Fridge magnet wooden gears

Лісниче-мальовниче

 • Подобається0Не подобається
 • 24 Листопада 2011, 09:00

Лісниче – одне із найдревніших поселень не тільки в районі, а й в усьому Подільському краї. Як свідчать історичні дані, на його місці в ХІІ столітті красувався великий Копистирин – «місто, що стояло на трьох горбах, з 40-тисячним населенням».
В 1240 році воно зазнало нападів монголо-татар і було зруйноване та спалене. Частина людей підземними ходами втекла і опинилась у Шаргородському районі, де сьогодні красується село Копистирин. Це наші предки його заснували.

Пізніше лісник збудував собі в лісі хату, козаки із Запоріжської Січі з сім’ями осідали тут, розширювали свої володіння. Тож теперішньому Лісничому понад 800 літ.

Історія села багата на події знаменні і пам’ятні. Жителі брали активну участь у громадянській війні, зазнали колективізації, голодомору, політичних репресій.

Боронили батьківську землю від фашистських поневолювачів, 239 односельчан не повернулися з війни. Виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані, загинув односельчанин Віктор Кушнір, чиїм іменем названо одну з вулиць села та іменне поле.

Гордістю села є голова Бершадської райдержадміністрації, депутат районної ради Олександр Федорович Снігур, який народився і виріс в Лісничому.

Прославляють свою малу батьківщину Федір Багола – капітан ІІ рангу, який видав понад 20 своїх книг, та Наталка Натолочна, яка видала 5 ліричних збірок, нині проживає в Прилуках на Чернігівщині.

Багате Лісниче людьми талановитими, гордими, чимало тут самобутніх майстрів. Добре відомі вишивальниці та коровайниці Марія Пафнутівна Чугайло та Ганна Зіновіївна Колісник.

Найбільшого розквіту досягло наше село в 70-80 роках минулого століття. Міцним було місцеве господарство, у селах були міцні домашні господарства. Та великодержавна розруха 90-х зачепила так Лісниче, що нічого не залишилось від базового господарства, поселилися розчарування і біль за минулим у людей старшого покоління. Багато лісничан стали покидати батьківську землю, шукаючи щастя в іншим місцях.

Та нещодавно проведений в селі фестиваль «Благословенна будь, земля моїх батьків» засвідчив, що ще живе в людей віра і надія, а це головне.

У сільському будинку культури красувались вишиванки умільців Лісничого і Вовчка, книжкова виставка «Я люблю тебе, краю Подільський» та запашні короваї, булки і традиційні лісничанські сало та вареники. Все було проникнуте духом урочистості, святковості.

Зі словами привітань до односельчан звернувся сільський голова Олександр Григорович Світайло. Він привітав присутніх, а в їх особі всіх односельчан, з наступаючим хліборобським святом – Днем працівників сільського господарства, побажав успіхів, віри в краще майбутнє.

Теплим і зворушливим був виступ директора Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лариси Олексіївни Корнелюк.

Привітала лісничан і заслужений працівник культури, начальник відділу культури і туризму РДА Надія Миколаївна Герасимчук, яка побажала добробуту усім жителям і творчих успіхів учасникам художньої самодіяльності.

Цікавим і змістовним, красивим і ліричним було свято. Чарували глядачів ведучі Дмитро Гуртовий та Інна Черкес. В концерті брали участь аматори Вовчка і Лісничого.

Розповіді про історію села перепліталися з піснями, танцями, сценками з сільського життя, гуморесками. Відкрив дійство жіночий квартет «Травневий цвіт» з Вовчка піснею «Моє рідне село».

Дует в складі Тетяни Янчук та Валентини Шарапанівської виконав пісню «Повертайтесь, журавлі», у виконанні тріо прозвучала пісня «Журавка».

На сцені звучали народні пісні у виконанні жінок-трудівниць, ветеранів сільськогосподарського виробництва жіночого ансамблю «З піснею в серці» у складі Галини Василівни Зарічанської, Марії Іванівни Назарової, Ксенії Йосипівни Бенери, Катерини Тихонівни Стебловської.

Захопили глядачів своїм танком учасники хореографічного ансамблю старшої групи місцевої школи – сестри Інна і Аліна Бучацькі та Інна Бучацька. Веселив присутніх учасник драматичного гуртка Іван Романчук.

Задушевно, хвилююче звучала пісня «Мамина сорочка» у виконанні Валентини Шарапанівської та її доньки Ірини. Пісню про Україну виконала Алла Качанюк.

Світлі хвилини радості та задушевності принесли глядачам ансамблі «Надія» з Лісничого, до складу якого входять Людмила Михайлівна Нагерняк, Наталія Вікторівна Кокарча, Ольга Іванівна Світайло, Тетяна Вікторівна Янчук, Валентина Василівна Шарапанівська та директор будинку культури Надія Василівна Гаврилюк, та «Травневий цвіт» з Вовчка, у складі директора клубу Олени Дмитрівни Вдовиченко, бібліотекаря Лідії Мефодіївни Сторожук, Галини Павлівни Романчук, Світлани Тимофіївни Голинської, Галини Петрівни Добренко, Галини Михайлівни Комиш.

Вірш «Батьківська хата» прочитала Тетяна Миколаївна Чорновол, а найменша учасниця першокласниця з Вовчка Улянка Таткова читала вірш «Я маленька українка» і отримала найбільше глядацьких симпатій.

Свято відбулося за сприяння і спонсорської допомоги ПП «Валентина» (керівник В.Я. Гондарук) та директора Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Л.О. Корнелюк.

З піднятим настроєм і іскрами надії – село житиме і процвітатиме – розходилися лісничани.

Тож нехай ніколи не гаснуть віра та надія, бажаємо здоров’я, злагоди і достатку жителям цих прекрасних подільських сіл.

Лідія ЗАРІЧАНСЬКА, член Національної спілки журналістів України, завідуюча бібліотекою. с. Лісниче.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
2 фото   
<b>В Білорусі є чому повчитися</b><br />Нещодавно делегація Вінниччини, очолювана першим заступником голови облдержадміністрації І.М. Мовчаном, відвідала...
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шумилів
Смішний Тимофій Асонович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.10.44.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Лісниче-мальовниче - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення