У книзі вміщено публіцистичні матеріали, роздуми, історичні нариси, факти, документи, що дають можливість подумки заглянути в минуле нашої країни, осмислити прожите і пережите народом і його кращими представниками. Серед співавторів альманаху – наші земляки, уродженець села Шумилова Павло Бондаренко (зовсім недавно пішов з життя), Іван Закревський з
Джулинки, Федір Шевчук з
Бершаді. Звісно ж, більша частина книги належить перу самого Василя Кириловича. Нагадаємо, що у роки війни він був юним партизанським зв’язківцем, згодом – радянським розвідником. Скуштував також і гіркої долі в’язня колимських таборів. Все це не завадило В.М.Троянському стати пізніше відомим вченим-аграрником, автором 123 наукових праць, в тому числі трьох монографій та 11 винаходів.
В останні роки генерал і академік плідно працює в галузі публіцистики, пише також поезії, прозу. Причому, його творчій енергії можна тільки позаздрити – щороку з-під пера виходить по кілька книг. А «Гірка чаша» взагалі стала ювілейною – п’ятдесятою книгою Василя Кириловича!
Федір ШЕВЧУК.