Fridge magnet wooden gears

Пасіка в саду

  • Подобається1Не подобається
  • 7 Вересня 2012, 09:00

Юрій Кулик живе неподалік від моєї рідної Малої Киріївки. Йому двадцять сім років. Має багато друзів і непересічне захоплення – бджолярство. Пасічникує вже одинадцятий рік. Ми звикли до того, що пасічники – це, як правило, люди в літах, а тут зовсім молода людина. А все почалося із простого інтересу, який поволі переріс у справу життя. Любить бджілок понад усе, і вони відповідають йому взаємністю. Відколи займається пасікою – не хворіє.

Майже сімдесят вуликів на його пасіці у садку. І бджоли у нього «фірмові» – чиста українсько-степова порода. Вони приносять йому від 8 до 22 кг меду за відкачку з одного вулика. Чистий продукт нев - довзі оптом їде до Львова. Щоденно Юрій навідується до своїх крилатих друзів. На один вулик іде у нього десять хвилин. Знають бджілки свого хазяїна – і не жалять.

Вони не тільки роботящі, а й дуже чемні, спокійні та навіть розумні.

Розрізняють хороших та поганих людей. Якщо ти потрапив до списку других – начувайся, жала для тебе не пошкодують. А що вже трудолюбиві, то й сам господар каже: «Вони такі, як я, працюють і вдень, і вночі, і нікому шкоди не зроблять».

Про бджіл може розповідати годинами, має вдома багато спеціалізованої літератури, читає різноманітну періодику про бджільництво та його продукти.

Піклується Юрій про раціональне харчування своїх бджілок. Регулярно на кожну сім’ю виділяє необхідну кількість цукрового сиропу з домішками лікувальних препаратів, які не містять антибіотиків. Раз у два дні наповнює водою спеціальний посуд. Ранньою весною бджоли обробляє від кліща та інших хвороб.

Розповів Юрій і про нечесних пасічників, які годують своїх бджіл цукром і «мед» качати не встигають. Його також підбурюють, мовляв, не будь дурним. Але фінансова вигода пасічника не цікавить. Це ж улюблена справа, якою не можна так нехтувати. Тим паче, що він для своїх бджіл нічого не шкодує. Заробляє гроші на одній роботі, а вкладає в іншу. Нещодавно закупив нових маток на 5000 грн. Стільки ж витрачає на них ще протягом року на різні лікувальні препарати, додаткові вулики та різні дрібнички. Отак і крутиться, як бджілка.

Куликові бджоли збирають мед з соняшнику та акації. Прикро, що негативно впливають на пасіку фактори зовнішні. Поля обробляють надмірною кількістю пестицидів та гербіцидів. Тому сьогодні, каже Юрій, майже неможливо отримати повністю екологічно чистий продукт.

Розміщена пасіка у величезному садку з яблунь, груш, слив, черешень, вишень, навіть персиків.

Тут почуваєшся, як у казці. Бджоли передають господареві та його гостям свою позитивну енергетику.

Ірина МАЛІЦЬКА, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Я. Франка


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Прибила Нестор Іванович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пасіка в саду - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники