Fridge magnet wooden gears

На Чернечій горі вшанували юних бершадських дослідників козацької доби

  • Подобається5Не подобається
  • 10 Червня 2009 р

Міністр освіти і науки України І.О. Вакарчук та директор Бершадської ЗОШ №1 Г.О. Погончик (у центрі) разом з гуртківцями школи – переможцями VIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Об'єднаймося ж, брати мої" після нагородження.

Щороку в день перепоховання Т.Г. Шевченка сотні, тисячі українців приїжджають до святої могили в Каневі, щоб віддати шану Великому Кобзареві. А ще цього дня тут, за традицією, нагороджують переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості „Об’єднаймося ж, брати мої”, присвяченого Шевченківським дням, та їх наставників.

Кожна дитина отримала подарунок, гурток нагороджено дипломом

Важко описати почуття учнів 7-11 класів Бершадської загальноосвітньої школи №1, членів гуртка юних істориків, які здобули перемогу в номінації „Історія України і державотворення”. Адже вони разом з Президентом України Віктором Ющенком, віце-прем’єр-міністром Іваном Васюником та іншими високопосадовцями піднялися на Чернечу (Тарасову) гору, брали участь в заходах із відзначення 148-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка. Потім їх вітав міністр освіти і науки України І.О. Вакарчук.
– Кожна дитина отримала подарунок, гурток нагороджено дипломом, – розповів керівник гуртка, директор школи, депутат районної ради Г.О. Погончик.
Сам Григорій Олексійович нагороджений знаком Міністерства освіти і науки „Антон Макаренко”. Це вже всьоме його вихованці стають переможцями такого популярного і престижного творчого змагання серед талановитих школярів.
Варто зазначити: нинішнього року конкурс відбувався в рамках заходів з підготовки і відзначення 360-ї річниці початку національновизвольної війни українського народу середини ХVІІ століття. А один із напрямів роботи гуртка юних істориків міської школи №1 – по місцях козацької слави, оскільки Бершадщина теж мала відношення до національно-визвольної боротьби 1648-1657 років. Гуртківці активно вивчають місцевий матеріал, пов’язаний з історією нашого краю. Вони дослідили Батозьку битву (с. Четвертинівка Тростянецького району), де було розбито багатотисячне польське військо, ознайомилися з обороною Буші восени 1654 року (Ямпільський район), Хмільника, Шаргорода, Бара, Вінниці, побували в інших місцях козацької слави. До речі, кожен гуртківець мав свою тему (зброя, полководці, побут і звичаї козаків тощо) і активно працював над нею. У підсумку вийшла цікава краєзнавча, певною мірою наукова колективна робота десятьох членів гуртка, до якої долучили і відеофільм.
Після завершення урочистостей бершадські школярі відвідали державний історико-культурний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка”.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
19 фото   
<b>Весна</b><br />
11 фото   
<b>Літо</b><br />
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Кирнасівський Антон Нмкифорович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Сержант. Загинув 27.04.44. Похов. с. Опочки, Брестська обл., Бєларусь.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

На Чернечій горі вшанували юних бершадських дослідників козацької доби - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники