Якою буде Україна за президентства Литвина?

 • Подобається0Не подобається
 • 15 Січня 2010 р

Володимир Литвин свою президентську кампанію проводить серед людей. Особисто. По всій Україні, в обласних і районних центрах, у великих містах і маленьких селах тисячі громадян приходять на відверту розмову з ним. Але охочих почути відповіді на свої наболілі питання – набагато більше за тих, кому випадає нагода побувати на зустрічі з кандидатом. Тому газета поставила йому запитання, що найчастіше звучать на зустрічах з громадянами.
– Володимире Михайловичу, чого зараз найбільше не вистачає нашій владі?
– Передусім – совісті і відповідальності. Якби можновладці не думали лише про себе і своїх партнерів по закулісному бізнесу, а ще про те, як отримати свої «срібняки» за виконання вказівок закордонних хазяїв – у нас все було б по-іншому. Але час цієї влади чи, точніше, безвладдя минає.
Бо такого безладу і такої наруги над собою люди не терпітимуть. Так що, переконаний, відбудуться зміни на краще.

– По всій Україні люди скаржаться на те, що з нинішнім зростанням цін пенсій і зарплат не вистачає навіть на найнеобхідніше. І підвищення, на жаль, поки що майже не рятують… – Те, що нам вдалося зробити – підвищити мінімальні пенсії і зарплати – це перший, цілком необхідний, але, звичайно, далеко недостатній крок. Своє завдання як Президента бачу в тому, щоб теперішній принизливий «мінімум» замінити гідним стандартом соціального забезпечення, який буде неухильно гарантуватися державою. Звичайно, для цього потрібно вирішувати цілий комплекс проблем. Передусім – піднімати економіку і ліквідувати засилля олігархів і їхніх ставлеників у владі. Що стосується цін, то, на моє переконання, держава має суворо контролювати ціни на продукти, ліки і товари першої необхідності. Для цього треба забезпечити власне контроль над цінами і якістю продуктів і товарів, передбачити відповідні компенсації громадянам, залежно від рівня їхнього достатку, а також передбачити різні компенсаторні механізми для вітчизняних виробників. Ми обов’язково це зробимо, і матимемо в достатку якісних вітчизняних продуктів за прийнятною для кожного ціною.
– Росія минулого року значно підвищила для України ціни на газ. Це призвело до падіння промислового виробництва, підвищення комунальних тарифів для громадян. Як вирішувати проблему?
– Нинішня влада зіпсувала відносини з Російською Федерацією – це повністю на її совісті. Крім того, не змогла відстояти наші національні інтереси у стратегічно важливому питанні енергетичної безпеки.
На моє переконання, потрібно вибудовувати нормальні, взаємовигідні стосунки з сусідами – тоді і проблем таких не матимемо. Ми маємо якомога швидше створювати Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю, Казахстаном, іншими нашими сусідами по СНД. Якби наші державці і політики діяли злагоджено, то ми не мали б такої кризи, і ціни на енергоносії були б нижчими.
Впевнений, що так воно в нас і буде. Крім того, працюючи разом, об’єднуючи наші зусилля, ми зможемо на рівних конкурувати з транснаціональними компаніями, які не пускають нас на зовнішні ринки. Непродумана, непослідовна і, по суті, безвідповідальна зовнішня політика призводить до того, що страждають мільйони наших громадян.
Скорочуються зарплати, зростає безробіття і ціни.
Комунальні тарифи, що ростуть вслід за цінами на газ, держава має регулювати і робити прийнятними для громадян. Це – святий обов’язок влади, і якщо вона цей обов’язок не виконує, то влада ця непрофесійна і безвідповідальна, і вона мусить поступитися місцем тим, хто хоче і може працювати краще. Якщо говорити конкретно, то ми плануємо вирішувати проблему надто високих комунальних тарифів двома шляхами – по-перше, добитися зниження цін на імпортний газ і наростити власний видобуток, і, подруге, запровадити справедливі і дієві компенсації громадянам і родинам, яким тяжко сплачувати комунальні тарифи. Від цього виграють і наша промисловість, і люди. Звісно, для вирішення питання тарифів необхідно зробити ще одне – відігнати нечистих на руку великих і малих олігархів від газової сфери. Раз і назавжди покласти край зловживанням у сьогоднішніх неймовірних масштабах покликана моя антикорупційна програма.
– Володимире Михайловичу, наші вчителі і медики, працівники культури хронічно отримують дуже низькі зарплати. Ще більше загострює становище криза: наприклад, попри деклароване підвищення заробітної плати, у сфері освіти вона фактично залишилася незмінною з минулого року. У медицині ще гірше. А ціни на деякі необхідні продукти і товари встигли вирости в рази… – За будь-якої нагоди я дякую нашим вчителям і лікарям за їхню подвижницьку працю, і зараз хочу зробити це ще раз. Неприйнятне становище з фінансуванням освіти і медицини необхідно негайно виправляти. Зрозуміло, що темпи поліпшення оплати праці тут залежать від загального стану нашої економіки. Однак у будь-якому разі я доб’юся закріплення законом гарантії оплати праці в освіті і медицині не нижчої, ніж у середньому по економіці. Ми всі в неоплатному боргу перед вчителями, викладачами, лікарями, медичними сестрами. Їхня праця – це посправжньому державна праця. Значення роботи для держави сільського вчителя і фельдшера у ФАПі набагато більші, ніж сумнівна користь, яку приносить Україні якийсь одинадцятий заступник міністра в Києві.
Тому я вважав і вважаю, що держава нарешті має виконати свій обов’язок перед освітянами, медиками, працівниками галузі культури і прирівняти їхнє забезпечення і соціальні гарантії до рівня державних службовців.
– Чимало наших підприємств і підприємців, особливо останні півроку, використовують кризу як прикриття для того, щоб скорочувати працівникам зарплату, а то і взагалі не платити. Що держава може зробити для захисту трудівника?
– Гадаю, слід почати з того, що державі, на жаль, повною мірою не вдалося створити належних умов для того, щоб бізнес працював відповідально. Але ми виправимо ситуацію.
Нещодавно Блок Литвина у Верховній Раді провів Закон про погодинну оплату праці.
Це, безперечно, посилить відповідальність власників і керівників підприємств перед працівниками. Звичайно, попереду ще великий шлях, але ми його обов’язково пройдемо. Ми плануємо добитися того, щоб права і інтереси нашого працівника були захищені на рівні найрозвиненіших європейських країн. З іншого боку, навіть з власного досвіду поїздок Україною, я знаю чимало прикладів сумлінного ставлення підприємств до працівників, до їхніх родин, до міст і сіл, де вони працюють.
Такі підприємства створюють належні умови праці, турбуються про безпеку на робочих місцях, захист довкілля, розвивають соціальну сферу. Відповідно, і держава має заохочувати чесного виробника замовленнями постачання товарів і послуг та іншими способами.
– Ваша програма вважається однією з найбільш насичених в плані вирішення соціальних питань. «Доведення частки оплати праці у виробничій сфері з 8% до 30% собівартості продукції, забезпечення співвідношення мінімальної до максимальної заробітної плати в пропорції 1 до 5...». Думаєте сьогодні це можливо реалізувати?
– Відповім запитанням на запитання. А погодинну оплату праці можна було реалізувати? Коли ми внесли цей пункт в свою передвиборну програму, ніхто не вірив, що в Україні це можливо. Але подивіться результат: закон прийнятий і працює. Я наголошую: ніколи не займався популізмом, окозамилюванням.
Все, що є в моїй програмі, реалізовувати можна і потрібно. Повірте, все перевірено і прораховано економістами, узятий передовий досвід зарубіжних країн.
Все це буде працювати, потрібна тільки політична воля, щоб піти на цей крок.
В Україні 80% економіки перебуває в приватних руках. Коли у нас була сприятлива економічна кон’юнктура, то, наприклад, власники металургійних підприємств отримали прибуток на 10 років вперед. Це справедливо? А співвідношення зарплат працівників державного сектора і керівників держави? Є такий не - офіційний показник – співвідношення зарплат вчителя і президента. Так ось, у США це 1 до 6, в Литві – 1 до 3,5, в Україні 1–30! Влада не повинна жити, будучи настільки відірвана від народу.
– І тому ви пропонуєте не тільки підвищення зарплат вчителям, лікарям та працівникам сфери культури до рівня середньої в економіці, але й забезпечення їм соціальних гарантій на рівні держ - службовців?
– Цілком вірно. Коли мене запитують, де взяти гроші, я відповідаю: а подивіться на сьогоднішній апарат держслужбовців! Як мінімум на 40% адміністративно-управлінський апарат можна скоротити. У нас друга стаття за видатками держ - бюджету – це «державне управління» (перша – соціальна) – такого немає ніде в світі! У нас люди живуть за принципом: «Мы не сеем, не пашем, не строим, мы гордимся общественным строем». І потрібно забрати статус держслужбовців у значної частини тих людей, які знаходяться в Києві.
– Як «людина з села» Володимир Литвин має намір вирішувати на президентському посту проблеми селян?
– А ви знаєте, в чому головна проблема села? У тому, що за останні два десятки років вирішенням проблем селян ніхто не займався. Мене вражає, коли я приїжджаю в село і запитую, як селяни переживають кризу? Відповідь: так, як звичайно. Село майже не помітило нинішньої кризи, тому що криза в селі ніколи і не закінчувалася! На селі у нас завжди криза. І тому я вважаю, що головне, що потрібно селу, так це те, щоб його проблемами хтось нарешті серйозно зайнявся.
Не на рівні нашої маленької фракції в парламенті, яка як могла підтримувала селян, а на рівні держави. Що необхідно зробити? По-перше, рішуче припинити пограбування селян. Ми проведемо ревізію всіх сільськогосподарських земель, скасуємо незаконні операції купівліпродажу, залучимо до кримінальної відповідальності земельних шахраїв, які відібрали у селян їхні наділи.
Необхідно створити Державний земельний банк, який матиме виключне право на купівлю земельних паїв. Хоче селянин продати свій пай – хай продає державі за серйозні гроші, а не олігархам за безцінь. Потрібно посилити контроль над орендарями: селяни повинні отримувати в якості орендної плати не мішок зерна, а відсоток від урожаю, зібраного орендарем.
Для підтримки самих фермерів введемо пільгове кредитування господарств, які використовують земельний пай за прямим призначенням та пільгове оподаткування створюваних сільських підприємств строком на п’ять років. Безумовно, повинна бути посилена державна підтримка сільських товаровиробників, допомога у виході на ринки збуту. Це тільки перші і ключові кроки, які має робити держава назустріч селу.
– Останнє запитання: Якою буде Україна при президентові Литвині?
– Україна буде заможною і процвітаючою. А головне, буде багатим та процвітаючим народ. Причому весь, а не п’ятдесят сімей, як сьогодні. Мене часто питають: навіщо Литвин йде на вибори? Відповідаю: не допустити, щоб країну на чергові п’ять років віддали у власність кланам. Для мене ключове і найважливіше питання – що буде з країною, з людьми, які в ній живуть, завтра. Тому в Новому році сердечно бажаю усім українцям міцного здоров’я, щастя, радості, успіхів, достатку і добра. А ще – сил і наснаги працювати для своєї родини і всієї України, невтомності у творенні добра, мудрості і злагоди – у кожній родині і всьому суспільстві. Наперекір усім тривогам і негараздам – віри у власні сили і свою щасливу зірку. Ми обов’язково справдимо надії на краще.


Дивіться також в розділі  Вибори Президента 2010
» 03.03.2010 Віктор Янукович 25 лютого склав присягу на вірність українському народу і офіційно вступив на посаду Президента України. Присягу було складено на урочистому засіданні у Верховній Раді, присвяченому процедурі інавгурації. Згідно з процедурою...
» 17.02.2010 Центральна виборча комісія офіційно оголосила лідера Партії регіонів Віктора ЯНУКОВИЧА Президентом України. Як передає кореспондент УНІАН, на засіданні комісія за результатами опрацювання 100% протоколів окружних виборчих комісій встановила...
» 10.02.2010 Оперативна інформація про результати виборів Президента України 7 лютого 2010 року у Бершадському районі
» 10.02.2010 Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50% голосів виборців. До другого туру президентських перегонів потрапили лідер опозиції В.Ф. Янукович та чинний Прем’єр-міністр...
» 29.01.2010 Україні – демократичне майбутнє
» 22.01.2010 Звернення демократичних сил до жителів Бершадщини
» 20.01.2010 Результати виборів Президента України 17 січня 2010 року у Бершадському районі
» 20.01.2010 У нормальному режимі
» 15.01.2010 Якою буде Україна за президентства Литвина?
» 13.01.2010 Володимир ЛИТВИН: ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ
Всі статті розділу Вибори Президента 2010 »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
3 фото   
<b>«Голубий вогник» – в оселі ставчан</b><br />Жителі Ставків довго чекали цього дня, і ось нарешті він настав. Минулої суботи в селі було велике свято &ndash;...
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Болобан Костянтин Антононич (1910) 1910 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.06.42. Похов. с. Рита, Борятинський р-н, Калузька обл.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Якою буде Україна за президентства Литвина? - Вибори Президента України 2010 - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення