіями, а і експериментувати. Наприклад, соняшник посіяли у два строки і тепер не можуть дочекатися, щоб визначитися, який буде урожайнішим. Або ж, запровадивши на фермі однотипну годівлю худоби протягом року, теж тільки у виграші. А як є виробництво, то буде і відповідна винагорода. Середня заробітна плата на фермі, за словами Віталія Білодіда, сягає 5 тисяч гривень у місяць.

Хоч технікою забезпечені, питання про скорочення робочих місць не постає. Але при прийомі на роботу усі наперед знають, що працювати треба не тільки, наприклад, водієм чи будівельником, а скрізь, де будуть потрібні робочі руки.

Отже, працюють колективом, тому і мають віддачу. Колективізм ще ніколи не підводив нікого.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
7 фото   
<b>Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"</b><br />Ідея проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування належить учасникам...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Бурлака Сергій Васильович (1908) 1908 р., селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.02.45.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сила колективу - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники