Fridge magnet wooden gears

Троянди... на вербі

  • Подобається1Не подобається
  • 15 Лютого 2014, 09:00

Правда це чи вимисел?
Як така аномалія пояснюється з точки зору ботаніки? І ще безліч запитань без відповідей виникло у читачів «районки» два роки тому, коли на сторінках газети з’явився фотознімок троянди, що виросла на вербі в селі Війтівці. Така уже людська натура: поки самі не побачать, не пощупають – не повірять. Мали можливість помилуватися цим чудом і красносільчани, адже троянди розпустилися і на вербі у дворі Анатолія та Тетяни Сіренків. Ці застиглі від морозу, припорошені снігом квіти ще й досі красуються на оголених вітах.

Дехто може спростувати, що це листя так виросло, але ж зараз зима, все листя облетіло, а квіти залишились!!! Може бути багато версій та заперечень, але всі вони пусті, якщо зважити на те, що та верба виросла з освяченої на Вербну неділю гілочки.
Родину Сіренків добре знають та поважають у селі. Це духовно багата сім’я, в якій мир, злагода і спокій, де один за всіх і всі за одного. Господиня двору розповідає: «Якось прочитала в настановах старців-монахів, що наступлять часи, коли не стане на Землі води, і тоді в кого буде верба з освяченої лози, рятуватимуться тим, що з-під коріння збиратимуть вологу землю і цим живитимуться».

З того часу Тетяна Володимирівна щороку садить гілочки освяченої верби в долині свого городу. Вряд росте чотири деревця, і ось найстарша верба (їй 8 років) минулого року по промислу Божому розквітла трояндами.

– Коли квіти з’явилися і як вони формувалися, ми не вгледіли, – розповідає Тетяна Володимирівна. – Перед Вербною неділею ламала в долині лозу, щоб у храмі освятити, тоді нічого дивного не побачила. Запримітив чудернацькі квіти господар Анатолій Володимирович аж влітку. Вони не дуже впадають у вічі, оскільки майже однакового кольору з листям дерева.

Троянда сформувалася на верхівці гілки, навкруг неї вербові листочки, ніби хтось зв’язав маленький букетик.

Пелюстки світло-зеленого кольору, осередки і краї підфарбовані білим, на дотик товстіші, ніж звичайне листя.

Перше враження про побачене – добре розквітла троянда, тільки… зелена. На іншій гілці ще одна квітка трохи меншого розміру.

– Господь посилає чудеса неспроста, а для укріплення людей у вірі, прославлення імені Божого, підтверджуючи, що вони не одні у цьому світі, – пояснює ієрей Артемій, настоятель храму Іоанна Богослова с. Красносілки – тим самим закликає до благочестивого життя, до стремління найвеличнішої нагороди – спасіння. І приймаючи чудеса як сокровенне, ми повинні примножити все те найкраще, що заповідав Господь у нашому житті, щоб чудо Боже було не просто для краси нашого життя, а сяючим маяком на шляху до спасіння.

Під час розмови по кімнаті бігала онука Тетяни дворічна Софійка, почувши розмову про Бога, підійшла до нас і перехрестилася. Тож будьмо, як діти. Не соромтеся перехреститися, коли почуєте ім’я Боже або проходитимете біля храму Господнього.

Наталія ТЕСЛЮК, с. Красносілка.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Кошопліта Михайло Максимович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Троянди... на вербі - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники