Fridge magnet wooden gears

Опікує центр

  • Подобається3Не подобається
  • 25 Червня 2010 р

На знімку: директор Флоринського СЦ СССДМ М.М. Литвинюк і спеціаліст І категорії центру В.В. Муляр аналізують результати анкетування молоді.

Бути молодим – прекрасно, адже це означає, що ти віриш у свої сили і переконаний, що для тебе немає нічого недосяжного. Молодість – це час надій і відкриттів, нестримної енергії, честолюбних планів та їх реалізації.

Та чи скрізь у нас створені умови для того, щоб молода людина, молода сім’я почували себе комфортно? Нижче мова піде про те, як реалізується молодіжна політика у Флоринській територіальній громаді.

Флорино – особливе, приміське село з досить розвиненою інфраструктурою, на території якого функціонують чимало підприємств, організацій та установ, зареєстровано більше 70 суб’єктів підприємницької діяльності. В селі проживають понад 4750 чоловік, з них 2296 осіб – молодь віком до 35 років. Тому не випадково тут за ініціативи та активного сприяння сільського голови В.І. Нікітчука два з половиною роки тому було створено сільський центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.

– За цей час, – розповідає директор М.М. Литвинюк, – нашими працівниками надано майже 3,5 тисячі послуг, проведено соціальне інспектування 91 сім’ї, 10 з них взято під соціальний супровід. Нині центром охоплено 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 52 дитини та молодих людей з функціональними обмеженнями, 20 багатодітних та 17 малозабезпечених сімей.

Мирослава Миколаївна навела чимало прикладів і даних, які свідчать про ефективну роботу сільського центру СССДМ. Зокрема, завдяки участі в конкурсі проектів Програми розвитку ООН придбано автобус для підвозу дітей до школи та дитячого садка. До речі, працівники центру постійно беруть активну участь в розробці та реалізації проектів підтримки місцевого розвитку. В цьому допомагає йому місцеве комунальне підприємство «Флор-ІНН Сервіс», яке очолює С.Г Бевзенко. Нині, наприклад, вони разом працюють над створенням в дитсадку «Колосок» п’ятої групи, адже в селі 350 дітей дошкільного віку, а відвідувати дитячу установу мають можливість лише сто малюків.

Тож відповідний проект подано на обласний конкурс.

Взагалі, флоринська молодь, за словами М.М. Литвинюк, відчула, що в селі з’явився такий центр. Його працівники особливо багато заходів-відеолекторіїв профілактичного змісту, бесід, лекцій на тему збереження здоров’я тощо проводять в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. При цьому тісно співпрацюють з медиками, педагогами, дільничними інспекторами міліції.

Неабиякою проблемою, зізнається Мирослава Миколаївна, є організація дозвілля молоді. Цим, до речі, переймаються і батьки дітей. Не секрет, що нині молодь більше приваблюють бари та кафе. Працівники центру нещодавно провели анкетування серед учнів на тему, як проводити дозвілля. Виявилося, що школярі мріють про картинговий клуб, кінозал, спортивний майданчик і басейн, а ще про те, щоб знову діяла дискотека. Робота в цьому напрямку, зазначила М.М. Литвинюк, ведеться.

Вона щиро сподівається, що в недалекому майбутньому запрацюють і картинговий клуб і кінозал, буде й дискотека.

Центром розпочато роботу й по створенню мобільної групи, яка надаватиме дітямінвалідам послуги, залучатиме їх до участі в масових заходах. Враховуючи те, що у Флорино проживають 196 осіб з особливими потребами, при сільській амбулаторії створюється консультативний пункт.

Спілкуючись з працівниками СЦ СССДМ, відчував: ідеї тут так і фонтанують. Чимало з них за сприяння і підтримки Флоринського сільського голови В.І. Нікітчука вже вдалося втілити в життя, інші – в процесі розробки та реалізації.

Наприкінці розмови поцікавився: чи не тікає молодь з села? Мирослава Литвинюк запевнила: у Флорино з кожним роком все більше народжується дітей, більше стає й молоді.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Кравець Олександр Матвійович Українець, селянин. Мобілізований в 1939 р. Сержант. Загинув 08.02.43.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Опікує центр - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники