Fridge magnet wooden gears

Якщо іти на зустріч молодим

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Червня 2010 р

Творча молодь працівників районного будинку культури (зліва направо) Сергій Коренюк, Микола Маршук, Петро Клопатюк, Лариса Гомза, Інна Качур за підготовкою до проведення Дня молоді. Фото Сергія КІСИКА.

то молодше покоління значно менше буде залишати рідні місця, активніше долучатиметься до будівництва власного майбутнього.
Так вважає Джулинський сільський голова П. В. Швець, якого запросили до розмови з цього приводу.

– Нехай он скільки точиться розмов про вимираючі села, про Джулинську територіальну громаду цього не скажеш. Вона залишається однією з тих, де найбільше молоді.
Майже половина її в обох наших селах, звичайно ж, шкільного віку. Чи не найголовнішим фактором, який стримує потяг до міграції юнаків і дівчат, взагалі до пошуків легкого життя, є всетаки їх зайнятість. Як у робочий час, так і поза ним.
Хоч кількість безробітних з цієї категорії населення у нас не така вже й завелика, всього вісім відсотків, а все ж вони є. Тому ми прагнемо, щоб чимось зайнятися мали змогу всі. Якщо, наприклад, найбільше молодих трудиться у приватних підприємствах, то намагаємося робити все, щоб таких ставало дедалі більше. Он скільки розмов було, коли створювалося відоме вже не тільки в області, а й за її межами таке підприємство, як «Агроклондайк», а нині тут створено до 40 робочих місць для молодих односельчан.
Торговельних точок в обох селах у нас теж чимало – 56, з яких 52 у Джулинці. Серед тих, хто їх в основному відкриває, теж більшість люди молодого віку.
Іноді дехто може дорікнути, що життя в селі, мовляв, всетаки іде на спад і доказом того, що це саме так, може послужити хоча б те, що дуже мало хто тепер будується. На мене, якщо спробувати глиб - ше вникнути у суть даної проблеми, це не зовсім так. З газифікацією населених пунктів селяни більш поглиблено взялися за реконструкцію вже наявного житла. Щоб було не гірше, ніж у містах. І газ щоб у них був, і вода, і каналізація. А це, за капіталовкладеннями, не набагато відрізняється від будівництва. А якщо вкладаються в це кошти, то це означає, що наші люди люблять свої села, вбачають якусь у них перспективу на майбутнє.
У позаробочий час до послуг молодих, всього населення у нас чи не найбільший в районі будинок культури, у якому директором О.О. Мазур. У ньому проводяться вечори відпочинку, організовуються концерти, чотири рази на тиждень дискотеки, працюють гуртки. За роботу з молоддю відповідальна І.О.
Горбатюк, вона і художній керівник будинку культури.
Чимало уваги приділяється і розвитку спорту. Молодіжними проблемами від сільської ради опікується депутат Ю.С. Микитюк.
Щоправда, проблем у нас вистачає теж, тим більше, що територіальна громада одна з найбільших у районі. Наприклад, дуже непогано було б, щоб державою виділялися кошти хоча б на спортивну роботу. З бюджету сільської ради ще якось вдається їх викроювати, але їх зовсім мало до потреби.
Одним словом, що залежить від громади, в цьому напрямку робиться у нас немало. Наприклад, постійно ведеться боротьба, щоб звести нанівець випадки затримання когось з представників молодшого покоління за якісь там, нехай навіть незначні, порушення громадського порядку. Цим, зокрема, крім депутатів, займаються дільничний уповноважений, батьківський комітет.
Постійно відвідуємо і відстежуємо ситуацію в барах, на дискотеках, інших місцях найбільшого скупчення людей молодого віку. Поодиноких порушників перевиховуємо, здебільшого, залученням на громадські роботи.
Давно підмічено, що поособливому молодше покоління реагує і на те, як розвивається бізнес, тож змушені всіляко сприяти цьому. Мені, як голові села, постійно доводиться ламати голову над тим, де на все брати кошти.
Адже у нас проблема навіть в тому, щоб утримувати інструктора по спорту. В.Г. Головко професійно з цими обов'язками справляється.
Але, щоб виїхати у якесь з сіл з командою на футбол, потрібно декілька сотень гривень, а виїжджати доводиться по два рази в тиждень.
Щоправда, чимало хто з молодшого покоління прагне відкрити у собі талант, береться удосконалювати те, що йому найбільше подобається. І це, зрозуміло, теж дає результати. Л.В. Атаманенко, наприклад, прекрасно зарекомендувала себе, як вишивальниця, прекрасні роботи бісером виконує вчителька Г.М. Трум. Можна назвати чимало й інших наших молодих знаменитостей.
Цьогорічне свято – День молоді, як і свято Івана Купала, відзначатимемо теж не гірше, як це робилося у попередні роки. Адже ми повинні робити все можливе, щоб молоде покоління зростало справжніми патріотами свого краю.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Мельничук Хома Степанович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Якщо іти на зустріч молодим - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники