Fridge magnet wooden gears

Струменить думка зріла

  • Подобається0Не подобається
  • 24 Листопада 2011, 09:00

Перегортаю сторінку за сторінкою. Знаю, як важко далася ця книга, скільки вкладено, пережито, відболіло... Мала за щастя чути плюскіт поетичного дзюркотливого струмочка, відчувала зліт думки Тетяни Наркисівни Кучанської. Але сталось, збулося.
Так і мало бути. В її доробку три книжечки, як і трійко її маленькодорослих синів. Одного разу жінка мовила: «Книжка – як дитина. І в муках народжуються, і в снах бачаться».

Її поезія – це стан душі, це джерельце, яке пробиває собі дорогу через каміння, гравій, осоку..., і несе своє повноводдя до людей.

Життя її – «... планета рими слова, світ ліричної і поетичної краси», – як пише поетка.

Розмова із життям, – так називає те, що родилося під час довгих роздумів чи швидких експромтів. В них розуміння, відчуття, досвід...: Відсумую дощами у осінь, Відхворію снігами в метіль.

Моє серденько радощів просить Рідним людям тепла заметіль.

(«Щастя мить») Так може сказати тільки та людина, яка закохана в життя, яка бачить як «дерева плакали в осінь», яка помічає, що «Життя чудових обставин збіг, для щастя людей парує», яка прагне «... доторкнутись до хмар, щоб зняти неба жар», яка живе і прагне, прагне і цим живе. А ще поезію зове покосами: Я у пізніх покосах Все не маю ні дня, ні ночі.
(«Пізні покоси») Тетяна Наркисівна не стоїть осторонь проблем життя. В її поезії струменить прагнення покращити екологію. Ось у поезії «Дітям посміхається сонце» говорить: Коли б земля здоровою була, Не рахувала б пульсу свого я.

Кожна поезія – то зарубка на її серці. Болем відгукується на трагедії в небі: «На шанування земляків летіли, Їхні душі у піднебес ся злетіли».

(«Слізно загірчив полин») Чільне місце займає в книзі військова тематика, жінка закликає «теплом війни солдата огорнім» («Вони війні сказали – ні!»).

А ще Тетяна Наркисівна полюбляє вересневу синь, коли: «... школярі посмішку літа несуть І на тепло надії не втрачають».

(«Айстри») Та, власне, і вона не втрачає надії, але спішить, як кожен із нас: А я усе спішу, усе спішу, Щоб завершити вчаснії покоси.

Скільки сил вистачає – пишу.

В розмовах жінки домінують два прагнення – турбота і добро, добро і турбота... Її непокоїть байдужість. Вона не може збагнути, як можна стояти осторонь чужої біди, як можна не подати руку допомоги. І якщо знає, що в чийсь дім постукала біда, сама, з допомогою когось, як може, будує місток до людської душі. В цьому й сила бершадської поетки, її уміння жити.

Хай сіється, садиться вчасно – і жнеться, Людям праці у шані живеться, – так бажає нам Тетяна Наркисівна («Край солов’їний – Піщанка»).

Вірш, який присвячено мені, – то певна сповідь.

Та ні ж бо! І осінні завершилися покоси, і білі хризантеми одцвітають. А життя у Вас, Тетяно Наркисівно, триває. Та й триватиме допоки є потреба ринути в світ поезії. А, як відомо, це ж поняття вічності.

Книжка «Осінні покоси» – це прагнення, здійснення і спонукання. Її авторка – жінка, у якої «струменить думка зріла...».

Світлана КОВАЛЬСЬКА, член Національної спілки журналістів України, лауреат премії В. Думанського.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
2 фото   
<b>Крушинівська ЗОШ</b><br />
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
5 фото   
<b>Поїздка до Польщі</b><br />З 29.07.10р. по 6.08.10р. делегація з с. Баланівка перебувала в Польщі з дружнім візитом в рамках співпраці між селом...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Прибила Нестор Іванович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Струменить думка зріла - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники