Fridge magnet wooden gears

Золоті їхні літа

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Лютого 2014, 09:00

На знімку: такими вони були п’ятдесят років тому… Фото із сімейного архіву.

Про сім’ю Ковалів можна сказати, що вони кували і кують та загартовують власну долю. Петро Несторович та Олександра Тимофіївна побралися п’ятдесят років тому. Це відбулося невдовзі після першої зустрічі та знайомства на поромі, який належав дідусеві Петра – Трохиму. Пором розташовувався на місці теперішнього мосту на річці Південний Буг у селі Берізки Бершадські.

Петро, як добрий господар, мріяв мати міцну та дружну сім’ю. Дружина Олександра, підтримуючи його в усіх починаннях, одночасно була й вправною господинею. А ще ж активною учасницею громадської роботи у своєму селі. Працювала вчителькою, це було не тільки її професією, а й головним покликанням життя.Олександра Тимофіївна – класичний приклад гарної господині; напече і наварить, лад наведе в господі. Гостинно прийме та пригостить. Невтомні золоті руки шиють та вишивають необхідні речі для сім’ї. Завжди щира, добра, привітна – справжня берегиня домашнього затишку. Чоловік Петро – хороший та турботливий батько.

Подружжя Ковалів переконане: лише сім’я відіграє основну роль у вихованні дітей, тому вони постійно піклувалися про своїх синів, виховавши їх працьовитими та відповідальними людьми.

Важко доводилося в житті. Будували власну оселю, часто потрібно було сподіватися тільки на власні сили. До пізнього вечора на роботі, крім того – домашнє господарство, та головне – виховання дітей. Але, незважаючи ні на що, усі труднощі долали з оптимізмом. І те, що робили це разом, додавало сил.

Петро з повагою та розумінням ставиться до своєї другої половинки, а Олександра з впевненістю опирається на чоловіче плече та лагідно промовляє: «Мій Петя».

Олександра Тимофіївна сорок два роки присвятила школі, причому працювала весь цей час на одному місці.

Починала з піонервожатої, а коли закінчила без відриву від роботи Вінницький педінститут, стала викладачем української мови та літератури, завершила свою трудову діяльність завучем. Здобула повагу та авторитет у вчителів, а для учнів завжди була душевним співрозмовником. У вихованні підростаючого покоління розвивала повноцінну особистість. Формувала національно-патріотичний світогляд у дітей при вивченні української літератури, навчала шанобливого ставлення до нашої мелодійної мови.

За свою невтомну працю Олександра Коваль удостоєна звання відмінника освіти України.

У житті села завжди займала активну позицію, переймалася турботами громади та довгий час була депутатом Джулинської сільської ради.

Петро Несторович ріс без батька, тому вже п’ятнадцятирічним пішов працювати на Маньківську МТС, пішки долаючи щодня десятки кілометрів шляху. Після служби в лавах Збройних Сил працював на цілині в Північно-Казахстанській області. Повернувшись додому, почав шоферувати в рідному господарстві, а згодом його, як відповідального працівника, призначили диспетчером Джулинського колгоспного автопарку. Сьогодні вже на пенсії, за плечима чималий трудовий стаж – як і в дружини, він складає сорок два роки. За багаторічну та добросовісну працю Петро Несторович та Олександра Тимофіївна нагороджені медалями «Ветеран праці». Виростило подружжя двох синів – Віктора та Ігоря, які знайшли своє місце в житті. Єдиний поки що внук Андрій (син Віктора) щойно закінчив магістратуру політехнічного інституту.

У ці зимові дні подружжя Ковалів відзначає золоте весілля. П’ятдесяту зиму живуть вони у мирі та злагоді. Сьогодні у непростих життєвих буднях підтримують один одного, як і раніше. Кохання і повага, вірність і доброта стали запорукою їхнього сімейного щастя. Вони своїм прикладом засвідчують спорідненість сердець, любов та взаємну повагу, що в поєднанні означає найвищу моральність у сімейних стосунках.

Добра, сімейного благополуччя та міцного здоров’я зичимо цим славним людям та усій їхній родині.

Тетяна БОНДАР, с. Берізки-Бершадські.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Василишин Іван Степанович (1921) 1921 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Дніпропетровським МВК. Рядовий. Загинув 06.01.42.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Золоті їхні літа - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники