Fridge magnet wooden gears

Художник з Осіївки

  • Подобається1Не подобається
  • 20 Травня 2011, 11:00


Анатолій Чміль – постать, знана в мистецькому світі Білорусі, де живе і працює вже сорок років. Його живописні роботи зачаровують всіх, кому щастить їх бачити.

Уродженець Осіївки входить до списку митців, які формують культурну ауру Вітебська. Анатолія Авксентійовича називають гордістю Білорусі, бо він гідно представляє цю країну за рубежем, де бере участь у міжнародних виставках. Польща, Німеччина, Словаччина, Угорщина – це далеко не повний перелік країн, в яких він виставляє свої роботи.

... Недавно в його рідній школі вчителі натрапили в архіві на рукописний літературний журнал 1962-1963 навчального року під назвою «Мрія». Журнал складався з учнівських творів про природу, пам’ятні місця колишнього СРСР. Гортаючи пожовклі, трохи зім’яті сторінки, я зі щирим здивуванням і захопленням роздивлялася прості, але такі гарні ілюстрації…І приємно було побачити виділене червоним кольором прізвище оформлювача журналу – «А.Чміль».

Брат художника – Володимир Авксентійович – пригадує, що потяг до малювання виявився в Анатолія ще з раннього дитинства: – Він вже маленьким хлопчиком тримав у руках пензлика. Пам’ятаю ідеально перемальовану картину «Три богатирі».

Народився він у звичайній селянській сім’ї, далекій від мистецтва. Та ні в кого не було сумнівів у тому, яким буде його життєвий вибір.

Після здобуття вищої фахової освіти в тодішньому Ленінграді Анатолій Чміль приїхав у Вітебськ, де став працювати викладачем образотворчого мистецтва на художньо-графічному факультеті педінституту. Звичайно ж, педагогічну роботу органічно поєднує із творчістю. Поступово його ім’я набуває широкої популярності, він вступає до Спілки художників Білорусі.

Відомо, що у роботах будьякого художника розкривається його душа, засобами кольору він прагне відобразити свій погляд на світ. У нашого земляка цей погляд чистий і світлий, емоційний і неповторний. З роками вдосконалюється майстерність митця, і з досвідом приходить нове, філософське осмислення навколишнього буття. Далеко від рідної землі він прославляє свою велику і малу батьківщину.

Юлія ТОДОРЕНКО, учениця 11-го класу Осіївської ЗОШ.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Дзюбенко Дмитро Андрійович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 11.06.44. Похов. с. Кирпіци, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Художник з Осіївки - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники